کد خبر: 15502تاریخ انتشار : 8:21:37 - جمعه 26 ژوئن 2020

استاندار مازندران در بازدید از کارخانه کمپوست تنکابن: حل معضل پسماند برای دولت یک اولویت است / آغاز بکار سازمان پسماند مازندران و افتتاح زباله سوز نوشهر در هفته آینده

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در بازدید از کارخانه کمپوست شهرستان تنکابن با بیان این که نگاه رییس جمهور، دولت و دستگاه ها و سازمان های مسئول این است که معضل زباله و پسماند در استان های شمالی یکبار برای همیشه حل و یا بخش اعظم مشکلات آن برطرف شود، گفت: از اولویت ها و […]

استاندار مازندران در بازدید از کارخانه کمپوست تنکابن: حل معضل پسماند برای دولت یک اولویت است / آغاز بکار سازمان پسماند مازندران و افتتاح زباله سوز نوشهر در هفته آینده

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در بازدید از کارخانه کمپوست شهرستان تنکابن با بیان این که نگاه رییس جمهور، دولت و دستگاه ها و سازمان های مسئول این است که معضل زباله و پسماند در استان های شمالی یکبار برای همیشه حل و یا بخش اعظم مشکلات آن برطرف شود، گفت: از اولویت ها و تاکیدات شخص رییس جمهور در آغاز بکار همه استانداران، مدیریت پسماند و نگاه ویژه به حل این مشکل است.

استاندار مازندران ایجاد نهضت فرهنگی در جامعه و آگاهسازی مردم در تولید زباله کمتر را یک ضرورت و اقدام مهم خواند و افزود: در این راستا، در حوزه مدیریت شهری و روستایی ضرورت دارد تا اقدامات لازم و درست نسبت به تفکیک زباله صورت گیرد تا با تولید کمتر زباله از نظر وزن و حجم روبرو باشیم.

حسین زادگان با اشاره به این که در حوزه مدیریت پسماند، مازندران را به ۹ منطقه تقسیم کردیم، اظهار داشت: با توجه به میزان زباله در دو شهرستان عباس آّباد و تنکابن و توان این کارخانه و نحوه اجرای مطلوب طرح کمپوست در این نقطه اعم از تفکیک، تبدیل و حل معضل شیرابه تا مدت معینی در اینجا به مشکل برنخواهیم خورد.

وی با اشاره به این که رهبری معظم انقلاب بر حل معضل زباله تاکید دارند و از سوی دفتر معظم له اعتبارات خوبی برای زباله سوز نوشهر و کارخانه کمپوست تنکابن اختصاص یافته است، یادآور شد: سازمان پسماند استان که مجوز آن اخذ شده است از اوایل هفته آینده با یک مدیریت واحد اعتباری و برنامه یی آغاز بکار خواهد کرد.

استاندار با بیان این که سه نیروگاه زباله سوز در شهرستان های نوشهر، ساری و رشت برای شمال کشور در حال احداث است، اعلام کرد: کار نیروگاه زباله سوز نوشهر به پایان رسیده و تا هفته آینده به بهره برداری می رسد و زباله سوز ساری نیز ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ان شاء الله تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

حسین زادگان با بیان این که کارهای خوبی در دولت تدبیر و امید در حوزه مدیریت پسماند صورت گرفته و شخص وزیر کشور پیگیر مساله هستند و سازمان های مسئول پای کار آمده اند و مشکل قانونی آن حل شده است، ابراز داشت: سال گذشته مصوب شد که از درصد قابل توجهی از عوارضی که از تولید کالاهای آینده اخذ می شود صرف مدیریت پسماند در استان شود و وزارت صمت نیز با این مساله موافقت نموده است.

استاندار با بیان این که سال گذشته در قیاس با سال های قبل ازآن علیرغم مضایق اعتباری، بدلیل نگاه دولت، بیشترین اعتبار را برای این حوزه اخذ کردیم، یادآور شد: رقم دیگری هم پیش بینی شده است که در صورت جذب، کمک شایان توجهی به حل معضل پسماند در استان می نماید.

مقام عالی دولت در مازندران که صبح امروز برای حضور در جلسه شورای اداری استان به غرب مازندران سفر کرد، از کارخانه کمپوست تنکابن بازدید کرد.

استاندار مازندران همچنین پیش از شرکت در جلسه شورای اداری استان از پروژه تفریحی و اسکله دریایی البرز کلارآباد بازدید نمود.

http://www.ostan-mz.ir/OstanFiles/NewsImage/NewsImage4754553120a04f83-bda7-4701-80b6-0b5c823a8dd3.jpg