کد خبر: 13871تاریخ انتشار : ۱۹:۴۸:۵۲ - سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قائم‌شهر خبر داد: اجرای طرح «تاکسی کتاب» برای اولین بار در قائم‌شهر

اختصاصی مازنی خبر / مهتاب مظفری سوادکوهی :‌ مدیر عامل سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری قائم شهر از برگزاری مراسم متنوع فرهنگی و ورزشی در ایام الله دهه مبارک فجر در قائم شهر خبر داد. به گزارش مازنی خبر ، معصومه طالبی با بیان اینکه سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری قائم شهر علی […]

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قائم‌شهر خبر داد: اجرای طرح «تاکسی کتاب» برای اولین بار در قائم‌شهر

اختصاصی مازنی خبر / مهتاب مظفری سوادکوهی :‌ مدیر عامل سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری قائم شهر از برگزاری مراسم متنوع فرهنگی و ورزشی در ایام الله دهه مبارک فجر در قائم شهر خبر داد.

به گزارش مازنی خبر ، معصومه طالبی با بیان اینکه سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری قائم شهر علی رغم کمبود امکانات و اعتبارات مالی ، اقدامات گسترده ای در طول عمر کوتاه سازمانی خود انجام داده است افزود:
برگزاری مانور تاکسی ها ، موتورهای چهارچرخه و دوچرخه سوران در پارک جنگلی تلار ، اجرای جنگ شادی در خیابان ورزش و در مدارس حاشیه ای و مناطق محروم قائم شهر ، همایش دختران انقلاب ، اجرای طرح خیابان ورزش با هدف مسجد محوری و به منظور آشتی جوانان با مساجد و مراکز مذهبی و افتتاحیه دهکده ورزشی در پارک ولیعصر یا پارک جنگلی تلار به منظور شناساندن رشته های ورزشی ناشناخته در میان مردم و جوانان و … از مهمترین برنامه های فرهنگی و ورزشی سازمان است که در شهرستان اجرا خواهد شد.
وی در ادامه اظهار داشت: سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قائم شهر تلاش کرده با ترویج فعالیتهای ورزشی و کشاندن حرکات ورزشی به کوچه و خیابان ، علاوه بر ایجاد فضای مفرح و شاد برای مردم و خانواده ها ، از گرایش جوانان به سمت مواد مخدر و تفریحات ناسالم جلوگیری نماید. با این شعار که “کوچه و خیابان در دست خانواده است” .

وی از اجرای طرح “تاکسی کتاب” به عنوان یکی از شاخص ترین برنامه های سازمان در دهه فجر امسال خبر داد و تصریح کرد: این طرح با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و برای اولین بار در مازندران در شهرستان قائم شهر اجرایی می شود. در گذشته این طرح فقط در شهر مقدس مشهد اجرا شده بود که خوشبخانه با استقبال خوبی از سوی مردم و مسافران مواجه شد.
در طرح “تاکسی کتاب” ، کاورهای مخصوصی جهت جاگیری کتاب در پشت صندلی راننده تعبیه می شود که ظرفیت گنجایش چند کتاب با حجم کوچک را دارد. مسافران در صورت تمایل می توانند اوقاتی را که در تاکسی صرف می کنند به مطالعه این کتابها بپردازند.
یا اینکه با دادن مشخصات خود ، کتاب مورد نظر را به امانت گرفته و درمنزل مطالعه نمایند. برای این کار رانندگانی از سوی اتحادیه تاکسی رانان به ما معرفی می شوند که علاقه مند به فرهنگ کتابخوانی بوده و تمایل دارند در این زمینه به مسافران اطلاعات بیشتری بدهند.
این مسوول فرهنگی از عقد تفاهم نامه فی مابین سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری و موسسات و مراکز مختلف علمی ، آموزشی و خدماتی خبر داد و تصریح کرد: به موجب این تفاهم نامه کسانی که دارای کارت معرفی از سوی سازمان هستند ، می توانند به مراکز یا موسسات طرف قرارداد ، مراجعه کرده و از تخفیف ۳۰ تا ۸۰ درصدی برخوردار گردند.

نمایشگاه عفاف و حجاب رهای برای عرضه پوشاک حجاب ارزان قیمت

وی گریزی هم بر “نمایشگاه پارسی پوش” شهرداری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قائم شهر زد و گفت: این نمایشگاه برای اولین بار در مازندران و با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و به منظور تبلیغ حجاب زیبا ، در تیر ماه سال جاری در قائم شهر بر گزار شد که خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی شهروندان مواجه شد. سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری قائم شهر و تیم بانوان سازمان برای برگزاری این نمایشگاه بسیار زحمت کشیدند.
و سپاه کربلای مازندران نیز در این زمینه همکاری بسیار خوبی داشت. معصومه طالبی افزود: ما مجبور شدیم برای گرفتن سفارش های مناسب و با کیفیت و دعوت برای حضور خیاطان ماهر و برجسته در این نمایشگاه ، به استانهای دیگر سفر کنیم و از نزدیک کارهایشان را ببینیم.
متاسفانه در کشور ما پوشاک مربوط به حجاب از جمله چادر ، بسیار گران قیمت است و صنعت نساجی ما پارچه های مرغوبی در این زمینه تولید نمی کند. لذا برگزاری چنین نمایشگاههایی برای عرضه محصولات ارزان تر بسیار حیاتی به نظر می رسد.

سازمان فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شهرداری قائم شهر یک سازمان نوپا

وی در خاتمه یادآور شد: سازمان فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شهرداری قائم شهر یک سازمان نوپاست که هنوز به استقلال کامل نرسیده و ردیف بودجه ی مجزایی ندارد.
این سازمان علی رغم کمبودهای موجود همواره تلاش کرده تا فعالیتهای خود را به نحو احسن انجام دهد.
چون ما معتقدیم پول شهرداری پول بیت المال است و باید در خرج کردن آن به همان اندازه دقت داشت.
تا خدای نکرده حق الناسی بر گردن مدیران شهری نماند.

قائم شهر – مهتاب مظفری سوادکوهی