کد خبر: 14055تاریخ انتشار : ۱۶:۱۳:۱۹ - جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸

احسان اسماعیلی‌نجار: با تجربه ۲ دوره حضور در شورای شهر قائم‌شهر می‌گویم ، این شهر برای عمران و آبادانی به نمایندگانی مثل مهندس کمال علیپور نیاز دارد / انشاالله با تلاش شورای شهر و شهرداری ، در مدت باقی مانده عمر شورای شهر ، کلیه‌ی طرح‌های عمرانی به سرانجام برسند

اختصاصی مازنی خبر : عضو شورای اسلامی شهر قائم‌شهر در رابطه با عملکرد شورا و شهرداری این شهر گفت: خوشبختانه با روی کار آمدن مدیریت جدید در شهرداری قائم‌شهر ، اتفاقات خوبی در حوزه عمران و آبادانی این شهر رقم خورده است. “احسان اسماعیلی نجار” در گفتگوی اختصاصی با مازنی خبر با بیان اینکه اجرای […]

احسان اسماعیلی‌نجار: با تجربه ۲ دوره حضور در شورای شهر قائم‌شهر می‌گویم ، این شهر برای عمران و آبادانی به نمایندگانی مثل مهندس کمال علیپور نیاز دارد / انشاالله با تلاش شورای شهر و شهرداری ، در مدت باقی مانده عمر شورای شهر ، کلیه‌ی طرح‌های عمرانی به سرانجام برسند

اختصاصی مازنی خبر : عضو شورای اسلامی شهر قائم‌شهر در رابطه با عملکرد شورا و شهرداری این شهر گفت: خوشبختانه با روی کار آمدن مدیریت جدید در شهرداری قائم‌شهر ، اتفاقات خوبی در حوزه عمران و آبادانی این شهر رقم خورده است.

“احسان اسماعیلی نجار” در گفتگوی اختصاصی با مازنی خبر با بیان اینکه اجرای تقاطع‌های غیر همسطح مسجد رسول (س) و شانزده متری اول و دوم ، دو پروژه بزرگ ترافیکی در قائم شهر هستند افزود: این دو طرح بزرگ ترافیکی جهت سهولت در عبور و مرور شهروندان و به منظور کاهش بار ترافیکی و خطرات ناشی از آن در کمربندی شمالی اجرا می شود.

وی از احداث دو زیرگذر راه آهن در منطقه دخانیات و قائم محله قائم شهر خبر داد و گفت: این پروژه های در راستای کاهش بار ترافیکی شهر اجرائی می شوند.

اسماعیلی نجار از احیا ، بازسازی و تجهیز پارک جنگلی تلار به عنوان یکی از بزرگترین طرحهای گردشگری شهرداری یاد نمود و اظهار کرد: اجرای این پروژه در قالب اجرای تاسیسات ، شبکه های روشنایی ، آلاچیق و مراکز اقامتی ، جاده سلامت به طول ۴ کیلومتر ، احداث رستوران و پیست آفرود و ستهای مختلف ورزشی و تفریحی و … به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر در مرحله ساخت قرار دارد و به زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

این عضو شورا ، ساماندهی حوزه پسماند را از مهمترین اولویتهای شهرداری و شورای اسلامی قائم شهر در دو سال اخیر دانست و اظهار کرد: شهرداری با حمایت استانداری و کمیته پسماند استان توانست عملیات بازکنی محل سابق دپوی زباله و زوم بندی این اراضی به قطعات کوچکتر را آغاز کند. اجرای عملیات زهکشی ، احداث دیوارهای حائل و دفن بهداشتی زباله از بخشهای مهم این طرح است که بعد از دهها سال انتظار به واقعیت پیوسته است. خوشبختانه شهرداری قائم شهر، طرحهای بسیار خوبی در این زمینه ارائه نموده است و از تکنولوژی و فناوری روز دنیا در این زمینه بهره گرفته است.

اسماعیلی نجار با اشاره به اجرای کانال آب های سطحی ، روکش سطحی معابر ، اجرای فضاهای سبز و گلخانه ای ، تعیین تکلیف پروژه نگین شمال و احداث پارکینگ‌ها‌ی عمومی ، یادآور شد: اعضای شورا در دو سالی که گذشت تا جایی که در توان داشتند تلاش کردند تا سرعت اجرای پروژه های عمرانی را افزایش دهند.

