کد خبر: 15016تاریخ انتشار : 7:56:47 - دوشنبه 20 آوریل 2020

(گزارش ویژه) مشروح جلسه اعطای اعتبارنامه به دو منتخب مردم قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار / آیت‌الله معلمی: تضعیف شورای نگهبان ، تضعیف نظام است/ فرماندار قائم‌شهر: مردم در توزیع قدرت سهیم هستند/ کمال علیپور: وقتی نماینده‌ای حرف می‌زند باید به آن عمل کند؛ طرح شفافیت آرا در مجلس باید اجرا شود / مرادیان: مبارزه با فساد باید اول از مجلس آغاز گردد

اختصاصی مازنی خبر / مهتاب مظفری سوادکوهی: برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ، کمی قبل از درگیری طوفان کرونا در مازندران ، کار و مشغله زیادی روی دست مدیران و منتخبین مردم گذاشت. آنقدر که چیزی از حلاوت پیروزی ، در کام راه یافتگان به مجلس شورای اسلامی و طرفدارانشان باقی نماند. در […]

(گزارش ویژه) مشروح جلسه اعطای اعتبارنامه به دو منتخب مردم قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار / آیت‌الله معلمی: تضعیف شورای نگهبان ، تضعیف نظام است/ فرماندار قائم‌شهر: مردم در توزیع قدرت سهیم هستند/ کمال علیپور: وقتی نماینده‌ای حرف می‌زند باید به آن عمل کند؛ طرح شفافیت آرا در مجلس باید اجرا شود / مرادیان: مبارزه با فساد باید اول از مجلس آغاز گردد

اختصاصی مازنی خبر / مهتاب مظفری سوادکوهی: برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ، کمی قبل از درگیری طوفان کرونا در مازندران ، کار و مشغله زیادی روی دست مدیران و منتخبین مردم گذاشت.
آنقدر که چیزی از حلاوت پیروزی ، در کام راه یافتگان به مجلس شورای اسلامی و طرفدارانشان باقی نماند.
در این بازه زمانی که همه درگیر رعایت و اجرای پروتکلهای بهداشتی و تمهیدات پیشگیری و درمان برای بیماران کرونایی در استان بودند ، پروسه تایید صحت و سلامت انتخابات ، به تفکیک در شهرهای مازندران در حال انجام و رسیدگی بود.
شهرستان قائم شهر نیز با پشت سرگذاشتن این همه‌پرسی ، روز یکشنبه شاهد اعطای اعتبارنامه ، به منتخبین مردم در مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه قائم شهر ، سوادکوه ، سوادکوه شمالی ، سیمرغ و جویبار بود.
این مراسم در سالن اجتماعات فرمانداری قائم شهر و با حضور فرماندار ، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری ، نماینگان منتخب ، نمایندگان هیئت اجرایی و هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان ، بازرسین و برخی از مدیران دستگاههای اجرایی ، امنیتی و انتظامی و اصحاب رسانه برگزار شد.

تضعیف شورای نگهبان ، تضعیف نظام و آب به آسیاب دشمن ریختن است.
پیشنهاد طرح دو فوریتی مجلس برای اصلاح قانون انتخابات کار درستی نبود…

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر در آغاز این مراسم گفت: در رژیم گذشته ، مجلس حرف حکومت و دولت را می زد ، نه حرف مردم را و مردم حق انتخاب نداشتند.  اما امروز و به برکت جمهوری اسلامی، مردم در همه زمینه ها حق انتخاب دارند و سرنوشت خود را خودشان تعیین می کنند.

به گزارش مازنی خبر ، آیت الله علی معلمی با تاکید بر اینکه مجلس در راس امور است و باید صلاح و فساد جامعه و مصوبات اجرایی را تشخیص دهد افزود: اگر نمایندگان فعلی مجلس ، برای دوره بعدی رای نیاورده اند ، به این معنی نیست که عملکرده خوبی نداشتند بلکه به این معنی است که مردم از شرایط حاضر راضی نیستند و به انتخاب افراد جدید روی آورده اند.

وی در ادامه اظهار داشت: متاسفانه به دلیل پیش بینی نکردن تمهیدات لازم توسط دولت و مجلس ، با برداشته شدن برجام و اعمال تحریم های ظالمانه ، کشور ما دچار مشکلات عدیده ای شد که تبعات آن دامن زندگی و معیشت مردم را گرفت.

