کد خبر: 15686تاریخ انتشار : ۱۲:۲۳:۵۵ - یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹

رییس پلیس پیشگیری استان : ۸۲ درصد سرقت‌های امسال مازندران کشف شد

رییس پلیس پیشگیری استان مازندران با اشاره به ارتقا عملکرد کلانتری ها و پاسگاه ها در تأمین امنیت گفت که ۸۲ درصد انواع سرقت‌ها امسال استان با تلاش ماموران انتظامی منجر به نتیجه شد. به گزارش مازنی خبر وبه نقل از پایگاه خبری پلیس مازندران ، سرهنگ ولی الله گنجیان مقدم افزود : حضور قوی […]

رییس پلیس پیشگیری استان : ۸۲ درصد سرقت‌های امسال مازندران کشف شد

رییس پلیس پیشگیری استان مازندران با اشاره به ارتقا عملکرد کلانتری ها و پاسگاه ها در تأمین امنیت گفت که ۸۲ درصد انواع سرقت‌ها امسال استان با تلاش ماموران انتظامی منجر به نتیجه شد.

به گزارش مازنی خبر وبه نقل از پایگاه خبری پلیس مازندران ، سرهنگ ولی الله گنجیان مقدم افزود : حضور قوی کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها در لایه های اجتماعی سبب شده تا نقش این بخش از نیروی انتظامی در تأمین امنیت بیشتر از هر زمانی در جامعه جلوه پیدا کند.

وی از افزایش ۲۲ درصدی کشف انواع سرقت از سوی کلانتری ها و پاسگاه ها در مازندران طی چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اظهار داشت : در حوزه کشف مواد مخدر ، افزایش ۱۸ درصدی کشف در سطح پاسگاه و کلانتری های استان را شاهدیم یعنی امسال حدود  ۱۴۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر از عاملان افیونی کشف شد.

سرهنگ گنجیان به هوشمند کردن پیشگیری از وقوع جرم در راستای رویکرد جامعه محوری پلیس و تجهیز واحد گشت کلانتری به تجهیزات تخصصی اشاره کرد و توضیح داد:  ارائه آموزش‌های به‌روز انتظامی به کارکنان و استفاده از فناوری و ابزارهای پیشرفته انتظامی در رسیدن به پلیس هوشمند و مقتدر ضروری است.

رئیس پلیس پیشگیری استان مازندران به اهمیت فعالیت نگهبانان موسسات حفاظتی و مراقبتی اشاره کرد  گفت : نگهبانان مؤسسات حفاظتی و مراقبتی با همکاری مراکز انتظامی از قبیل کلانتری ها موفق به کشف و ضبط بیش از ۲۴۳ مورد اموال مسروقه، کالای قاچاق و ممنوعه همچنین دستگیری ۴۰۸ نفر سارق، اراذل و اوباش و معتادان متجاهر شدند.

سرهنگ گنجیان مقدم  با تاکید بر ضرورت مشارکت مردم در برقراری نظم و امنیت اجتماعی  افزود: در حوزه تعاملی پلیس و مردم ، نظم و امنیت مطلوب و پایدار بدون مشارکت جدی و مسئولیت پذیری آحاد جامعه ،محقق نخواهد شد.