کد خبر: 16252تاریخ انتشار : 7:22:40 - یکشنبه 6 سپتامبر 2020

مدیرکل ارشاد مازندران خبر داد: ۹۸ میلیارد ریال به مشاغل فرهنگی آسیب‌دیده از کرونای مازندران پرداخت شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از پرداخت ۹۸ میلیارد ریالی تسهیلات بانکی به کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا در این استان خبر داد. عباس زارع گفت که یکهزار و ۲۱۹ پرونده برای کسب و کارهای فرهنگی آسیب دیده از کرونا در مازندران تشکیل شد که ۱۶۳ پرونده از این تعداد مربوط به کارگاه های […]

مدیرکل ارشاد مازندران خبر داد: ۹۸ میلیارد ریال به مشاغل فرهنگی آسیب‌دیده از کرونای مازندران پرداخت شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از پرداخت ۹۸ میلیارد ریالی تسهیلات بانکی به کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا در این استان خبر داد.

عباس زارع گفت که یکهزار و ۲۱۹ پرونده برای کسب و کارهای فرهنگی آسیب دیده از کرونا در مازندران تشکیل شد که ۱۶۳ پرونده از این تعداد مربوط به کارگاه های رسمی بوده است.

وی افزود : ۴۹۲ پرونده هم مربوط به بخش کارگاه‌های خویش فرما و ۵۶۰ پرونده نیز در بخش کارگاه‌های غیررسمی بوده است.

زارع با اشاره به جایگاه فرهنگ و هنر در نهادینه سازی مبانی گوناگون تمدنی در جامعه ، گفت : فرهنگ و هنر از آموزش، هدایت و خلاقیت تا کسب و کار و درآمدزایی را پوشش می‌دهد و توسعه هر جامعه مرهون تلاش‌های فعالان این عرصه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران همچنین بر لزوم حمایت جدی از فعالان فرهنگی و هنری تأکید کرد و افزود : متولی اصلی فرهنگ و هنر کشور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که ساماندهی و پشتیبانی از این عرصه را بر عهده دارد و خوشبختانه با اقدام بموقع، توانستیم به جریان فرهنگ و هنر استان کمک‌های لازم را تزریق کنیم.