امام جمعه قائم شهر ، ضمن گلایه از پیشنهاد طرح دوفوریتی توسط برخی از نمایندگان مجلس با هدف تضعیف و خنثی سازی شورای نگهبان را امری ناپسند دانست و تصریح کرد: مطرح کردن طرح دو فوریتی در مجلس به منظور اصلاح قوانین انتخاباتی و زیر سوال بردن عملکرد شورای نگهبان ، آنهم در مقطعی که انتخابات در حال برگزاری بود ، کار نادرستی بود که متاسفانه توسط عده ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شد . اما به جایی نرسید. شورای نگهبان وظیفه خطیری در این مسیر بر عهده دارد و تضعیف آن ، به معنای تضعیف نظام و آب در آسیاب دشمن ریختن است.

مردم در توزیع قدرت سهیم هستند
قائم شهر جزو اولین شهرستانهایی که صحت انتخابات در آن تایید شد…

فرماندار قائم شهر نیز در ادامه این مراسم نظام مقدس جمهوری اسلامی را یک نظام مردم سالار دینی توصیف نمود و افزود: در کشور ما انتخاب مدیران حتی در بالاترین سطوح ، با رای مستقیم یا غیر مستقیم مردم صورت می گیرد.

به گزارش مازنی خبر ، یحیی یوسف پور با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نشانه مشروعیت و مقبولیت نظام است اظهار داشت: خوشبختانه این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در مازندران و شهرستان قائم شهر با حضور چشمگیر مردم و در کمال صحت و سلامت برگزار شد. این رویداد فرهنگی و سیاسی نشان داد که همه مردم در توزیع قدرت سهیم هستند و علی رغم داشتن مشکلات فروان معیشتی و اقتصادی به نظام و میهن خود عشق می ورزند.

وی ضمن تشکر از مردم و همه عوامل اجرایی برگزاری انتخابات در شهرستان ، قائم شهر را جزو اولین شهرستانهایی معرفی نمود که صحت انتخابات در آن توسط هیئت نظارت در کشور تایید شد.

یوسف پور مردم را پیروز نهایی انتخابات معرفی کرد و افزود: بیش از ۷ هزار شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه (شامل ۵ شهرستان) با ما همکاری کردند که همگی متشکل از افراد امین ، درستکار و مورد اعتماد بودند. این عزیزان در شرایط سخت اقتصادی و شروع اپیدمی کرونا در کشور ، هر چه در توان داشتند به کار بستند تا انتخابات با چالش جدی مواجه نشود.

وی همچنین یادآور شد: تامین امنیت انتخابات ، سلامت آن بدون توجه به افراد یا جریان های خاص ، شفافیت انتخابات و انتقال اطلاعات صحیح به مردم از اصول چهارگانه برگزاری یک انتخابات سالم است که باید در همه ادوار مورد توجه قرار بگیرد.

مردم جویبار وفادار هستند

فرماندار شهرستان جویبار نیز در این رابطه گفت: امیدواریم منتخبین مردم در مجلس شورای اسلامی با همدلی و همراهی خود ، گامهای بلندی در مسیر توسعه و آبادانی حوزه انتخابیه بردارند.

به گزارش مازنی خبر ، سید علی اسد با بیان اینکه مردم جویبار یکی از بالاترین میزان مشارکت در انتخابات را  داشتند افزود: با اینکه هیچ کدام از کاندیداهای محترم از شهر جویبار نبودند اما مردم این شهر ثابت کردند که به کشور خود وفادارند و به ارزش های نظام پایبند هستند.

نیاز به بازنگری در قوانین اجرایی کشور

فرماندار سوادکوه نیز اعتراضات اجتماعی و مردمی را ناشی از ناکارآمدی بعضی مدیران و برخی نمایندگان و قوانین دست و پاگیر دانست و تصریح کرد: بسیاری از قوانین کشور تاریخ مصرفشان گذشته و نیاز به بازنگری دارد.

به گزارش مازنی خبر ، سعید یزدانی یادآور شد: قوانین حریم ریلی و جاده ای ما مربوط به ۵۰ سال پیش است و مصوبات مجلس در خصوص تعیین حریم جنگلها و رودخانه ها و حفظ منایع طبیعی ، امروز کاربرد چندانی ندارد. از منتخبین عزیز می خواهیم در جلسات مجمع نمایندگان به این موارد توجه کنند و منشا تحولات گسترده در منطقه باشند.

