کد خبر: 15324تاریخ انتشار : ۲۰:۵۵:۴۶ - سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

روسای احتمالی ۱۰ کمیسیون مجلس+ سوابق

چند روزی تا مشخص شدن اعضای کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی باقی نمانده است، البته گمانه زنی های زیادی درباره اعضای هیئت رئیسه و به ویژه روسای کمیسیون‌ها در رسانه ها مطرح شده است، در جدول زیر برخی از گزینه‌های احتمالی داوطلبان ریاست‌ کمیسیون‌های تخصصی اشاره کردیم که در ادامه می‌خوانید:     ردیف  کمیسیون‌های […]

روسای احتمالی ۱۰ کمیسیون مجلس+ سوابق

چند روزی تا مشخص شدن اعضای کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی باقی نمانده است، البته گمانه زنی های زیادی درباره اعضای هیئت رئیسه و به ویژه روسای کمیسیون‌ها در رسانه ها مطرح شده است، در جدول زیر برخی از گزینه‌های احتمالی داوطلبان ریاست‌ کمیسیون‌های تخصصی اشاره کردیم که در ادامه می‌خوانید:

 

 

ردیف  کمیسیون‌های تخصصی داوطلبان ریاست‌ کمیسیون‌های تخصصی سوابق
۱ کمیسیون آموزش و تحقیقات محمدمهدی زاهدی وزیر علوم تحقیقات و فن آوری، نماینده دوره نهم و دهم
۲ کمیسیون اجتماعی ولی اسماعیلی نماینده دوره هشتم، مشاور عالی وزیر کار، بازرس ویژه وزارت کار، مدیر کل ارزیابی عملکرد وزارت کار و تعاون
۳ کمیسیون اقتصادی محمدرضا پورابراهیمی معاون استاندار کرمان، نماینده ادوار نهم و دهم
۴ کمیسیون اقتصادی سید شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد
۵ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجتبی ذوالنوری جانشین نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران، نماینده دوره دهم
۶ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی محمدصالح جوکار معاون پارلمانی سپاه پاسداران، نماینده دور نهم
۷ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حسین نوش آبادی معاون حقوقی مجلس و امور استان‌ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ نماینده دوره ششم و هفتم
۸ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی فداحسین مالکی سفیر ایران در افغانستان و رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
۹ کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات الیاس نادران نماینده ادوار هفتم، هشتم و نهم
۱۰ کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش، نماینده ادوار پنجم، هشتم و دهم
۱۱ کمیسیون بهداشت و درمان حسینعلی شهریاری رئیس علوم پزشکی زاهدان، نماینده ادوار هفتم تا دهم
۱۲ کمیسیون بهداشت و درمان سید مرتضی خاتمی نماینده دوره دهم
۱۳ کمیسیون صنایع و معادن رضا تقی پور انواری وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات
۱۴ کمیسیون صنایع و معادن عزت الله اکبری تالارپشتی مدیرکل سیاسی، انتظامی استانداری مازندران، نماینده دوره پنجم و هشتم
۱۵ کمیسیون صنایع و معادن سید مصطفی میرسلیم معاونت سیاسی اجتماعی وزیر کشور، سرپرست نهاد ریاست جمهوری و مشاور عالی رئیس‌جمهور
۱۶ کمیسیون فرهنگی سید رضا تقوی رئیس کمیسیون ارشاد و هنر اسلامی مجلس، نماینده ادوار دوم، چهارم و پنجم
۱۷ کمیسیون فرهنگی مرتضی آقاتهرانی  نماینده ادوار هشتم و نهم
۱۸ کمیسیون قضایی و حقوقی موسی غضنفرآبادی قاضی، نماینده ادوار هفتم و هشتم
۱۹ کمیسیون اصل نود قانون اساسی سید محمد موحد نماینده ادوار چهارم، پنجم، ششم، هفتم و هشتم
۲۰ کمیسیون اصل نود قانون اساسی نصرالله پژمانفر نماینده ادوار نهم و دهم