کد خبر: 15863تاریخ انتشار : 14:09:02 - پنج‌شنبه 6 آگوست 2020

استاندار مازندران: گرامیداشت ۱۷ مرداد، نشانه آن است که تلاش ها و خدمات خبرنگاران را می بینیم / از همراهی رسانه ها در مقابله با کرونا قدردانی می کنم

آیین گرامیداشت روز خبرنگار و اصحاب رسانه به صورت ویدیو کنفرانس و در بستر فضای مجازی با حضور استاندار مازندران، فرمانداران و اصحاب رسانه ( به صورت همزمان و مستقیم در فرمانداری‌های کل استان ) برگزار شد. احمد حسین زادگان در این مراسم گفت: علیرغم محدودیت های کرونایی؛ برگزاری این مراسم در بستر فضای مجازی […]

استاندار مازندران: گرامیداشت ۱۷ مرداد، نشانه آن است که تلاش ها و خدمات خبرنگاران را می بینیم / از همراهی رسانه ها در مقابله با کرونا قدردانی می کنم

آیین گرامیداشت روز خبرنگار و اصحاب رسانه به صورت ویدیو کنفرانس و در بستر فضای مجازی با حضور استاندار مازندران، فرمانداران و اصحاب رسانه ( به صورت همزمان و مستقیم در فرمانداری‌های کل استان ) برگزار شد.

احمد حسین زادگان در این مراسم گفت: علیرغم محدودیت های کرونایی؛ برگزاری این مراسم در بستر فضای مجازی نشانه آن است که تلاش و خدمات خبرنگاران و رسانه ها را شاهد هستیم

مقام عالی دولت در مازندران یادآور شد: رسانه ها پل ارتباطی مردم و دولت هستند و در مازندران این رابطه تنگاتنگ است.

او گفت: رسانه ها با انعکاس مطالبات مردم و اقدامات دولت، اعتماد ایجاد کردند.

حسین زادگان، افزود: از حضور رسانه ها در بحران ها بویژه بحران کرونا و انعکاس مشکلات جامعه قدردانی می کنم.

احمد حسین زادگان ضمن قدردانی از تعامل، همراهی و تلاش رسانه های استان در جهت انعکاس دستاوردها و اقدامات انجام شده و روند مقابله با بحران کرونا و تبریک ۱۷ مرداد، روز خبرنگار به خبرنگاران و اصحاب رسانه استان، با اشاره به اینکه تاکنون چهار جلسه برای پیگیری مسائل مربوط به سد فینسک و موقوفات برگزار گردید، خاطرنشان کرد: استانداری مسئولانه نسبت به انتقال مباحث فنی و همچنین ملاحظات اجتماعی در سطوح ملی اقدام نموده است.

وی تصریح کرد: موضوع دماوند در نگاه تمامی مسئولان استانی و ملی بعنوان انفال مورد پذیرش و تاکید قرار گرفت و با همین رویکرد اقدام به صدور اسناد قله دماوند بنام منابع طبیعی اقدام گردید.

حسین زادگان اظهار داشت: تلاش گردید تا از شکل گیری نگاه تقابلی میان دو مفهوم موقوفات با انفال اجتناب گردد و همچنین با انتقال حساسیت های عمومی، زمینه اعاده دادرسی پرونده موقوفات در قوه قضائیه صورت گرفت و امیدواریم براساس مدارک و اسناد تصمیم قانونی اتخاذ گردد و نسبت به تامین نظر افکار عمومی اقدام شود.

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به اینکه به افکار عمومی اطمینان می دهیم که انفال در استان حراست خواهد شد، اظهار کرد: استانداری از سال های گذشته نسبت به انتقال حساسیت مربوط به احداث سد اقدام نمود و در شرایط فعلی نیز در این زمینه ورود مسئولانه داشته است و قابل ذکر است استان اصرار به حفظ منابع آبی سد شهید رجایی، تامین آب مورد نظر اراضی کشاورزی و حفظ اکوسیستم و مسائل زیست محیطی دارد و با توجه به اهمیتی که دولت برای افکار عمومی و اقناع سازی افکار عمومی قائل است، اقدام خواهد کرد.

وی یادآور شد: قابل ذکر است اراضی با ماهیت انفال (اراضی جنگلی و مراتع) صرف نظر از عنوان انفال و یا موقوفه قطعا در قالب ضوابط تعیین شده از سوی دولت قابلیت بهره برداری دارد و این اطمینان داده می شود که حراست از این منابع را جز وظایف خود می دانیم.

گفتنی است در این مراسم، از چند تن از خبرنگاران پیشکسوت مازندران و برگزیدگان جشنواره های مطبوعات استان با حضور استاندار تجلیل شد.

http://ostan-mz.ir/OstanFiles/NewsImage/NewsImage5413329471d82673-ac17-4501-b1e6-60d23a751802.jfif