کد خبر: 14746تاریخ انتشار : ۱۲:۲۹:۰۶ - دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹

استقرار ۲۴ ساعته روحانیون برای تیمم، کفن و دفن اموات ناشی از کرونا در رامسر

روحانیون برای تیمم، کفن و دفن اموات ناشی از کرونا ۲۴ ساعته در بیمارستان‌های معین مقابله با کرونا در رامسر مستقر هستند. به گزارش مازنی خبر ، امام جمعه شهرستان رامسر با بیان اینکه هم مرز بودن شهرستان رامسر با استان گیلان به عنوان دومین کانون شیوع ویروس کرونا باعث شد شهرستان رامسر نیز تبعاتی […]

استقرار ۲۴ ساعته روحانیون برای تیمم، کفن و دفن اموات ناشی از کرونا در رامسر

روحانیون برای تیمم، کفن و دفن اموات ناشی از کرونا ۲۴ ساعته در بیمارستان‌های معین مقابله با کرونا در رامسر مستقر هستند.

به گزارش مازنی خبر ، امام جمعه شهرستان رامسر با بیان اینکه هم مرز بودن شهرستان رامسر با استان گیلان به عنوان دومین کانون شیوع ویروس کرونا باعث شد شهرستان رامسر نیز تبعاتی را دچار شود، گفت: از روز نخست همه مسئولان و مردم وارد میدان شدند تا بتوانند این ویروس منحوس را کنترل کنند.
حجت الاسلام حسین تقی پور به تماس‌های مکرر و متعددی مردم شهرستان درباره چگونگی دفن و رعایت مسائل شرعی اشاره کرد و افزود: س از انتشار استفتا مقام معظم رهبری، جزئیات آن را به شبکه بهداشت و بیمارستان و دست اندرکاران امر مبارزه دادیم که با استقبال نیز مواجه شد.
او گفت: کمیته دفن شرعی اموات کرونا تشکیل و روحانیون با شیفت در یک محل مشخص در بیمارستان های معین مقابله با کرونا ۲۴ ساعته مستقر هستند.
امام جمعه رامسر از همکاری بسیار خوب تیم مدیریت، پرستاران و کادر بیمارستان و شبکه بهداشت در اجرای شرعی کفن و دفن اموات قدردانی کرد و گفت: بلافاصله پس از فوت، یک روحانی و یک بسیجی با تجهیزات حفاظت فردی بر سر میت حضور یافته و میت را با توجه به اینکه غسل امکان پذیر نیست تیمم داده و در سه تیکه کفن پوشانیده و حنوط انجام می‌شود و پس از انجام پروتکل بهداشتی و انتقال از بیمارستان به قبرستان، نماز میت و دفن شرعی نیز همزمان با اجرای پروتکل بهداشتی دفن انجام می‌گیرد.