کد خبر: 14809تاریخ انتشار : ۱۷:۱۸:۴۶ - جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹

استاندار مازندران: موفقیت مازندران در کاهش آمار مبتلایان به کرونا، مرهون سیاست گذاری های ملی و اطلاع رسانی است

جلسه ویدئو کنفرانسی معاون اول رییس جمهور با استاندار و مدیران استان مازندران برگزار شد. استاندار مازندران در این ویدئو کنفرانس با ارایه گزارشی از وضعیت استان در مقابله با کرونا، از کاهش تعداد مبتلایان به این بیماری خبر داد و این موفقیت را مرهون سیاستگذاری های ستاد ملی مقابله با کرونا نظیر اجرای طرح […]

استاندار مازندران: موفقیت مازندران در کاهش آمار مبتلایان به کرونا، مرهون سیاست گذاری های ملی و اطلاع رسانی است

جلسه ویدئو کنفرانسی معاون اول رییس جمهور با استاندار و مدیران استان مازندران برگزار شد.

استاندار مازندران در این ویدئو کنفرانس با ارایه گزارشی از وضعیت استان در مقابله با کرونا، از کاهش تعداد مبتلایان به این بیماری خبر داد و این موفقیت را مرهون سیاستگذاری های ستاد ملی مقابله با کرونا نظیر اجرای طرح غربالگری، افزایش ظرفیت بیمارستان ها و اطلاع رسانی دقیق دانست.

وی با اشاره به نیازمندی های استان مازندران به مواد ضدعفونی کننده و ماسک از برنامه ریزی های انجام شده برای تأمین داروی مورد نیاز قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه در روستاهای مازندران آلودگی به ویروس کمتر اتفاق افتاده و تلاش می کنیم با مشارکت سازمان های مردم نهاد، نیروهای نظامی و سایر امکانات به آمار بهبودیافتگان اضافه نماییم.

رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل هم با اشاره به امکانات استان تعداد مبتلایان و جانباختگان، اقدامات این دانشگاه ها برای شناسایی و غربالگری، درمان و افزایش تخت های بیمارستانی را تشریح کردند و نیازهای اعتباری استان را برای راه اندازی واحدهای در حال احداث درمانگاهی و بیمارستانی برشمردند.

رئیس بیمارستان رازی قائم شهر نیز در این ارتباط زنده با بیان اینکه آموزش مردم و کمک به بیماران در دستور کار کادر درمانی بوده است، گفت: امیدوارم به فضل الهی و همراهی مردم از تصمیمات اعلام شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا، استان مازندران از نخستین استان هایی باشد که جشن پایان کرونا را برگزار می کند.

در این جلسه معاون سازمان برنامه و بودجه، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور جداگانه گزارش هایی در خصوص پرداخت ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور تأمین تجهیزات فردی و تکمیل پروژه های بیمارستانی، افزایش روزانه ۶ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده، توزیع انواع ماسک N95 و سه لایه و کاهش ۶۹ درصدی سفرها به استان ارایه کردند.

http://ostan-mz.ir/OstanFiles/NewsImage/NewsImage69034917NewsImage5567977341d10554-919a-4537-9cf0-e79bf989a011%20(1).jpg