کد خبر: 15447تاریخ انتشار : 15:55:31 - جمعه 19 ژوئن 2020

نماینده ولی‌فقیه در مازندران: ایران در مدیریت بیماری کرونا بهتر از کشورهای پیشرفته دنیا عمل کرد

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه ایران در مدیریت بیماری کرونا بهتر از کشورهای پیشرفته دنیا عمل کردیم گفت: در کشورهای استعماری ناکارآمدی مدیریتی و رفتاری نظیر هجوم بردن به فروشگاه‌ها در شرایط کرونایی آن کشورها صورت گرفته است.  آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نماز جمعه مرکز مازندران با دعوت مومنان به […]

نماینده ولی‌فقیه در مازندران: ایران در مدیریت بیماری کرونا بهتر از کشورهای پیشرفته دنیا عمل کرد

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه ایران در مدیریت بیماری کرونا بهتر از کشورهای پیشرفته دنیا عمل کردیم گفت: در کشورهای استعماری ناکارآمدی مدیریتی و رفتاری نظیر هجوم بردن به فروشگاه‌ها در شرایط کرونایی آن کشورها صورت گرفته است.

 آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نماز جمعه مرکز مازندران با دعوت مومنان به تقوای الهی اظهار داشت: خدای بزرگ در آیه ۱۹۴ سوره مبارکه بقره به همه ما دستور دادند تا تقوای خدا را پیشه کنیم و از خدا بترسیم و اگر با تقوا باشیم پروردگار ما را در این دنیا و آخرت سعادتمند خواهد کرد.

وی افزود: با تکیه بر تقوا می‌توانیم رهرو راه شهدا، مقاومت، رزمندگان و اسلام باشیم و برای رسیدن به درجه عالی باید متقی باشیم.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه کسب یاری خداوند و با تقوا بودن را از باریتعالی خواستاریم تصریح کرد: انسان اگر شهادت به وحدانیت خدا نداشته باشد و خدا را دارای شریک، مثل و مانند قلمداد کند و دیگر به نبی رسول اسلام(ص) بی‌اعتقاد باشد به درجه واقعی مسلمانی نرسیده است.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با بیان اینکه نعمت ولایت و امامت نصیب انسان ایمانی در جامعه اسلامی شده است، افزود: انسان سعادتمند در دنیا و آخرت با تکیه بر خصیصه تقوا و پیروی از منش نبی مکرم اسلام و امامان معصومه به رستگاری دست خواهد یافت.

خطیب نماز جمعه مرکز مازندران با اعلام اینکه خدا را شاکریم که پس از ماه‌ها به‌دلیل شیوع ویروس کرونا نماز جمعه برگزار نشد دوباره این اجتماع حاصل شد افزود: این مکان‌های دینی و مذهبی در ایام کرونایی و رزمایش مومنانه مکان‌های تجلی همدلی و نوعدوستی شده بود.

وی در خطبه دوم نماز جمعه مرکز مازندران با اشاره به اینکه فکر و اندیشه از بهترین عبادات برای انسان است گفت: تفکر نسبت به زندگانی، حقایق معنوی و بشریت انسانی بسیار امری ضروری و حائز اهمیت است.

امام جمعه ساری با بیان اینکه خدا را شاکریم که دوباره اجازه تجمع جمعه و جماعات را نصیب ما کرده است، افزود: امیدواریم شرایط رو به بهبودی بیشتر باشد و شرایط زرد مازندران به سمت سفیدی برود و کرونا را کاملا ریشه کن کنیم.

وی با اعلام اینکه رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مصلاهای نماز جمعه و اجتماعات بزرگ رعایت شود گفت: باید در این اجتماعات احکام دینی را درست ترویج کنیم.

لائینی با اشاره به آغاز به کار مجلس یازدهم گفت: امیدواریم مجلس فعلی و نمایندگان جدید با همکاری مسئولان دولتی، قضائی و امنیتی جهش تولید را در درصد قابل قبولی گام برداریم و بتوانیم توسعه اقتصادی متوازن را در استان به‌دنبال داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ارتقا جهش تولید سبب جلوگیری از سوءاستفاده واردکنندگان کالای قاچاق می‌شود، افزود: رانت‌خواری از طریق رونق و جهش تولید زدوده شده و باید شعار سال را از طریق همکاری و مودت تقویت کنیم.

