کد خبر: 15541تاریخ انتشار : 9:13:50 - پنج‌شنبه 2 جولای 2020

استاندار مازندران تاکید کرد: مازندران برای حفظ محیط زیست به کار فرهنگی نیازمند است

استاندار مازندران در مراسم تقدیر از محیط بانان استان با بیان اینکه محیط زیست در کشورهای در حال رشد تعریف مشخصی ندارد، گفت: مفهوم توسعه پایدار اگر به درستی تبعین و تشریح شود هم به توسعه اقتصادی منجر می شود و هم محیط زیست حفظ می گردد.  احمد حسین زادگان بیان داشت: در مازندران علی […]

استاندار مازندران تاکید کرد: مازندران برای حفظ محیط زیست به کار فرهنگی نیازمند است

استاندار مازندران در مراسم تقدیر از محیط بانان استان با بیان اینکه محیط زیست در کشورهای در حال رشد تعریف مشخصی ندارد، گفت: مفهوم توسعه پایدار اگر به درستی تبعین و تشریح شود هم به توسعه اقتصادی منجر می شود و هم محیط زیست حفظ می گردد. 
احمد حسین زادگان بیان داشت: در مازندران علی رغم مشکلات موجود برای حفظ محیط زیست، بیشتر از بحث تجهیزات و نیروی انسانی، به کار فرهنگی در این زمینه نیازمندیم.
استاندار افزود: مشکلات این حوزه مربوط به عدم شناخت مردم نسبت به اهمیت محیط زیست در جامعه پایدار است لذا مردم بایست برای رعایت موارد زیست محیطی به باور برسند. 
وی ثمن ها و سازمان های مردم نهاد را جزء اولیت های کاری استان دانست و گفت: کار مردم بایست در قالب نهادهای مدنی به مردم سپرده شود. 
 حسین زادگان با بیان ایکه تمامی هدف ما باید این باشد که نهادهای غیر دولتی به عنوان یار مردم تشکیل شود، یادآورشد: آگاهی مردم از اهمیت زیست محیطی و محیطبانی می تواند مشارکت آنان را در حفاظت از این مناطق دو چندان کند.
مقام عالی استان ضمن تقدیر از خدمات ارزنده محیط بانان عنوان کرد: با عنایت به نگرش و دانش کم جامعه  در مسائل زیست محیطی، کار سختی انجام می دهید.
وی خواستار بکارگیری ظرفیت رسانه ها در این بخش شد و ادامه داد: رسانه های مکتوب و مجازی از طریق شیوه های اطلاع رسانی دقیق در جامعه برای حفظ محیط زیست فرهنگ سازی کنند.
گفتنی ست در پایان این مراسم از ۱۲ نفر از محیط بانان نمونه استان تجلیل شد.

http://ostan-mz.ir/OstanFiles/NewsImage/NewsImage999479735B1A1293.JPG