کد خبر: 14059تاریخ انتشار : 16:19:25 - جمعه 7 فوریه 2020

کارگران مازندران در صف اول مشارکت حداکثری در انتخابات / دریابیگی: به حامیان واقعی کارگران رای خواهیم داد

نشست نهادهای کارگری و بازنشستگی مازندران در راستای همگرایی و تحقق حضور حداکثری در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به میزبانی تشکیلات خانه کارگر استان در شهرستان قائم شهر برگزار شد. به گزارش مازنی خبر ، در این گردهمایی که با حضور تشکیلات خانه کارگر، کانون شوراهای اسلامی، کانون انجمن‌های کارگران حرف و ساختمانی […]

کارگران مازندران در صف اول مشارکت حداکثری در انتخابات / دریابیگی: به حامیان واقعی کارگران رای خواهیم داد

نشست نهادهای کارگری و بازنشستگی مازندران در راستای همگرایی و تحقق حضور حداکثری در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به میزبانی تشکیلات خانه کارگر استان در شهرستان قائم شهر برگزار شد.

به گزارش مازنی خبر ، در این گردهمایی که با حضور تشکیلات خانه کارگر، کانون شوراهای اسلامی، کانون انجمن‌های کارگران حرف و ساختمانی کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، اتحادیه زنان جامعه کارگری و مجمع نمایندگان کارگری استان مازندران برگزار شد.

نصرالله دریابیگی، دبیر اجرایی خانه کارگر استان تبریک دهه فجر گفت: جامعه کارگری در استان از ماه‌ها قبل با تشکیل ستاد انتخابات به دور از هر خط و ربط سیاسی تشکیل شد.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان مازندران ادامه داد: هدف از تشکیل این ستاد انتخاب کاندیدایی اصلح و حامیان واقعی محرومان، مستضعفان و جامعه کارگری و بازنشستگی بوده است.

دریابیگی گفت: جامعه کارگری و بازنشستگی به‌‌رغم تمامی مشکلات معیشتی و اقتصادی، همواره در خط مقدم جبهه انقلاب اسلامی ایران و معتقد به آرمان‌های انقلاب بوده و خواهد ماند.

رئیس ستاد انتخابات جامعه کارگری استان اظهار کرد: ستاد انتخابات جامعه کارگری متشکل از نمایندگان کارگری و بازنشستگان تشکیل شد تا با نظر و رای این اعضا، کاندیدای مورد حمایت جامعه کارگری و بازنشستگی انتخاب و حافظ منافع جامعه کارگری در مجلس شورای اسلامی شوند.

دریابیگی با اشاره به اهمیت وحدت،در جامعه کارگری و بازنشستگی تاکید کرد: جامعه کارگری و بازنشستگی در این دور از انتخابات از کاندیدایی که حامی حق و حقوق جامعه کارگری و بازنشستگی باشد حمایت خواهد کرد و نگاهی به خط و خطوط سیاسی اشخاص نخواهد داشت.

***‌ نهادهای کارگری و بازنشستگی استان مازندران در راستای همگرایی و تحقق حضور حداکثری در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بیانیه ای صادر کردند.

متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:

با درود به روان پاک شهیدان بویژه شهدای عزیز حملات تروریستی شیطان بزرگ در راس آن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی همچنین با درود به روان امام راحل( ره) ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارکه فجر در آستانه چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ،اعضای هیئت مدیره نهادهای کارگری و بازنشستگی استان مازندران با تجدید عهد و پیمان خود با آرمانهای انقلاب اسلامی و با درک ضرورت و لزوم حضور گسترده در انتخابات پیشرو، این انتخابات را فرصتی برای اولا” بیان مشکلات موجود برای این قشر نزد فرهیختگان جامعه و کاندیدای انتخابات و ثانیا” انتخابی احسن برای ارتباط مؤثر با نمایندگان در پارلمان در راستای رفع مشکلات موجود در جامعه کارگری و بازنشستگی استان از جمله پایان دادن به ظلم و ستم بزرگ ، وجود ناامینی و فضای کارگری ناشی از قرارداد موقت و سفید امضاء با اصلاح تبصره ماده ۷ قانون کار و ایجاد امنیت شغلی برای شاغلین در مراکز کار ، تولید و رفع مشکلات عدیده در بخش درمان کارگران ، بازنشستگان تحقق قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان صندوق تامین اجتماعی، تقویت فراکسیون کارگری مجلس و تقویت تنها صدای کارگران و بازنشستگان در آن یعنی جناب دکتر محجوب در مجلس شورای اسلامی و همچنین توانمند نمودن سطح درآمدی شاغلین و بازنشستگان در قبال غول نجام گسیخته تورم ، دانسته، لذا با درک این ضرورتها با استفاده از فرصت پیش آمده ضمن همدلی ، وحدت و یکپارچگی و همگرائی برای رسیدن به مقصود و اجرائی نمودن برنامه های مهم دفاع از موکلین خود، با اعلام حضور گسترده و پرشور کارگران و بازنشستگان و خانوادهای محترم آنان در انتخابات دوم اسفند و با احترام به تمامی کاندیدها از سلایق مختلف سیاسی اجتماعی، با استقبال از تشکیل ستاد انتخابات با محوریت روسای کانونها و نهادی کارگری و بازنشستگی استان ، اعلام میداریم که در این انتخابات با بهره گیری ازپیشنهادات و نکته نظرات ستاد انتخابات نهادها، کانونهای کارگری و بازنشستگی در انتخابات و معرفی افراد اصلح و البته دارای دغدغه های صادقانه برای این دو قشر آسیب پذیر برای شهرستانهای مازندران از آنان حمایت و عموم اعضاء و خانواده های محترم آنان را دعوت به همگرائی و وحدت در انتخاب و حمایت از کاندیدهای برگزیده ستاد که طی روزهای اخیر و در اطلاعیه ای به اطلاع عموم خواهید رسید، می نمائیم. امید است این وحدت و همگرائی ، بهره مندی کارگران و بازنشستگان از مزایای مصوبات و نظارت مجلس شورای اسلامی و نزدیکی و درک بیشتر پارلمان از مشکلات و معضلات جامعه کارگری و بازنشستگی را موجب گردد.

خانه کارگر – کانون بازنشستگان استان مازندران – کانون شوراهای اسلامی کار مازندران – کانون کارگری حرف و ساختمانی – مجمع نمایندگان کارگران استان- اتحادیه زنان کارگر استان مازندران