کد خبر: 15638تاریخ انتشار : ۲۲:۵۱:۵۰ - سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹

اقدام فرهنگی ارزشمند در هفته بهزیستی؛ اهدای کتاب به کودکان کار توسط اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در هفته بهزیستی از مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده یاوران زندگی بازدید کرد و با تعدادی از کودکان کار به گفتگو نشست. به گزارش مازنی خبر ، آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح سه شنبه از مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده «یاوران زندگی» بازدید کرد و […]

اقدام فرهنگی ارزشمند در هفته بهزیستی؛ اهدای کتاب به کودکان کار توسط اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در هفته بهزیستی از مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده یاوران زندگی بازدید کرد و با تعدادی از کودکان کار به گفتگو نشست.

به گزارش مازنی خبر ، آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح سه شنبه از مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده «یاوران زندگی» بازدید کرد و با تعدادی از کودکان کار به گفتگو نشست.

وی در این بازدید با اشاره به طرح «کودکان کتاب» که در حمایت از کودکان کار توسط اداره کل کتابخانه های عمومی اجرا شد، تاکید کرد: شیوع کرونا باید سبب توجه بیشتر ما به کودکان کار شود و حمایت های همه جانبه ملی برای ریشه کن شدن این حقیقت نامبارک صورت پذیرد.

ولیپور با بیان اینکه دستگاه های فرهنگی وظایف سنگینی در این زمینه دارند، اذعان داشت: طرح کودکان کتاب، پای کودکان کار را به کتابخانه های عمومی کشاند و طرح های مشابه می تواند آینده این کودکان را بصورت جدی تغییر دهد، به شرطی که همگان به فکر باشند.

در این طرح ضمن دوستی و آشتی این کودکان با کتاب و‌کتابخانه ، با همت خیرین عزیز وضعیت معیشتی کودکان کتاب نیز دیده شده تا اهرم‌های تشویقی خوبی برای تعمیق این پیوند و‌عدم بازگشت به فضای کار در خیابان در نظر گرفته شود.

خرید ساعات مطالعاتی برای کودکان کار بهترین راه برای ایجاد ارتباط موثر و‌منطقی آنها با کتاب و کتابخانه بود.

طرحی که طی ۳سال گذشته به یاری بسیاری از کودکان کار شتافت و آنان را به کودکان کتاب تبدیل کرد .

توزیع کتاب و‌ بازیهای فکری در بین بچه ها ی تحت پوشش این موسسه از برنامه های این بازید بود و برای مطالعه و خلاصه نویسی کتابهای توزیع شده هم جوایزی در نظر گرفته شده است.