کد خبر: 15571تاریخ انتشار : 11:13:26 - یکشنبه 5 جولای 2020

استاندار مازندران در گردهمایی ائمه جمعه استان: جهش تولید برای استانداری مازندران یک رویکرد و اولویت است / مشکلات واحدهای تولیدی و حفظ اشتغال؛ محور مهم پیگیری های استان

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در گردهمایی ائمه جمعه استان که با موضوع جهش تولید در سرخرود برگزار شد، با اشاره به این که ظرفیت های مهم و مغفول مانده بخش کشاورزی،گردشگری، صنعت و خدمات در برنامه ای عملیاتی تدوین و عملیاتی شده است، افزود: طرح هایی نظیر ایجاد اسکله های ساحلی، پایانه های صادراتی […]

استاندار مازندران در گردهمایی ائمه جمعه استان: جهش تولید برای استانداری مازندران یک رویکرد و اولویت است / مشکلات واحدهای تولیدی و حفظ اشتغال؛ محور مهم پیگیری های استان

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در گردهمایی ائمه جمعه استان که با موضوع جهش تولید در سرخرود برگزار شد، با اشاره به این که ظرفیت های مهم و مغفول مانده بخش کشاورزی،گردشگری، صنعت و خدمات در برنامه ای عملیاتی تدوین و عملیاتی شده است، افزود: طرح هایی نظیر ایجاد اسکله های ساحلی، پایانه های صادراتی و بهره گیری از سرمایه های بخش خصوصی تاکنون در استان محقق نشده بود و با تحقق این پروژ ها، تحرکی در بخش های مرتبط و اقتصاد استان ایجاد می شود.

حسین زادگان با بیان این که جهش تولید برای استانداری مازندران یک رویکرد و اولویت است، یادآور شد: ۳۰ الویت اقتصادی استان را مشخص نموده و هدف قرارداده ایم و این اولویت ها را نیز به فرمانداران ابلاغ کرده ایم.

وی با بیان این که برای مدیریت پسماند نیز تلاش های خوبی در استان صورت گرفته است، گفت: در زمینه زباله و ایجاد کارخانه زباله سوز و کمپوست در هیچ مقطعی این میزان اعتبار اختصاص نیافته است.

مقام عالی دولت در استان عنوان کرد: توجه به مشکلات واحدهای تولیدی و حفظ اشتغال موجود دیگر رویکردی است که به طور منظم دنبال می شود.

حسین زادگان با بیان این که مازندران ظرفیت های تولیدی بسیاری در بخش های مختلف دارد، خاطرنشان ساخت: ظرفیت مازندران برای صادرات نیز به عنوان نیاز نخست امروز کشور بسیار بالاست.

وی با اشاره به این که منطقه آزاد مازندران با ظرفیت هایی که استان دارد، واردات محور نخواهد بود، تاکید کرد: کشور به ارز نیاز دارد و صادرات غیر نفتی بهترین راهکار برای تامین ارز مورد نیاز است.

استاندار افزود: محصولات مازندران امکان زیادی برای صادرات دارند که منطقه آزاد به این مهم رونق خواهد بخشید. ‌طرح اقدام ملی مسکن، آزاد سازی سواحل، بهره گیری از آب بندان ها، زراعت چوب، توسعه راه ها، ساماندهی رودخانه ها، هلدینگ سرمایه گذاری و طرح های محرومیت زدایی از دیگر محورهای سخنان استاندارمازندران در این نشست بود.

http://ostan-mz.ir/OstanFiles/NewsImage/NewsImage55141097e0aed1d7-1ad2-4606-a1fe-6a3cc092e1b3.jpg