کد خبر: 15437تاریخ انتشار : 15:49:58 - جمعه 19 ژوئن 2020

خاتمی: رهبر معظم انقلاب از سال ۸۸ تا کنون بیش از ۲۰۰ مرتبه واژه «فتنه» را به کار برده اند / ۱۱ سال از حوادث ۸۸ گذشته، اما این اتفاق نباید توجیه شود

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: هر جا مردم انحراف مسؤولان را از خط ولایت مشاهده کردند، تکلیف شرعی دارند که امر به معروف و نهی از منکر کنند. حجت الاسلام سید احمد خاتمی، عضو هیأت رییسه خبرگان رهبری اظهار داشت: حدود یازده سال از فتنه ۸۸ می‌گذرد، اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این […]

خاتمی: رهبر معظم انقلاب از سال ۸۸ تا کنون بیش از ۲۰۰ مرتبه واژه «فتنه» را به کار برده اند / ۱۱ سال از حوادث ۸۸ گذشته، اما این اتفاق نباید توجیه شود

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: هر جا مردم انحراف مسؤولان را از خط ولایت مشاهده کردند، تکلیف شرعی دارند که امر به معروف و نهی از منکر کنند.

حجت الاسلام سید احمد خاتمی، عضو هیأت رییسه خبرگان رهبری اظهار داشت: حدود یازده سال از فتنه ۸۸ می‌گذرد، اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که نباید این توطئه و بعد از آن حماسه مردم در ۹ دی فراموش شود.

وی که با رسا گفتگو می کرد، ادامه داد: نباید فتنه فتنه‌گران توجیه شود، رهبر معظم انقلاب بیشترین تاکید را دارند که فتنه و فتنه‌گران را نباید فراموش کرد و از آن زمان تا الان بیش از دویست مرتبه واژه فتنه را به کار برده اند و حتی فرمودند شکایت فتنه گران را پیش خدا خواهم برد.

امام جمعه موقت تهران ابراز داشت: فتنه گران، اهداف شومی در سر داشتند، اما هدف اصلی آن‌ها از بین بردن نظام ولایی بود، چنان که مردم نیز با بصیرت انقلابی، بساط فتنه را تشخیص دادند و در راهپیمایی‌ها فقط عکس امام و رهبری را آوردند و شعار اصلی آن‌ها در سراسر کشور این گونه طنین انداز شد که «این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده».

وی به کارآمدی نظام ولایت فقیه و ناکارآمدی دولت‌های سکولاری و غربی اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال در قضیه کرونا جهان شاهد کارآمدی نظام ولایت فقیه و مدیریت رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای بود و از سوی دیگر ناکارآمدی دولت‌های غربی و مدیریت ضعیف و سکولاری آمریکا و اروپا را مشاهده کرد.

او افزود: مدیریت و ساماندهی رهبر معظم انقلاب و همراهی نیرو‌های مسلح که واقعا خوش درخشیدند، همچنین پزشکان و پرستاران که جهادی ماندگار را در قضیه کرونا به نمایش گذاشتند، سبب شد که نظام اسلامی شاهد موفقیت در این عرصه باشد.

وی با انتقاد از عقبگرد و استحاله برخی مسؤولان از مسیر ولایت یادآور شد: باید مسؤولان در نظام اسلامی متوجه باشند که مشروعیت آن‌ها از ولایت فقیه است، چنان که در اصل پنجاه و هفت قانون اساسی نیز این قید آمده است و قوای سه گانه زیر نظر ولایت مطلقه فقیه مشروعیت دارند و مجاز به فعالیت هستند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اصل هشتم قانون اساسی خاطرنشان کرد: حضور مردم در صحنه‌های دفاع از نظام و ولایت، امر به معروف است و همان گونه که در این اصل، دعوت به خیر و امر به معروف مردم از طرف حکومت و مطالبه گری مردم از مسؤولان به عنوان یک وظیفه و تکلیف شرعی قید شده است، هر جا که مردم انحراف مسؤولان را از خط ولایت مشاهده کردند، تکلیف شرعی دارند که امر به معروف و نهی از منکر کنند.