امام جمعه ساری با تبریک آغاز دهه کرامت محضر نمازگزاران گفت: آغاز دهه با ولادت حضرت معصومه(س) عجین شده که این روز را به دختران نجیب این مرز و بوم تبریک می‌گوییم.

وی با اشاره به تلاش‌های مجاهدانه آیت‌الله طبرسی نماینده فقید ولی‌فقیه در مازندران، افزود: به پاس خدمات این عالم نستوه، یادمان آیت‌الله طبرسی در جایگاه قدیمی اقامه نماز جمعه نیز امروز نصب می‌شود.

لائینی با اشاره به اینکه برنامه‌های فرهنگی و جهادی بسیاری در ایام بسته بودن مصلای نماز جمعه در مرکز مازندران توسط گروه‌های جهادی صورت گرفته است، گفت: امیدواریم بتوانیم قدردان تلاش‌های فرزندان غیور و رشید این مرز و بوم باشیم.

امام جمعه ساری با بیان اینکه در جریان کرونا تجاربی برای ما کسب شده است، گفت: بسیاری از جلسات به‌صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد و سبب صرفه‌جویی‌هایی از طریق دولت الکترونیک تقویت شده است.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به اینکه دولت الکترونیک را باید حتی در شرایط پساکرونایی در برگزاری جلسات تقویت کنیم، افزود: تمام پذیرایی‌های جلسات به واسطه شرایط کرونایی لغو شده و این اقدام سبب شد تا بعد از جریان کرونا نیز جلسات با پذیرایی سنگین نباشد و حتی مراسمات تجمعات مذهبی و متوفی بدون اطعام باشد بسیار ارزشمند است.

لائینی با تقدیر از مردم مازندران در کمک‌های مومنانه، تصریح کرد: بیش از ۳۰۰ هزار سبد کالا در رزمایش کمک مومنانه در مازندران تهیه و بین نیازمندان مازندران توزیع شده که باید با تقویت مواسات با ضعفای جامعه همدردی داشته باشیم.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه کادر بهداشت و درمان استان در شرایط کرونایی و حال در خط مقدم هستند گفت: باید مردم با رعایت مسائل بهداشتی جلوی شیوع بیماران کرونایی را از جامعه بگیرند تا بتوانیم نسبت به ریشه‌کنی ویروس منحوس کرونا تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه پرستاران داوطلب در شرایط کرونایی از جان خود مایه گذاشتند گفت: مدیریت سلامت استان و کشور باید ضمن پرداخت هزینه فعالیت این افراد در این چند ماه، زمینه جذب آنان را در کادر بهداشتی و درمانی فراهم کنند.

لائینی با اشاره به اینکه ایران در مدیریت بیماری کرونا بسیار بهتر از کشورهای پیشرفته دنیا عمل کردیم، تصریح کرد: در کشورهای استعماری ناکارآمدی مدیریتی و رفتارهای نادرست انسانی نظیر هجوم بردن به فروشگاه‌ها و سرقت در شرایط کرونایی آن کشورها صورت گرفته است.

امام جمعه ساری با بیان اینکه متاسفانه بلای تبعیض نژادی در کشورهای استعماری بین سیاه پوستان و سفیدپوستان صورت گرفته است، افزود: علی‌رغم اینکه آسیب‌های کرونا در سیاه پوستان و رنگین پوستان بیشتر بوده متاسفانه حرکت‌های غیرانسانی از سوی سفیدپوستان صورت گرفته و تبعیض نژادی در دنیا غرب و آمریکا به‌صورت بی‌ثباتی درآمده و نهادینه شده است و پلیس‌های این کشورهای استعمارگر باید محاکمه شود.

وی با بیان اینکه موج اعتراضات مردمی در کشورهای استعماری در مقابله با امپریالیسم غرب راه افتاده است گفت: دشمنان می‌خواهند کانون مرگ بر آمریکا را خاموش کنند بلکه اکنون این صدا در دنیای غرب پیچیده شده است.