ملت پیشرفته ، قانون پیشرفته می خواهد و دولت مترقی مجلس مترقی…

فرماندار شهرستان سیمرغ نیز ریشه مشکلات کشور را در قانون و قانون گذاری دانست و اظهار داشت: ملت پیشرفته ، قانون پیشرفته می خواهد و دولت مترقی مجلس مترقی!

به گزارش مازنی خبر ، مجتبی حبیب نژاد با اشاره به سند چشم انداز ۱۴۰۴ ، از بی توجهی دولت نسبت به بندهای توسعه ای این سند گله کرد و افزود: داشتن نگاه جزیره ای ، یک آسیب جدی برای سیاستهای کلان دولت و نظام است. مخالفت با منطقه آزاد شدن برخی از بنادر مازندران نمونه ای از همین نگاه جزیره ای است.

وی خاطر نشان کرد: ما ضعفهای ساختاری بسیاری در حوزه مدیریت سیستمی داریم و فرمانداران موظفند برای منطقه خود سندهای توسعه ای تنظیم کنند.

انتخابات امانتی در نزد مدیران و ناظران انتخاباتی است

علی متدین نماینده هیئت نظارت بر انتخابات قائم شهر هم ، انتخابات را امانتی در نزد مدیران و ناظران انتخاباتی توصیف نمود که برای حراست و دفاع از امنیت آن ، رعایت قوانین دقیق انتخاباتی الزامی است.

فاطمه فارابی نماینده هیئت اجرایی شهرستان نیز ، برگزاری انتخابات در شرایطی که ورود ویروس کرونا به کشور اعلام شده بود را بسیار سخت و دشوار خواند و افزود: حدود ۱۳۰ نفر از اعضای هیئت اجرایی ، در شب انتخابات از حضور در شعب اخذ رای انصراف دادند و ما مجبور شدیم از اعضای ذخیره استفاده کنیم که در برخی شعب با کمبود نیرو هم مواجه شدیم.

به گزارش مازنی خبر ، دو نماینده منتخب مردم قائم شهر ، سوادکوه ، سوادکوه شمالی و سیمرغ و جویبار نیز در انتهای مراسم ، ضمن تشکر از حضور گسترده مردم وتلاش میدانی مدیران ، فرمانداران و عوامل اجرایی انتخابات ، به بیان اهداف و برنامه های خود در مجلس شورای اسلامی پرداختند.

وقتی نماینده ای حرف می زند باید به آن عمل کند

کمال علیپور در این خصوص اظهار داشت: در ابتدا بر خودم واجب می دانم از فداکاری و تلاش شبانه روزی کادر درمانی حوزه انتخابیه ، تقدیر و تشکر ویژه داشته باشم که در این روزهای سخت بیماری ، لحظه ای از خدمت به مردم و بیماران دست نکشیدند و کلیه جهادگرانی که در صف مقدم سلامت ایستادند تا مردم در شرایط بهتری بحران بیماری را سپری کنند.

به گزارش مازنی خبر ، نماینده مجلس نهم و منتخب مردم در مجلس یازدهم تشکیل بسیج به فرمان امام خمینی (ره) را یکی از شاخص ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی معرفی کرد و افزود: در طول ۴۰ سال پس از انقلاب ، نیروهای بسیجی نشان دادند که در تمام بزنگاههای تاریخی ، اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی در کنار مردم هستند. در سالهای دفاع مقدس و با وجود ارتشی که داشتیم ، اگر سپاه و بسیج نبود ، قطعا نتیجه جنگ به گونه دیگری رقم می خورد.

منتخب مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی ، کنترل و مدیریت بیماری کرونا در کشور را مایه مباهات دانست و تصریح کرد: در سالهای گذشته شیوع بیماری فلج اطفال و راههای پیشگیری از آن ، یک بحران جدی بود. اما امروز همه دنیا در حیرت است که کشوری مثل ایران ، چگونه توانسته این بیماری را در سرزمین خود به طور کامل ریشه کن کند.

اجرای طرح شفافیت آرا و اصلاح نگاه بودجه ای کشور از برنامه های مجلس یازدهم

علیپور با تاکید بر اینکه همه ما بدهکار مردم هستیم افزود: در شرایط سخت اقتصادی امروز ، ارائه خدمات پشتیبانی در دستگاههای اجرایی ، کاری بسیار سخت و دشوار است. اما مدیران و دست اندرکاران برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه نشان دادند که در هر شرایطی پای کار هستند و میدان را خالی نمی کنند.

