کد خبر: 1550تاریخ انتشار : 10:53:04 - دوشنبه 11 ژوئن 2018

«هر روز ، یک بحران» پیش روی اسلامی! / چرا از این مدیر ملی برای توسعه مازندران استفاده نمی‌کنیم!؟

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : شاید زمانی که برای معارفه به مازندران قدم می گذاشت ، فکر نمی کرد وارد استانی شود که اینگونه عجیب و غریب باشد. شاید او هم مانند 80 میلیون ایرانی منهای 3 میلیون مازنی ، فکر می کرد همه چیز در استان سرسبز مازندران گل و بلبل است […]

«هر روز ، یک بحران» پیش روی اسلامی! / چرا از این مدیر ملی برای توسعه مازندران استفاده نمی‌کنیم!؟

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : شاید زمانی که برای معارفه به مازندران قدم می گذاشت ، فکر نمی کرد وارد استانی شود که اینگونه عجیب و غریب باشد. شاید او هم مانند 80 میلیون ایرانی منهای 3 میلیون مازنی ، فکر می کرد همه چیز در استان سرسبز مازندران گل و بلبل است . شاید او هم مانند خیلی ها فکر می کرد کار کردن در مازندران راحت تر از تمام استان های دیگر کشور باشد ؛ اما…

امروز صحبت از «محمد اسلامی» است . استاندار مازندران در دولت دوم دکتر روحانی! دولتی که قرار بود بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی جامعه را حل و یا کاهش دهد لذا در راستای اجرای برنامه هایش ، یک مدیر موفق اصفهانی را از مسئولیت معاونت وزارت دفاع جدا کرده و به مازندرانی ها تحویل داد تا شاید بعضی از هزاران مشکل عدم توسعه این استان که زیر سبزی جنگل و آبی دریایش مخفی شده است برطرف گردد.

در همان روزهای اول حضور مهندس اسلامی در یادداشتی عنوان کردم که مازندرانی ها «بسیار بسیار» خوش استقبال و بدبدرقه هستند! سیاسیون این استان تا دلتان بخواهد حاضرند «زیراب» همدیگر را بزنند تا خودشان را عزیزتر جلوه دهند حتی اگر این کارشان منافع مردم را به خطر بیندازد! آن روزها نوشتم که کار کردن در این استان دل شیر می خواهد و جراتی که باید مثال زدنی باشد . البته در همان یادداشت آوردم که دوست داریم اسلامی ، پنجه فولادگران دیگری برای مازندران باشد و یا حتی آنقدر خوب کار کند که دیگر هیچ مازندرانی یادی از همشهری‌اش نکند!

اما به جرات می توان گفت اسلامی در این مدتی که به عنوان استاندار مازندران مشغول فعالیت بوده ، هر روز با یک بحران روبرو شده است که اساساً می توان عنوان نمود بیش از 95 درصد این بحران ها به دلیل منفعت طلبی ها و عدم نگرش صحیح مسئولین صاحب نام مازندرانی به توسعه استان بوده است.

اگر تمام پازل های موجود را در کنار هم قرار دهیم متوجه خواهیم شد که بحران فرهنگی «یک دل نبودن» در مازندران چالش اصلی توسعه این استان است. اینکه ما نمی توانیم از یک مدیر ملی برای توسعه استان مان استفاده کنیم یک ایراد ساده نیست ، شاید بتوان گفت یک بحران بزرگ باشد! و شاید هم یک نوع بیماری مخوف در وجود بعضی منفعت طلبان چپ و راست! که حاضرند برای گرفتن یک مسئولیت و یا رسیدن به یک منافعِ دهان شیرین کن ، شایسته سالاری و خدمت به مردم را فدای همه چیز بکنند.

واقعاً چرا چپ و راست ، اصلاح طلب و اصولگرا ، شرق نشین و غرب نشین در مازندران هیچگاه نتوانسته اند بر سر یک کلمه آنهم «مازندران» به توافق دلی برسند و این استان مظلوم را به چشم یک «سفره واحد» ببیند!؟

ماه ها از فعالیت مهندس اسلامی در مازندران می گذرد. برای مردم مازندران سوال است که چرا از یک مدیر ملی که می تواند با تجربه ای که از گذشته در اختیار داشته و به راحتی می تواند با مسئولین ارشد ملی ارتباط برقرار کند برای توسعه استان به خوبی استفاده نمی شود !؟

یک روز نوشتند او رفتنی است و یک سال هم در مازندران دوام نخواهد آورد و روز دیگر فریاد زدند اگر فلان فرد منصوب شود آسمان را به زمین خواهیم آورد! یک هفته برایش آیه های ناامیدی را خواندند و هفته دیگر گفتند باید فلان صتدلی را به ما بدهی! نوشته ها ، حرف ها و فریادهائی که همگی ریشه در منافع شخصی و جریانی داشته و دارند!

به راستی ، تا کی مردم مازندران که اکثریت آنها را قشر کارگر و کشاورز مظلوم تشکیل می دهد باید اسیر تفکرات خودخواهانه و ‌سودجویانه‌ی سیاسیون و بعضاً مسئولیت داران مازنی شوند!؟

امروز مردم مازندران از بعضی رفتارها ، دلگیر و نگران هستند. این مردم امیدوارند دعواهای منفعت طلبانه و مسئولیت خواهانه در مازندران به پایان برسد و همه در راستای کمک به استاندار مازندران به عنوان نماینده عالی دولت در استان گام بردارند تا شاید ابرهای تیره از آسمان مازندران کنار برود! مردم مازندران این روزها بیش از آنکه تشنه‌ی آب باشند ، تشنه‌ی وحدت واقعی هستند.

http://mazaninews.ir/wp-content/uploads/photo_2018-02-06_04-09-11.jpg

 1. رضا از نوشهر گفت:

  مهندس اسلامی به معنای واقعی یک انسان شریفه

 2. ناشناس گفت:

  مردم فقط چوب سیاسیون رو میخورن
  خدا ازشون نگذره

 3. ناشناس گفت:

  آقای استاندار باید در تصمیمات قیچی کند……

 4. سید گفت:

  استاندار نباید در خدمت منفعت طلبان باشه‌ خیلی از مدیران ضعیف باید برکنار بشن