کد خبر: 15631تاریخ انتشار : 12:03:37 - دوشنبه 13 جولای 2020

استاندار مازندران: آگاهسازی، نقش مهمی در ترویج ازدواج آسان دارد / در غنی سازی اوقات فراغت جوانان همه دستگاه ها کمک کنند

احمد حسین زادگان، استاندار مازندارن در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان که با حضور نماینده مقام معظم رهبری در استان برگزار شد، ازدواج آسان جوانان و آسان گیری و همراهی جامعه در این استا را یک ضرورت دانست و گفت: پذیرش ازدواج آسان و اقبال به آن نیاز به آگاهسازی، اطلاع رسانی و تبلیغ […]

استاندار مازندران: آگاهسازی، نقش مهمی در ترویج ازدواج آسان دارد / در غنی سازی اوقات فراغت جوانان همه دستگاه ها کمک کنند

احمد حسین زادگان، استاندار مازندارن در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان که با حضور نماینده مقام معظم رهبری در استان برگزار شد، ازدواج آسان جوانان و آسان گیری و همراهی جامعه در این استا را یک ضرورت دانست و گفت: پذیرش ازدواج آسان و اقبال به آن نیاز به آگاهسازی، اطلاع رسانی و تبلیغ دارد و دستگاه های مسئول باید بیش از پیش به این مهم بپردازند.

وی ضرورت کمک به جوانان برای ازدواج آسان را با توجه به شرایط سخت اقتصادی متذکر شد و خاطرنشان کرد: تحقق این مهم؛ بخشی در گرو حمایت های دولتی است و خوشبختانه در سال ۹۸ بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با بهره ۴ درصد برای ازدواج جوانان پرداخت شده که این رقم ۳ درصد بالاتر از میانگین کشوری بوده است و امسال نیز تاکنون ۳۴ درصد از این تسهیلات برابر با میانگین کشوری پرداخت شده است.

استاندار بهره گیری از توانمندی و ظرفیت خیرین و مشارکت های مردمی در این مورد را بسیار مهم دانست و گفت: اساسنامه مجمع خیرین ازدواج در سطح ملی به تصویب رسیده و در مازندران نیز طی همین هفته؛ اعضا آن از سوی اداره کل ورزش و جوانان معرفی می شوند.

حسین زادگان، افزود: ازدواج جوانان یکی از مسایل اساسی مردم و جامعه ماست و امیدوار هستیم که مردم و خیرین بدرستی نقش را خود در راستای ازدواج آسان جوانان ایفا نمایند و دستگاه های دولتی نیز مکلف شدند از همه ظرفیت خود در این خصوص استفاده نمایند.

مقام عالی دولت در مازندران، پر کردن و غنی سازی اوقات فراغت جوانان را از دیگر موضوعات بسیار مهم این بخش برشمرد و اظهار داشت: مقرر شد تا از ظرفیت خالی دستگاه های اجرایی اعم از مکان ها و زمان های آزاد و خالی آن ها برای پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و کانون هایی که جوانان برای ایجاد خانه جوانان بتوانند از آن استفاده نمایند، بهره گیری شود و دستگاه ها مکلف شدند تا طی ۷۲ ساعت آینده این اطلاعات را در اختیار بگذارند.

استاندار ادامه داد: با مشارکت و حضور مردم و محله محور کردن اداره این اماکن می توان در جهت مدیریت بهتر و ایجاد بستر مناسب برای فعالیت های فرهنگی ورزشی در جهت غنی سازی اوقات فراغت و رشد و پرورش جوانان اقدام کرد.

نماینده عالی دولت در مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت استفاده از ماسک و پویش من ماسک می زنم، افزود: ورزشکاران و قهرمانان و پهلوانان ورزشی به عنوان گروه های محبوب و جوانان و همه عزیزانی که مورد اقبال جامعه هستند، در قالب این کمپین جامعه را در صیانت از سلامت خود ترغیب کنند.

حسین زادگان، یادآور شد: خوشبختانه بر اساس آمار؛ در سایه اطلاع رسانی رسانه ها و آگاهی بیشتر مردم از افزایش شیوع بیماری، در ۴۸ ساعت گذشته، نوعی تغیییر رفتار در مردم مشاهده می شود اما این مطلوب نیست و همچنان از مردم عزیز تقاضا داریم نسبت به زدن ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی حداکثر اهتمام را داشته باشند و ضمن پیوستن به این کمپین، دیگران را هم در پیوستن به این پویش ترغیب نمایند.