کد خبر: 14066تاریخ انتشار : ۱۶:۲۳:۴۲ - جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران: دستگاه های عضو ستاد سفر با رفع کاستی ها در ارایه بهترین خدمات به گردشگران اهتمام کنند

حسین حسن نژاد در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروزی مازندران در ساری گفت: مازندران سالانه میزبان دهها میلیون گردشگر و مسافر است که این استان را همتراز با بزرگترین کشورهای گردشگر پذیر دنیا قرار می دهد. معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اعلام این که هر ساله در ایام نوروز استان […]

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران: دستگاه های عضو ستاد سفر با رفع کاستی ها در ارایه بهترین خدمات به گردشگران اهتمام کنند

حسین حسن نژاد در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروزی مازندران در ساری گفت: مازندران سالانه میزبان دهها میلیون گردشگر و مسافر است که این استان را همتراز با بزرگترین کشورهای گردشگر پذیر دنیا قرار می دهد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اعلام این که هر ساله در ایام نوروز استان برای میزبانی از مسافران و گردشگران به خاطر نواقص کارها با مشکلاتی مواجه می شود ، گفت : امسال باید تمامی کمی‌ و کاستی‌های موجود تا زمان باقی مانده به عید نوروز برطرف شود.

وی با اظهار این که بسیاری از شهرهای مازندران صرفا با تکیه بر اقتصاد گردشگری مدیریت می شوند، افزود: به همین منظور باید گردشگرپذیری مازندران همانند گردشگری آن الگو باشد و لازمه الگو شدن گردشگری استان هم رفع همه نواقص در حوزه های مختلف است.

حسن نژاد از ترافیک ، زباله ، خدمات بهداشتی، توازن گردشگری و ارائه برنامه های فرهنگی گردشگر پسند و منسجم به عنوان بخشی از موضوعات گردشگر پذیری استان دانست که نیازمند برنامه ریزی و توجه بیشتر است.

معاون استاندار مازندران تاکید کرد : همه دستگاهها باید در قبال اجرای برنامه های گردشگری احساس مسئولیت کنند.

معاون استاندار مازندران گفت : باید مسئولان شهری و مدیران استانی نگاه دولتی به گردشگری را از خود دور کنند زیرا تکیه بر اعتبارات دولتی منجر به بی نتیجه شدن طرح های گردشگری خواهد شد.

وی ، افزود : مازندران در نوروز سال گذشته با وجود سیل و سیلاب اواخر اسفند و اوایل فروردین میزبان ۱۷ میلیون نفر شب اقامت گردشگران در اقامتگاههای رسمی بود و ۴۰ میلیون تردد خودرویی نیز در جاده های استان ثبت شده بود.

حسن نژاد برنامه ریزی برای گردشگر پذیری با هدف ارائه خدمات بهینه به گردشگران را دارای پیامدهای مثبت زیادی دانست و گفت : مثلا در نوروز گذشته میزان تصادفات در جاده های مازندران ۳۰ درصد کاهش داشت در حالی که هدفگذاری کشور ۲۰ درصد بود.

جانشین رییس ستاد خدمات سفر مازندران همچنین احتمال افزایش چشمگیر سفر نوروزی به مازندران را مطرح کرد و توضیح داد : پیش فرض ما این است که با وضعیتی که الان در جاده کندوان و آزاد راهها داریم و شرایط جوی امسال هم نسبت به سال گذشته بهتر است و از طرفی هم تمایل به سفر های خارجی نیز تاحدی کاهش یافته ، شهروندان سفرهای درون کشوری را جایگزین کرده اند و مازندران یکی از مقاصد مهم این جایگزینی خواهد بود.

وی افزود : بر اساس آمارهای رسمی در نوروز گذشته ما با میزبانی از حدود ۱۷ میلیون نفر شب اقامت گردشگر رتبه دوم کشور را داشتیم و نهایتا اگر در کشور معدل ارتقا سفرهای نوروزی را داشته باشیم دو برابر این سفر ها متوجه استان مازندران خواهد شد.

معاون استاندار مازندران خواستار رفع کاستی های ترافیکی در جاده های استان طی تعطیلات نوروزی شد و گفت : نوروز ۹۹ باید هماهنگی جاده ای به گونه ای باشد که در حوزه امداد و خدمات پزشکی کاستی وجود نداشته باشد و برای این منظور لازم است جاده در قالب یک مدیریت واحد قرار گیرد تا با تداخل ها مواجه نشود.

وی هدف گیری برای کاهش تصادفات و کنترل بازار از طریق پیش بینی خدمات و کالاهای مورد نیاز و فعال شدن گروههای بازرسی را دو نکته قابل توجه برای تدبیر سفرهای نوروزی ۹۹ برشمرد و تاکید کرد : نباید وضعیت به گونه ای باشد که گردشگر احساس کند هیچ کنترلی بر قیمت ها نیست و باید گردشگران و مردم استان وجود نظارت را لمس کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران فرمانداران را مسئول هماهنگی سفرهای نوروزی هر شهرستان معرفی کرد و گفت : باید امسال با تلاش مضاعف همه دستگاه های مسئول خدماتی مطلوبتر از پیش به گردشگران ارایه شود و با برنامه گردشگران در پاکیزه نگه داشتن استان مشارکت داده شوند.