وی ادامه داد: شورای دوره پنجم شورای جوانی است و هر روز شناخت اعضا نسبت به هم و نسبت به شهرداری و همچنین تعامل فی مابین بسیار زیادتر می شود که همین موضوع موجب سرعت بخشی به اجرای طرحهای عمرانی در منطقه شده است.

از نظر بنده شورای شهر و شهرداری ، امروز از کارنامه قابل قبولی در میان مردم برخوردار هستند

عضو کمیسیون‌های عمران و بهداشت شورای شهر قائم شهر ، ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ تفکیک زباله از مبدا، کمتر مصرف کردن و کمتر تولید کردن زباله را یکی از راهکارهای برون رفت از بحران فعلی زباله دانست و افزود: این طرح با قوت خوبی در قائم شهر استارت خورده بود که انشاالله با برطرف شدن بعضی موانع اجرای این طرح به سرعت ادامه خواهد یافت.
وی تصریح کرد: طبق این طرح قرار بود که در ۲۰ نقطه از شهر قائم شهر کانکسهای تفکیک زباله در مبدا نصب شود و برای اطلاع رسانی مردم ، بروشورهای متعدد فرهنگی در سطح شهر توزیع گردد. توزیع نایلون های زباله و استفاده از طرحهای تشویقی برای مردم ، از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه است که امیدواریم با انتخاب پیمانکار جدید ، اجرای آن هرچه زودتر از سرگرفته شود.

تخصیص اعتبارات ملی و دولتی مهمترین مطالبه شورا از نمایندگان مجلس

احسان اسماعیلی نجار در گفتگو با مازنی خبر ، مهمترین مطالبه اعضای شورای اسلامی شهر از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را دریافت و تخصیص اعتبارات کافی برای اجرای طرحهای عمرانی و توسعه ای عنوان نمود و افزود: متاسفانه شهرستان قائم شهر در زمینه برخورداری از بودجه های دولتی و ملی بسیار ضعیف است و پروژه های عمرانی منطقه با تخصیصی کمتر از ۵ درصد از اعتبارات دولتی اجرا می شود!

وی افزود: اجرای راه‌ها و شریانهای اصلی شهری و بین شهری معمولاً برعهده دولت است در حالیکه در قائم شهر این طرحها با مشارکت شهرداری و مردم اجرا می شود.

این عضو شورا که سابقه فعالیت در شورای چهارم و همکاری با نمایندگان مجلس نهم و دهم را نیز در کارنامه اجرایی خود دارد ، تقاطع غیر هم سطح الغدیر را نتیجه همکاری تنگاتنگ مجلس نهم با شورای اسلامی وقت شهر قائم شهر دانست و اذعان کرد: با توجه به تجربه ای که بنده در طول ۷ سال حضور خود در کمیسیون عمرانی شورا داشته ام ، احساس می کنم همکاری نمایندگان مجلس نهم با اعضای شورای چهارم ، به خصوص در زمینه اجرای طرحهای عمرانی بسیار بیشتر بود و این همکاری در نمایندگان عزیز ما در مجلس دهم کم رنگ تر دیده می شود.

اسماعیلی نجار یادآور شد: نمایندگانی مانند مهندس کمال علیپور که در حوزه عمرانی فعالیت های بیشتری داشته اند ، در مجلس شورای اسلامی در زمینه توسعه و آبادانی قائم شهر موثرتر هستند و از نظربنده باید در اولویت مردم برای شرکت در انتخابات مجلس قرار بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: شورای دوره چهارم تا حدود زیادی در اهداف و عملکرد خود موفق عمل نمود و سعی کردیم به شعارهای انتخاباتی خود پایبند باشیم. بنده در شورای دوره چهارم برنامه هایی ارائه کردم که تقریباً همه آنها اجرایی شد. در این دوره از شورا نیز تمرکز خود را در برنامه ها و طرحهای ترافیکی و فضای سبز شهری گذاشتم. اما هنوز نتوانستیم در حوزه ساماندهی رودخانه تلار و سیاهرود و احداث ترمینال و میدان بار مرکزی قائم شهر ، اقدامات اجرائی موثری انجام دهیم. البته هنوز تا پایان دوره وقت زیادی باقی مانده و امیدواریم با توجه به تعدد برنامه ها و گستردگی مشکلات منطقه ، و با تلاش شورا و شهرداری ، در مدت باقی مانده کلیه این طرح‌ها به سرانجام برسند.