کد خبر: 16231تاریخ انتشار : 8:25:40 - جمعه 4 سپتامبر 2020

مدیرکل راه‌وشهرسازی مازندران : بیشتر پیمانکاران ساخت‌وساز در استان غیربومی هستند

مدیرکل راه‌وشهرسازی مازندران از بی‌توجهی به مقررات ملی ساختمانی در استان انتقاد کرد و گفت : بیشتر پیمانکاران ساخت‌وساز در مازندران افراد غیربومی هستند که به مسایل زیست‌محیطی توجهی ندارند. محمد نظری در مراسم رونمایی از سامانه دومین همایش همایش ملی بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست در ساری افزود : چهار خطه شدن محورهای مواصلاتی و […]

مدیرکل راه‌وشهرسازی مازندران : بیشتر پیمانکاران ساخت‌وساز در استان غیربومی هستند

مدیرکل راه‌وشهرسازی مازندران از بی‌توجهی به مقررات ملی ساختمانی در استان انتقاد کرد و گفت : بیشتر پیمانکاران ساخت‌وساز در مازندران افراد غیربومی هستند که به مسایل زیست‌محیطی توجهی ندارند.

محمد نظری در مراسم رونمایی از سامانه دومین همایش همایش ملی بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست در ساری افزود : چهار خطه شدن محورهای مواصلاتی و دسترسی آسان پایتخت نشینان به استان مازندران سبب شد تا ساخت وسازهای استان بی رویه و بدون توجه به مقررات مبحث ۱۲ صنعت ساختمان انجام شود.

وی گفت : امروز وضعیت دفع فاضلاب شهری و نخاله های ساختمانی بشدت محیط زیست استان را تهدید می کند.

نظری برگزاری همایش ملی بهداشت ، ایمنی و محیط زیست در مازندران را به لحاظ شکنندگی زیست محیطی استان با اهمیت توصیف و ابراز امیدواری کرد این علاوه بر افزایش حساسیت توجه به این مسایل ، راهکارهای اجرایی و ایده های عملی در این مسایل را مطرح کند تا همه گیر شود.

بر اساس آمارهای رسمی حدود ۷۰ هزار کارگر و۳۸ هزار مهندس ساختمانی عضو سازمان نظام مهندسی مازندران هستند.

سامانه دومین همایش بهداشت ، ایمنی و محیط زیست در صنعت ساختمان به نشانی http://hse.mazandnezam.org/ شروع به کار کرد.

طبق برنامه ریزی سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران ، بررسی مقالات و برگزاری کارگاه های آموزشی این همایش به علت وجود بیماری کووید ۱۹ منطبق با دستورالعمل های بهداشتی به صورت محدود با حضور ۲۰۰ نفر از مهندسان کشور و البته مجازی به صورت آنلاین برگزار می شود.

سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران بیست و سوم مهر ماه امسال میزبان دومین همایش بهداشت ، ایمنی و محیط زیست در صنعت ساختمان است.