کد خبر: 15565تاریخ انتشار : 11:06:28 - یکشنبه 5 جولای 2020

سخنگوی شورای شهر قائم‌شهر: در راستای منافع مردم از شهردار قائم‌شهر حمایت کامل داریم

سخنگوی شورای اسلامی قائم شهر در رابطه با عملکرد شورای دوره پنجم گفت: در پایان امسال اعضای شورای اسلامی قائم شهر برای تنویر افکار عمومی و ارائه عملکرد چهار ساله خود گزارش خواهد داد. ایمان پویامهر در گفتگوی اختصاصی با ماهنامه سراسری تکرار ،‌ اظهار داشت: من امروز افتخار می کنم که در کنار این […]

سخنگوی شورای اسلامی قائم شهر در رابطه با عملکرد شورای دوره پنجم گفت: در پایان امسال اعضای شورای اسلامی قائم شهر برای تنویر افکار عمومی و ارائه عملکرد چهار ساله خود گزارش خواهد داد.

ایمان پویامهر در گفتگوی اختصاصی با ماهنامه سراسری تکرار ،‌ اظهار داشت: من امروز افتخار می کنم که در کنار این اعضا هستم و به کمک آنها به مسائل شهری رسیدگی می کنم. بزرگانی مثل آقای دریابیگی ، حسین زاده و میرزایی که از پیشکسوتان شورا هستند ، می توانند در کنار جوان ترها ، برای شناسایی نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت شورا موثر باشند. این اعضا با کوله باری از تجربه جزو پرکارترین و سالم ترین افراد شورا به شمار می روند.

پویا مهر در خصوص انتخاب عباس صالح زاده به عنوان شهردار قائم شهر تصریح کرد: برخی فکر می کردند تغییر شهردار قائم شهر یک فرصت سوزی است. ولی من از روز اول نسبت به انتخاب مهندس صالح زاده اصرار داشتم. در روزهای اول فعالیت شورای پنجم ، گزینه های متعددی برای مدیریت شهری قائم شهر مطرح شدند که نظر اعضا بر روی آنها به اجماع نرسید.

رضایت شورا از شهرداری منوط به حفظ منافع شهری است

وی در ادامه یادآور شد: امروز که قریب به یک سال از فعالیت آقای صالح زاده در شهرداری می گذرد ، اکثریت اعضا از عملکرد ایشان راضی هستند و برنامه های تعریف شده در حال پیگیری و اجراست. رضایت شورا منوط به حفظ منافع شهری و شهروندان است. ما از شهرداری که برای مردم کار می کند حمایت می کنیم.
اما راه برای انتقاد بسته نیست و هرجا که احساس کنیم کم کاری شده یا نقطه ضعفی وجود دارد حتمن تذکر خواهیم داد.

همراهی نمایندگان حوزه انتخابیه با شورای شهر قائم شهر

پویا مهر ضمن گلایه از عدم همراهی نمایندگان دوره قبل مجلس شورای اسلامی ، حل مسائل بزرگ قائم شهر را نیازمند حمایت نمایندگان فعلی مردم قائم شهر دانست و افزود: متاسفانه در دوره قبلی ، نمایندگان مردم قائم شهر و حوزه انتخابیه در کنار شورا و شهرداری نبودند و ما حضور آنها را کم داشتیم.
بسیاری از کارها از اختیارات شورای اسلامی خارج است و نیازمند رایزنی های ملی است که نمایندگان قبلی کمکی در این زمینه نمی کردند. اما نمایندگان فعلی نشان دادند که پیگیر مسائل شهری هستند و از همان آغاز که هنوز اعتبارنامه هایشان صادر نشده بود ، برای حل و فصل موضوعات پا به میدان گذاشتند.

