کد خبر: 16004تاریخ انتشار : 11:42:44 - شنبه 15 آگوست 2020

هشدار هواشناسی مازندران نسبت به بارش‌های رگباری

هواشناسی مازندران امروز شنبه با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به تبعات بارش‌های متناوب و رگباری در استان هشدار داد. هواشناسی مازندران برای روزهای آینده تا اواسط هفته پیش رو سطح هشدار را نارنجی تعیین کرد و خواستار آمادگی شهروندان به خصوص کشاورزان استان شد که در پیک فصل برداشت برنج به سر می برند. فعالیت سامانه […]

هشدار هواشناسی مازندران نسبت به بارش‌های رگباری

هواشناسی مازندران امروز شنبه با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به تبعات بارش‌های متناوب و رگباری در استان هشدار داد.

هواشناسی مازندران برای روزهای آینده تا اواسط هفته پیش رو سطح هشدار را نارنجی تعیین کرد و خواستار آمادگی شهروندان به خصوص کشاورزان استان شد که در پیک فصل برداشت برنج به سر می برند.

فعالیت سامانه بارسی از امروز شنبه ۲۵ مردادماه با بارش های بارندگی متناوب و گاهی بصورت رگباری ، وزش باد و کاهش دما  آغاز می‌شود که نتیجه آن علاوه بر احتمال وقوع سیلاب در ارتفاعات و مسیل های کوهستانی ، آب گرفتگی شالیزارها و اخلال در برداشت برنج خواهد بود.

هواشناسی مازندران علاوه بر اختلال در عملیات برداشت شالی، نسبت به لغزندگی جاده ها و کاهش دید در محورهای کوهستانی ،  احتمال رگبار نقطه ای منجر به آبگرفتگی نیز هشدار داد.

پرهیز از برداشت برنج بویژه به روش غیر مکانیزه ، احتیاط در تردد جاده‌ای از توصیه های هواشناسی برای روزهای بارانی پیش رو است.

هواشناسی مازندران همچنین با تاکید بر این که سامانه بارشی تا روز چهارشنبه مهمان مردم مازندران خواهد بود ، بیشترین میزان بارندگی را برای مناطق جلگه ای پیش بینی کرد.

هواشناسی همچنین از شهروندان خواسته است تا از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه ها ، مسیل ها خودداری و صعود به ارتفاعات را هم در این مدت متوقف کنند.

امواج ۲.۵ متری مهمان سواحل مازندران

کارشناس پیش بینی دریایی هواناشی مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از مواج بودن دریای خزر در هفته جاری خبر داد و گفت: دریای خزر تا روز چهارشنبه برای هیچ‍کدام از فعالیت های دریایی از جمله گردشگری مساعد نیست.

اسحاق حمیدی با بیان اینکه برای امروز امواج ۱.۴ متری در سواحل مازندران پیش بینی مش ود افزود: از بعداز ظهر امروز تا بعد از ظهر دوشنبه امواج خزر به ارتفای ۲.۵ متری و بیش از آن خواهد رسید.

به گفته او این امواج به شدت خطرناک بوده و قدرت کششی قوی دارند که برای شنا خطرناک بوده که حتی می تواند منجر به غرق شدن افراد بزرگسال هم شود.

دمای هوا استان مازندران نیز در روزهای آینده تقریبا ثابت بوده که در مناطق جلگه ای و ساحلی بین ۲۳ تا ۲۵ درجه در نوسان است./ایرنا