کد خبر: 1560تاریخ انتشار : ۸:۵۵:۵۶ - سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷

ترامپ و اون دست دادند و وارد محل ملاقات شدند / جلسه محرمانه هم برگزار شد

از صبح امروز جلسه مفصل‌تر دونالد ترامپ و کیم جونگ اون و هیأت همراه آنها با حضور خبرنگاران آغاز شد. اما بعد از چند جمله کوتاه خبرنگاران مجبور به ترک اتاق شدند. در جلسه ی مجدد ، سران مقامات دو کشور از جمله بولتون نیز حضور داشتند. سی‌ان‌ان نوشت : از جمله مقام‌های کره‌ای که […]

ترامپ و اون دست دادند و وارد محل ملاقات شدند / جلسه محرمانه هم برگزار شد

از صبح امروز جلسه مفصل‌تر دونالد ترامپ و کیم جونگ اون و هیأت همراه آنها با حضور خبرنگاران آغاز شد. اما بعد از چند جمله کوتاه خبرنگاران مجبور به ترک اتاق شدند.

در جلسه ی مجدد ، سران مقامات دو کشور از جمله بولتون نیز حضور داشتند.

سی‌ان‌ان نوشت : از جمله مقام‌های کره‌ای که در این نشست حاضر هستند، می‌توان به کیم یونگ چول اشاره کرد که از دیپلمات‌های ارشد پیونگ‌یانگ است و در اوایل ژوئن با ترامپ دیدار کرده و نامه کیم جونگ اون را به رییس‌جمهوری آمریکا تحویل داد. ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره‌شمالی و ری سو یونگ، از اعضای ارشد حزب حاکم این کشور هم در این نشست حاضر هستند.

برگزاری دیدار میان رهبران کره شمالی و آمریکا در رسانه‌های دولتی کره شمالی گزارش شده است که به خودی خود اتفاق قابل توجهی محسوب می‌شود.

با این همه بعید است کسی از میان اهالی این کشور رسانه‌های آزاد مثلا بی‌بی‌سی را ببیند. سازمان گزارشگران بدون مرز کره شمالی را بسته ترین کشور جهان در فهرست آزادی مطبوعات و رسانه‌ها معرفی کرده است.

تمام اخبار در این کشور از طریق رسانه‎های دولتی منتشر می‌شوند و شهروندان برای خواندن، شنیدن، یا دیدن مخفیانه اخبار بین المللی زندانی می شوند.

کاخ سفید اعلام کرده که دیدار خصوصی دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در مجموع ۳۸ دقیقه طول کشیده است.

اگر زمان ترجمه مکالمات را در نظر بگیریم این دیدار نسبتا بسیار کوتاه بوده است.

https://static.euronews.com/articles/stories/03/17/86/10/880x495_cmsv2_926b4675-e275-540b-8d60-a49066916df0-3178610.jpg