پارک جنگلی تلار یک فضای تفریحی آبرومند

وی همچنین یادآور شد: پارک جنگلی تلار به مدت ۳۰ سال در انحصار منابع طبیعی قرار داشت که هیچ اتفاقی برایش نیفتاد. اما با آمدن مهندس صالح زاده پروژه گردشگری پارک تلار استارت خورد.
تا امروز ۱۰ میلیارد تومان از منابع داخلی شهرداری برای این پروژه هزینه شده است تا یک فضای آبرومند تفریحی برای اوقات فراغت شهروندان قائم شهری به وجود آید.
به نظر من هر چه برای تفریح و ایجاد نشاط اجتماعی هزینه شود کم است و پارک جنگلی تلار ظرفیت توسعه و تجهیر بیشتر را هم دارد. امیدواریم تا مرداد ماه جاری این مجموعه به طور کامل به بهره برداری برسد.

اولویت اجرا با پروژه ای است که کلیه مجوزها را اخذ کرده باشد

ایمان پویا مهر ، زمان تصویب زیرگذرهای قائم شهر را از ابتدای شورای پنجم عنوان نمود و افزود: اجرای همزمان ۴ زیرگذر شانزده متری ، مسجد الرسول و دو زیرگذر ریلی دخانیات و قائم محله از ابتدای شورای پنجم کلید خورد که در آن زمان صالح زاده هنوز شهردار نبود. بعد از شهردار شدن صالح زاده ، هر چهار پروژه در مسیر پیگیری و اخذ مجوزها ، تعیین نقشه و عقد قرارداد با پیمانکار و تامین اعتبار قرار گرفت. اعتبار هر چهار پروژه در بودجه سال جدید دیده شد و مصوب گردید. اما اجرای ۴ پروژه همزمان میسر نیست. برای اجرای زیرگذرهای ریلی در حریم راه آهن پروسه قدری طولانی تر است. بنابراین عاقلانه اینست که پروژه های آماده برای اجرا که کلیه مجوزها را اخذ نموده ، روی زمین نماند و با توجه به تامین اعتبار و فصل تابستان هر چه سریعتر اجرا شود.
اگر پروژه دخانیات در دست انداز افتاده و راه آهن نقشه ها تایید نکرده دو پروژه دیگر معطل نماند. پیمانکار مجری زیرگذر کوچکسرا یک قائم شهری است و از سوابق اجرایی خوبی در زمینه پروژه های راه برخوردار است. از طرفی زیرگذر ۱۶ متری به دلیل حجم ترافیک منطقه کمربندی، قابلیت اجرای همزمان با زیرگذر کوچکسرا ندارد و شورای ترافیک اجازه بستن این مسیر را در دو نقطه نمی دهد. خیابان کوچکسرا ۲۰ متری است و قدرت مانور در آن بیشتر است. اما خیابان ۱۶ متری عرض ۱۶ متر دارد و چالشهای بیستری خواهد داشت. وقتی کمیسیون ماده ۵ ، شورای ترافیک و شورای تامین همه مجوزهای لازم برای اجرای یک پروژه را صادر می کند ، آن پروژه در اولویت شهرداری قرار می گیرد.
من از همینجا به مردم عزیز قائم شهر قول می دهم هر ۴ پروژه زیرگذر تا پایان شورای پنجم به بهره برداری می رسد.

http://uupload.ir/files/9skw_img_9488.jpg

توزیع ۲۰ هزار تن آسفالت در معابر شهری قائم شهر
تامین قیر مشکل جدی برای شهرداری ها

عضو شورای شهر قائم شهر در رابطه با آغاز نهضت آسفالت در قائم شهر اذعان کرد: با وجود تمام مشکلات در یک سال اخیر ۲۰ هزار تن آسفالت در معابر شهری قائم شهر استفاده شده است و در سه ماهه اخیر ۷ هزار تن در مناطق و محلات به کار برده شد. تمرکز بیشتر شهرداری برای آسفالت روی معابر اصلی است و تامین قیر امروز به یک مشکل جدی در این زمینه تبدیل شده است.

