کد خبر: 14830تاریخ انتشار : ۱۱:۴۱:۱۹ - یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

لزوم مسئولیت‌پذیری مردم در برابر ویروس کرونا / چرا اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برای حفظ سلامت مردم لازم است!؟

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز ، تلاش مجموعه نظام جمهوری اسلامی ایران ، کاهش تعداد فوت‌شدگان این ویروس جهانی در کشور بوده است. هر چند شاید در این مدت ، اختلافاتی در نحوه اجرای بعضی طرح‌ها به وجود آمد اما همه‌ی ارکان نظام در کنار هم […]

لزوم مسئولیت‌پذیری مردم در برابر ویروس کرونا / چرا اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برای حفظ سلامت مردم لازم است!؟

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز ، تلاش مجموعه نظام جمهوری اسلامی ایران ، کاهش تعداد فوت‌شدگان این ویروس جهانی در کشور بوده است. هر چند شاید در این مدت ، اختلافاتی در نحوه اجرای بعضی طرح‌ها به وجود آمد اما همه‌ی ارکان نظام در کنار هم تلاش کرده‌اند تا هموطنان کمتری به این ویروس مبتلا و در نهایت روند بهبود افراد بیمار نیز سرعت بیشتری پیدا کند.

بعد از گذشت یک ماه از آغاز اقدامات اساسی دولت ، نیروهای مسلح و تشکل‌های مردمی در راستای مبارزه با کرونا، امروز شاهد اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و به نوعی محدود کردن رفت و آمدها به داخل شهرها هستیم.

هر چند بعد از یک ماه با فرهنگ‌سازی‌های مختلف که در رسانه ملی و به خصوص در فضای مجازی شکل گرفت ، اکثریت مردم به درک صحیحی جهت مقابله با ویروس کرونا دست یافتند و هشتک در خانه بمانیم به یک هشتک کاملا مردمی و اجتماعی تبدیل گردید ، اما کماکان هستند افرادی که سلامت خود و دیگر هموطنان را در معرض خطر قرار می‌دهند تا به اهداف خودخواهانه خود دست یابند لذا به نظر می‌رسد اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی جهت برخورد با این افراد ضروری است.

امروز بیش از هر زمان دیگری همه‌ی آحاد مردم باید در برابر جان خود و دیگر هموطنان احساس مسئولیت کرده و با ماندن در منزل کمک کنند تا طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با کمترین تنش و مشکلی اجرایی شود.

لذا اکثریت مردمی که این روزها نگران سلامت خود، خانواده، بستگان و دیگر هموطنان هستند ، انتطار دارند با افرادی که همچنان سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند ، به سفر‌های خود ادامه می‌دهند و احساس بی‌مسئولیتی می‌کنند، برخورد جدی صورت بگیرد.

اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در استان مازندران با تدابیر خاص استاندار آغاز شده است لذا نیاز است ضمن اتخاذ تصمیمات صحیح از سوی فرمانداران، همه‌ی مردم نیز با پیوستن به کمپین در خانه می‌مانیم ، کمک کنند تا هر چه زودتر عمر این ویروس خطرناک در کشور به پایان برسد.

ما ویروس کرونا را شکست خواهیم داد به شرط آنکه تلاش نماییم افراد کمتری در جامعه در معرض ابتلا به این ویروس مخوف قرار بگیرند و در این راه اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی بسیار مفید خواهد بود.

بقلم: میثم کاوه
فعال رسانه‌ای