کد خبر: 14765تاریخ انتشار : 20:36:45 - سه‌شنبه 24 مارس 2020

نگرانی نماینده وزیر بهداشت از افزایش بیماران بدحال کرونایی ؛ ناصحی : مازندران به تخت های آی سی یو جدید نیازمند است

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مازندران، گفت: تعداد بیماران بدحال کرونا مثبت در حال افزایش است و بیماران نیاز به خدمات ویژه دارند. به گزارش مازنی خبر ، محمدمهدی ناصحی که این رروزها سخت پیگیر امور درمانی از جانب سعید نمکی به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت مسائل مربوط به کرونا را رصد […]

نگرانی نماینده وزیر بهداشت از افزایش بیماران بدحال کرونایی ؛ ناصحی : مازندران به تخت های آی سی یو جدید نیازمند است

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مازندران، گفت: تعداد بیماران بدحال کرونا مثبت در حال افزایش است و بیماران نیاز به خدمات ویژه دارند.

به گزارش مازنی خبر ، محمدمهدی ناصحی که این رروزها سخت پیگیر امور درمانی از جانب سعید نمکی به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت مسائل مربوط به کرونا را رصد می‌کند، در گفت‌وگو با فارس در ارتباط با وضعیت مازندران و گلستان در بحث بیماری کرونا اظهار کرد: ثباتی در تعداد بیماران ایجاد شده است و تعداد تخت‌های خالی در مازندران و گلستان داریم اما نسبت به این ثبات چندان خوش‌بین نیستیم.

وی اضافه کرد: سفرها افزایش پیدا کرده به همین دلیل در روزهای آینده شاهد میزان مراجعات به مراکز درمانی خواهیم بود.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مازندران خاطر نشان کرد: روند بدحالی بیماران بستری ما رو به افزایش است و نیاز به آی سی‌یو بیشتر شده است.

وی اضافه کرد: بیماران بستری ما به سمت تنگی نفس پیش می‌روند، امید داریم که شدت پیدا نکند با روند افزایشی احتمال اینکه امکانات ما پاسخ ندهد وجود دارد.

ناصحی در ارتباط با ابتلای کادر درمانی و فوت آنها ناشی از کرونا، بیان کرد: در دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل تعدادی از همکاران ما فوت کردند اما قرار است که این اطلاعات را هم جمع‌آوری کنیم.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در ارتباط با اجرای طرح قرنطینه خانگی و احتمال کمک از سایر نهادها گفت: این موضوع باید در سطح ملی پیگیری شود به نظر می‌رسد که نیاز داریم به این سمت حرکت کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که رفتارهای مردم را در این مدت چه طور دیدید، پاسخ داد: ۷۰ درصد مردم مراعات می‌کنند اما عملکرد ۳۰ درصد باقی آسیب زننده است.

ناصحی درباره وضعیت شهر بابل، گفت: در این شهر وضعیت مناسب‌تر شده است تعداد فوتی‌ها کاهش پیدا کرده است، حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ تخت خالی داریم بیمارستان صحرایی هم ایجاد شده و پشتوانه مناسبی است.

وی در ارتباط با مهم‌ترین نیازمندی‌های استان، گفت: دستگاه «بای‌پپ» نیاز اصلی مراکز درمانی استان است.