از حمایت و همراهی نمایندگان با اعضای شورا ذوق زده شدم

من در ستاد هیچ نماینده ای حضور نداشتم و به انتخاب آنها کمک نکردم. اما امروز از حمایت و همراهی آنها با اعضای شورا ذوق زده شدم. آنها نگاه ویژه ای به مسائل قائم شهر و حوزه انتخبیه دارند و موضوعی نیست که از آنها بخواهیم و به ما کمک نکنند.

رضایت شورا از عملکرد شهرداری

سخنگوی شورای اسلامی قائم شهر با اعلام اینکه اعضای شورا از عملکرد شهردار قائم شهر بسیار راضی و خرسند هستند افزود:
دلیل انتخاب مهندس صالح زاده به عنوان شهردار قائم شهر ، کارنامه درخشان وی در ۵ سال مدیریت شهری بود.
و اعتقاد داشتیم با دادن رای اعتماد به ایشان کارهای عقب افتاده شهر دوباره به جریان می افتاد. کاری که در عرض این چند ماه انجام شده در طول چند سال گذشته شهرداری اجرا نشده بود. شهرداری قائم شهر در چندین جبهه به طور همزمان فعالیت می کند.
حدود ۶ میلیارد تومان فقط تیر روشنایی و دکوراتیو در سطح شهر نصب شده است. بازگشایی حریم رودخانه سیاهرود ، اجرای همزمان ۴ زیرگذر ، احداث و راه اندازی پروژه لندفیل زباله بعد از سالها کشکمکش که برای فاز اول آن ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بودجه در نظر گرفته شده و ساماندهی زباله ، تصفیه شیرابه و کارخانه کمپوست ، توجه به فضای سبز ، پارک چنگلی تلار و افزایش اماکن تفریحی و گردشگری از جمله طرحهایی است که شهرداری قائم شهر در حال اجرای آنهاست.
همچنین رایزنی نهایی برای واگذاری حریم رودخانه تلار به طول ۸ کیلومتر رفت و برگشت به شهرداری با همکاری اداره امور آب استان انجام شده است. پروژه نیمه کاره مجتمع تجاری نگین شمال هم امروز در مرحله توافقات با شرکت هم کوش و برج آوران قرار دارد.
با دو راه حل که یا شهرداری سهم آنها را بخرد یا آنها سهم شهرداری را بخرند. پارکینگ طبقاتی نیمه کاره خیابان تهران هم به سرمایه گذار مجرب واگذار شده تا مرداد ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید. موزه قائم شهر هم با جلسات متعددی که در اداره کل میراث فرهنگی و فرمانداری قائم شهر برگزار شده در دست پیگیری است و شهرداری تمام هزینه ها را متقبل شده تا میراث این شهر حفظ شود. در کنار اینها لایروبی ، کانال کشی و آسفالت معابر قائم شهرهمچنان ادامه دارد. ایمان پویا مهر در خاتمه به موضوع کرونا و تاثیرات منفی آن بر درآمدهای شهری اشاره نمود و اظهار داشت: با شیوع بیماری کرونا ، بسیاری از دستگاههای اجرایی از جمله شهرداری دچار مشکل شدند و مردم دیدند که در شرایط بحرانی پرسنل خدوم شهرداری چه خوب پای کار آمدند.

حمایت از مهندس صالح زاده حمایت از مردم قائم شهر است

سخنگوی شورای اسلامی شهر قائم‌شهر به تکرار گفت: حمایت امروز شورا از مهندس صالح زاده حمایت از مردم قائم شهر و مطالبات به حق آنهاست. البته این به معنای بسته بودن فضای نقد نیست. من از همینجا از فعالین عرصه فضای مجازی می خواهم قانونمند عمل کنند. هویت و احترام خبرنگاران شناسنامه دار باید حفظ شود تا کانالهای بی شناسنامه و بی هویت قدرت مانور نداشته باشند. پاسخ دادن به تمسخر و تهمت زدن توسط صفحات اینستاگرامی و کانالهای بی هویت برای اعضای شورا کار آسانی است. اما دامن زدن به این فضای تنش زا، سلامت روان جامعه را مورد تهدید قرار می دهد .