کد خبر: 14029تاریخ انتشار : 7:04:22 - پنج‌شنبه 6 فوریه 2020

مهدی رازجویان: نیروگاه زباله‌سوز نوشهر اسفند افتتاح می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران اعلام کرد: فاز نخست نیروگاه زباله‌سوز نوشهر در غرب مازندران نیمه اول اسفند افتتاح می‌شود. ‎ به گزارش مازنی خبر ، مهدی رازجویان در حاشیه بازدید از نیروگاه زباله سوز نوشهر در جمع خبرنگاران گفت: هم اکنون این نیروگاه در مراحل پایانی پردازش و راه اندازی راکتورها قرار دارد. […]

مهدی رازجویان: نیروگاه زباله‌سوز نوشهر اسفند افتتاح می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران اعلام کرد: فاز نخست نیروگاه زباله‌سوز نوشهر در غرب مازندران نیمه اول اسفند افتتاح می‌شود. ‎

به گزارش مازنی خبر ، مهدی رازجویان در حاشیه بازدید از نیروگاه زباله سوز نوشهر در جمع خبرنگاران گفت: هم اکنون این نیروگاه در مراحل پایانی پردازش و راه اندازی راکتورها قرار دارد.

وی افزود: فاز دوم این نیروگاه هم قرار است دو ماه پس از افتتاح فاز نخست به بهره برداری برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با اشاره به ویژگی های این نیروگاه گفت: نیروگاه زباله سوز نوشهر بر اساس استاندارد و با رعایت جوانب محیط زیستی احداث شده تا هیچگونه خسارتی به محیط زیست منطقه وارد نکند.

رازجویان با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی های این نیروگاه تبدیل انرژی حرارتی حاصل از سوختن زباله به برق است، عنوان کرد: برق تولیدی این نیروگاه هم وارد مدار شبکه برق شهری خواهد شد.

وی با اشاره به میزان اعتبار هزینه شده برای این نیروگاه گفت: تاکنون بیش از ۹۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح ملی هزینه شده است.

در جریان این بازدید مسوولان شهرداری کشور، محیط زیست، منابع طبیعی مازندران و شهرستان حضور داشتند.

تاکید دولت تدبیر و امید بر ساماندهی زباله مناطق شمالی کشور سبب شد تا کار ساخت نیروگاه نوشهر در سال جاری شتاب بگیرد و پس از بازدیدهای مختلف مسوولان کشور از جمله معاون اول رئیس جمهوری از این نیروگاه سبب شده تا اعتبارات ویژه ای برای تکمیل این نیروگاه اختصاص داده شود.