کد خبر: 15882تاریخ انتشار : 10:12:03 - شنبه 8 آگوست 2020

آیت الله معلمی در مراسم تجلیل از مقام خبرنگاران: اصحاب رسانه باید فرهنگ سازی کنند/ خبرنگاری از مشاغل سخت، مشقت بار و زیان آور است

اختصاصی مازنی خبر : نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه شهرستان قائم شهر به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار و در شب عید غدیر ، از خبرنگاران و اصحاب رسانه مازندران تجلیل کرد. به گزارش مازنی خبر ، آیت اله علی معلمی در نشست صمیمانه ی خود با خبرنگاران گفت: عید […]

آیت الله معلمی در مراسم تجلیل از مقام خبرنگاران: اصحاب رسانه باید فرهنگ سازی کنند/ خبرنگاری از مشاغل سخت، مشقت بار و زیان آور است

اختصاصی مازنی خبر : نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه شهرستان قائم شهر به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار و در شب عید غدیر ، از خبرنگاران و اصحاب رسانه مازندران تجلیل کرد.

به گزارش مازنی خبر ، آیت اله علی معلمی در نشست صمیمانه ی خود با خبرنگاران گفت: عید غدیر عید ابلاغ و تبلیغ حقانیت است و امامت و ولایت لازمه ی پایداری دیانت است. مقارن شدن روز خبرنگار با عید غدیر خم را به فال نیک می گیریم و از اصحاب رسانه انتظار داریم مبلغ واقعی حقیقت باشند.

وی با بیان اینکه در کشور ما روز خبرنگار ، بر اساس فلسفه شهادت نام گذاری شده است، افزود: روز خبرنگار ، روز شهادت مظلومانه شهید محمود صارمی ، خبرنگار جمهوری اسلامی اسران در کشور افغانستان بود که بدون سلاح و بی دفاع به شهادت رسید.

آیت الله معلمی در ادامه اذعان کرد: خبرنگاری از مشاغل سخت ، مشقت بار و زیان آور است. یک خبرنگار در هر جایی که حضور پیدا کند ، با گروههای مخالف و موافق روبرو می شود. شهدای اصحاب رسانه در طول ۸ سال دفاع مقدس کم نبودند و امروز در کنار آنها ، شهدای مدافع حرم و سردار شهید قاسم سلیمانی قرار دارد.

امام جمعه شهرستان قائم شهر تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم به قلم قسم یاد کرده است. در گذشته این قلم شکل نی داشت و بعدها شکل فلزی پیدا کرد و امروز در قالب ابزار الکترونیکی ظاهر شده است. اما قلم به هر شکلی که باشد به عنوان یک وسیله آگاهی بخشی به کار می رود و باید برای مخاطبین خود مفید باشد.

به گزارش مازنی خبر ، آیت الله علی معلمی در ادامه اظهار داشت: خبرنگاران باید فرهنگ سازی کنند و با انتقال مفاهیم خوب و ارزش های انسانی ، جامعه را در جهت بهتر شدن سوق دهند. آنها باید برای حفظ فرهنگ انسانی و اسلامی تلاش کنند تا دشمن نتواند با ابزارهای مختلف ، درصدد تخریب اعتقادات مردم و زدودن ارزشهای انسانی باشدو ناروایی ها را جایگزین آنها بکند.

آیت اله علی معلمی با تاکید بر اینکه اسلام، دین مبتنی بر ارزشهای انسانی است افزود: فرهنگ ائمه و امامان معصوم ما نشات گرفته از فرهنگ وحی است و امت ما با تکیه بر این فرهنگ هیچ گاه زیر بار ظلم و استکبار نخواهد رفت. خبرنگاران باید دوستان و دشمنان نظام انقلاب اسلامی را به مردم بشناسانند و بر ویژگیهای شناختی آنها پافشاری کنند.

شکل گیری تحریف به موازات تحریم

وی خاطرنشان کرد:  طبق گفته مقام معظم رهبری ، در موازات تحریم ، جریان تحریف حقایق و وارونه جلوه دادن آنها شکل گرفت. متاسفانه در داخل کشور، عده ای دم از مذاکره با آمریکا می زنند که در بین آنها اهالی رسانه هم دیده می شوند. در حالیکه آمریکا از ما تسلیم شدن محض می خواهد. قبل از انقلاب امام (ره) به شاه نصیحت می کرد ، اما گوش شاه بدهکار نبود. قبل از انقلاب اولین کشوری بودیم که اسرائیل را به رسمیت شناخت! و تمام کشورهای عربی در آن زمان از شاه انتقاد می کردند. اما پس از انقلاب همه این کشورها از در حمایت صهیونیسم درآمدند! چون تحت سلطه استکبار جهانی هستند.
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اولین اقدام امام ، بستن سفارت خانه اسرائیل در تهران و اگذاری آن به نهضت آزادی بخش فلسطین بود. اقدامی که مورد انتقاد همان کشورهای عربی قرار گرفت!

استفاده نکردن از فرصتها

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در چهل سال پس از انقلاب از بعضی فرصتها به خوبی استفاده نشد ، اظهار کرد: پیشرفتهایی که در طول این چهل سال به دست آمده ، غیر قابل انکار است. اما اگر تعهد و انقلابی گری که امروز در صنایع دفاعی کشور وجود دارد در مدیریت سایر صنایع و بخشهای اقتصادی کشور هم وجود داشت ، ما امروز در شرایط بهتری به سر می بردیم.

آیت الله معلمی تصریح کرد: دل بستن به نتیجه مذاکرات برجام بی فایده بود و مدیران ما اگر حداقل ۵۰ درصد نیروی خود را صرف برجام و ۵۰ درصد دیگر را صرف آماده سازی کشور برای پیشرفت و توسعه می کردند شاهد وضعیت بهتری بودیم.

حرف اول را اراده ملتها می زند

به گزارش مازنی خبر ، امام جمعه شهرستان قائم شهر افزود: آمریکا فکر می کرد با تحریمهای همه جانبه ، می تواند کشور ما را به زانو در آورد. اما مردم ثابت کردند ، با تکیه بر ولایت فقیه و استقامت ، می توان پیروز شد و مشکلات بزرگ را از سر راه برداشت. وقتی عرصه تحریف شکست بخورد ، جریان تحریم نیز شکست خواهد خورد. چون امروز حرف اول را اراده ملتها می زند.

وی همچنین یادآور شد: در نماز خواندن ده بار سوره حمد واجب است که مهمترین آیه آن درخواست انسان برای هدایت به راه راست است. اما باید بدانیم که شناخت راه راست با حرکت کردن در مسیر آن فرق می کند. آنچه که مسلم است مصداق عینی حرکت در راه راست ، زندگی ائمه و امام اول شیعیان است و اسلام بهترین و انسانی ترین دین برای زندگی است.
حال باید پرسید که مذاکره با آمریکا با کدام یک از مصادیق اسلام و موازین حق شناسانه انسانی مطابقت دارد؟!
هر گاه صدام حسین به اهداف پلید خود در کشور ما دست یافت ، اسرائیل و آل سعود هم به این اهداف دست پیدا خواهند کرد.

به گزارش مازنی خبر ، در خاتمه این مراسم از خانواده خبرنگار فقید مرحوم سید علی طالبیان و اصحاب رسانه مازندران تقدیر به عمل آمد.

تنظیم : مهتاب مظفری سوادکوهی