وی ضمن تشکر از حضور و شرکت گسترده مردم در انتخابات ، خواستار پیگیری و پافشاری نمایندگان روی موضوعات و قولهایی که داده اند شد و اظهار کرد: وقتی نماینده ای حرفی می زند یک اثر خلق کرده است و وقتی با پیگیری مجدانه ، آن اثر به بار می نشیند و تولید میوه می کند یک ثمر به دست آمده است ، شیرینی و حلاوت ثمر هر کاری تا مدتها در کام مردم باقی می ماند و ماندگار می شود.

به گزارش مازنی خبر ، کمال علیپور اجرای سند توسعه ۱۴۰۴ را منوط به داشتن نگاه جهادی و مدیریتی دانست و تاکید کرد: برای رسیدن به یک توسعه متوازن ، همه مدیران باید به یاری نمایندگان بشتابند و دست در دست هم آینده بهتری را برای کشور رقم بزنند.

این منتخب مردم ، اجرای طرح شفافیت آرا در مجلس و بازنگری در قوانین سرمایه گذاری با هدف رفع موانع تولید را از اولویتهای خود در مجلس یازدهم عنوان نمود و افزود: توسعه و پیشرفت هر منطقه ای به میزان مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاری های انجام شده بستگی دارد. اما متاسفانه در کشور ما و در استان مازندران ، یک سرمایه گذار آنقدر در بروکراسی های اداری دست و پا می زند که عطای سرمایه گذاری را به لقایش می بخشد.

وی اصلاح نگاه بودجه ای کشور را از دیگر برنامه های مجلس آینده دانست و یادآور شد: در حال حاضر بودجه سالانه کشور مانند بودجه عمومی و بودجه سازمانها، نهادها و شرکتهای خصوصی ، بیش از ۳۰۰ تریلیون تومان برآورد می شود. اما بودجه سازمانها و شرکتها ، مانند بودجه های عمومی کشور مورد بررسی قرار نمی گیرد. مجلس یازدهم موظف است با تغییر این رویه و بازنگری در قوانین قبلی ، جزئیات بودجه را مورد بررسی قرار داده و به مجلس و دیوان محاسبات گزارش کند. کاری که در مجلس دهم مورد غفلت قرار گرفته و به آن توجهی نمی شد.

بسیاری از مشکلات کشور به دلیل رخوت و سستی در تصمیم گیری های کلان است

کیوان مرادیان دیگر منتخب مردم و حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی ، پایان انتخابات را پایان رقابت و شروع رفاقت و همدلی میان نمایندگان توصیف نمود و افزود: ممکن است بسیاری از نمایندگان مجلس ، منتقد دولت و مخالف سیاستهای کلان آن باشند. اما این موضوع به معنای قهر با دولت و یا غرض ورزی های شخصی نیست. تفکرات و دیدگاهها به جای خود ، تعاملات و به کارگیری ظرفیتها هم به جای خودش!

به گزارش مازنی خبر ، وی با تاکید بر اینکه نمایندگان حق ندارند ، مناسبتهای منطقه ای و محلی را برای خوش آمد عده ای ، به خطر بیاندازند اظهار داشت: اگر مجلس در راس امور است ، باید اول از خودش شروع کند و مبارزه با فساد باید اول از مجلس آغاز گردد.

این منتخب مردم ، ایجاد سازو کارهای مناسب برای برخورداری از توسعه متوازن را مهمترین اصل در مجلس شورای اسلامی دانست و تصریح کرد: بسیاری از مشکلات جامعه ما به دلیل رخوت و سستی در تصمیم گیری های کلان کشور است. در بحران شیوع کرونا مدیر ارشد استانی تصمیم به بستن راههای ورودی مازندران به روی مسافران می گیرد. تصمیمی که کاملا منطقی ، علمی و به جا بود. اما متاسفانه تحت تاثیر فشارهای دولت و تصمیم گیری های غلط در سطح کلان ، اجرای آن لغو می گردد!

مرادیان یادآور شد: در سال جهش تولید ، حضور نخبگان و ظرفیتهای دانشگاهی لازم است. ما آمده ایم تا تحولی عظیم در مجلس ایجاد کنیم.

به گزارش مازنی خبر ؛ در خاتمه این دو منتخب مردم قائم شهر و حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی ، اعتبار نامه ی خود را دریافت نمودند.

قائم شهر – مهتاب مظفری سوادکوهی