کد خبر: 1417تاریخ انتشار : ۱۷:۰۶:۱۴ - جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷

تعطیل کردن ۷ مسجد و اخراج شماری از امامان جماعت در اتریش

صدراعظم اتریش اعلام کرد این کشور شماری از امامان جماعتی را که از خارج کمک مالی دریافت می‌کنند، اخراج می‌کند و هفت مسجد را نیز تعطیل خواهد کرد. به گزارش مازنی خبر و به نقل از خبرگزاری فرانسه، سباستین کورتس، صدراعظم اتریش، در چارچوب سیاست‌های اسلام‌ستیزانه این کشور روز جمعه اعلام کرد اتریش بیش از […]

تعطیل کردن ۷ مسجد و اخراج شماری از امامان جماعت در اتریش

صدراعظم اتریش اعلام کرد این کشور شماری از امامان جماعتی را که از خارج کمک مالی دریافت می‌کنند، اخراج می‌کند و هفت مسجد را نیز تعطیل خواهد کرد.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از خبرگزاری فرانسه، سباستین کورتس، صدراعظم اتریش، در چارچوب سیاست‌های اسلام‌ستیزانه این کشور روز جمعه اعلام کرد اتریش بیش از ۶۰ نفر از امامان جماعتی را که از خارج کمک مالی دریافت می‌کنند، اخراج می‌کند و هفت مسجد را تعطیل خواهد کرد.

او اعلام کرد این اقدامات به دنبال تحقیقات درباره تصاویری انجام خواهد شد که بازی کودکان را در مساجد متعلق به ترکیه که تداعی کننده نبرد «گالیپولی» است نشان می‌دهد.

نبرد گالیپولی نام جنگی است که در جنگ جهانی اول بین امپراطوری عثمانی و نیرو‌های ائتلافی (انگلیس، فرانسه و آنزاک‌ها) در دره داردانل روی داد. این نبرد که بیش از هشت ماه به طول انجامید با شکست نیرو‌های ائتلافی به پایان رسید.

سباستین کورتس اعلام کرد جوامع موازی، «اسلام سیاسی» و افراط‌گرایی جایی در اتریش ندارد.

این تصاویر که ماه آوریل منتشر شد پسربچه‌هایی را نشان می‌دهد که اونیفورم بر تن دارند، رژه می‌روند، سلام نظامی می‌دهند، پرچم‌های ترکیه را در دست دارند و سپس بی‌جان روی زمین می‌افتند. در این تصاویر اجساد آن‌ها در کنار یکدیگر داخل پرچم پیچیده شده است.

این مسجد متعلق به سازمان جوامع فرهنگ اسلامی ترکیه مستقر در شهر کلن آلمان است که شاخه‌ای از آژانس امور مذهبی ترکیه محسوب می‌شود.

سازمان جوامع فرهنگ اسلامی ترکیه این تصاویر را محکوم کرده و آن را بسیار تاسف بار خوانده است.

اتریش پیش از این نیز استفاده از روبنده را برای بانوان محجبه ممنوع اعلام کرد.