کد خبر: 16072تاریخ انتشار : 16:41:00 - سه‌شنبه 18 آگوست 2020

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران تاکید کرد: حذف نقاط حادثه‌خیز در راه‌های استان باید ادامه یابد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت: ایمن‌سازی جاده‌های استان و تداوم حذف نقاط حادثه‌خیز ضروری است. مهدی رازجویان در جلسه کمیسیون مدیریت‌اجرایی ایمنی حمل و نقل استان مازندران با تاکید بر اینکه هماهنگی مطلوب هلال‌احمر و اورژانس با هم، موجب کاهش تلفات جانی در جاده‌ها می‌شود، اظهار داشت: به موقع رسیدن دستگاه‌های امدادی به […]

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران تاکید کرد: حذف نقاط حادثه‌خیز در راه‌های استان باید ادامه یابد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت: ایمن‌سازی جاده‌های استان و تداوم حذف نقاط حادثه‌خیز ضروری است.

مهدی رازجویان در جلسه کمیسیون مدیریت‌اجرایی ایمنی حمل و نقل استان مازندران با تاکید بر اینکه هماهنگی مطلوب هلال‌احمر و اورژانس با هم، موجب کاهش تلفات جانی در جاده‌ها می‌شود، اظهار داشت: به موقع رسیدن دستگاه‌های امدادی به محل وقوع حادثه می‌تواند منجر به عدم مرگ هموطنان شود.

وی ادامه داد: حذف نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های اصلی و فرعی جهت کاهش تصادفات و آمار فوتی ضروری است.

رازجویان، مازندران را یک استان پرتردد دانست و تصریح کرد: در ایام تعطیل میزان تردد و ترافیک در جاده‌های استان مازندران افزایش می‌یابد لذا کیفیت خدمات‌دهی دستگاه‌‌ها باید افزایش یابد.

وی با بیان اینکه تعداد تصادفات منجر به فوت در ۴ ماه ابتدای سال ۹۹ نسبت به مشابه سال قبل ، ۴۲ درصد کاهش یافته است، افزود: براساس گزارش واصله از پلیس راه، در سال‌های ۹۵ تا ۹۸ ، در راه‌های برون‌شهری و درون‌شهری استان مازندران شاهد کاهش تعداد فوتی تصادفات رانندگی بودیم.

معاون استاندار مازندران افزود: براساس گزارش واصله از اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، ۱۶۵ نقطه حادثه‌خیز در سال ۹۸ برطرف گردید ولی همچنان ۱۰۷ نقطه پرحادثه در راه‌های استان مازندران وجود دارد که می‌بایست به فوریت برطرف شوند.

رازجویان ادامه داد: نصب علائم راهنمایی و رانندگی و آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز سبب کاهش تلفات جاده‌ای می‌شود.

رازجویان با تاکید بر اینکه شیوع کرونا سبب کاهش آمار سفر هموطنان گردیده ، افزود: تمام دستگاه‌های امدادی، خدمات‌رسان و انتظامی باید ضرورت کاهش آمار تلفات جانی در جاده‌ها را در اولویت قرار دهند.

معاون استاندار مازندران با تاکید بر اینکه بازگشایی مدارس تردد در خیابان‌ها و جاده‌ها را افزایش خواهد داد، اظهار داشت: ایمنی جاده‌ها در ایام بازگشایی مدارس باید بیشتر شود.

رازجویان افزود: آموزش مامورین راهنمایی و رانندگی و پلیس راه جهت متوقف‌کردن اصولی رانندگان متخلف، می‌تواند امنیت رانندگان را افزایش دهد.