کد خبر: 15412تاریخ انتشار : 20:04:55 - سه‌شنبه 16 ژوئن 2020

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران مطرح کرد: منابع آب باید بدرستی مدیریت شود / ضرورت تعیین تکلیف چاه های آب

مهدی رازجویان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران در جلسه شورای حفاظت منابع استان با تاکید بر اینکه برای استفاده از چاه‌های آب در زمین‌های کشاورزی و باغات قوانینی مصوب شده است، اظهار داشت: به افرادی که قوانین را در استفاده از چاه‌ها رعایت نمی‌کنند، اخطار داده شود و بر اساس قانون با متخلفین برخورد […]

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران مطرح کرد: منابع آب باید بدرستی مدیریت شود / ضرورت تعیین تکلیف چاه های آب

مهدی رازجویان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران در جلسه شورای حفاظت منابع استان با تاکید بر اینکه برای استفاده از چاه‌های آب در زمین‌های کشاورزی و باغات قوانینی مصوب شده است، اظهار داشت: به افرادی که قوانین را در استفاده از چاه‌ها رعایت نمی‌کنند، اخطار داده شود و بر اساس قانون با متخلفین برخورد شود.

وی افزود: تعیین تکلیف چاه‌های آب از اولویت‌های استان است و دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای قانون هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران ضمن تاکید بر صرفه‌ جویی آب توسط شهروندان، تصریح کرد: در فصل گرما بعضی از نقاط مازندران دچار کم‌آبی می‌شوند لذا صرفه‌جویی در مصرف آب توسط مردم و ادارات ضرورت دارد.

رازجویان با اشاره به گردشگرپذیر بودن استان مازندران، افزود: در ایام آخر هفته مصرف آب در استان به شدت افزایش می‌یابد و باید الگوی مصرف آب توسط مردم و مسافرین تغییر یابد.

وی ادامه داد: اگر مصرف آب به شکل منطقی و با مدیریت صحیح انجام نشود، با مشکلاتی در این راستا در برخی مناطق روبرو می شویم.

معاون استاندار مازندران با اشاره به هزینه‌های تصفیه آب و تهیه آب شرب نیز گفت: با برنامه‌ریزی مناسب باید میزان هدررفت آب شرب را کاهش داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران در پایان افزود: تلاش بسیاری می‌شود تا آب شرب به صورت کاملا بهداشتی و سالم در اختیار مردم مازندران قرار بگیرد لذا باید فرهنگ صرفه‌جویی در استان نهادینه شود.