کد خبر: 16269تاریخ انتشار : 10:18:44 - دوشنبه 7 سپتامبر 2020

مدیرکل حج و زیارت مازندران: ثبت نام برای عتبات عالیات غیرقانونی است

مدیرکل حج و زیارت مازندران هرگونه ثبت نام برای عتبات عالیات را غیرقانونی توصیف کرد و گفت که تصمیمی برای مسافرت اربعین اتخاذ نشده است. حبیب الله ساداتی افزود: به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا هنوز تصمیمی برای عتبات عالیات و سفر به کشور عراق گرفته نشده است و هرگونه تصمیم گیری به […]

مدیرکل حج و زیارت مازندران: ثبت نام برای عتبات عالیات غیرقانونی است

مدیرکل حج و زیارت مازندران هرگونه ثبت نام برای عتبات عالیات را غیرقانونی توصیف کرد و گفت که تصمیمی برای مسافرت اربعین اتخاذ نشده است.

حبیب الله ساداتی افزود: به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا هنوز تصمیمی برای عتبات عالیات و سفر به کشور عراق گرفته نشده است و هرگونه تصمیم گیری به صورت رسمی ابلاغ و اعلام می شود.

وی گفت : با توجه به وضعیت موجود هیچ ثبت نامی برای ایام اربعین حسینی جهت سفر به کشور عراق وجاهت ندارد و هر اقدام در این زمینه غیر قانونی است و پیگرد قضایی دارد.

مدیرکل حج و زیارت مازندران با اشاره به فعالیت ۲۲۰ دفتر خدمات مسافرتی در استان ، افزود : هیچ یک از این دفاتر حق ثبت نام برای عتبات عالیات ندارند و در صورت شناسایی پلمب می شوند.

ساداتی از مردم خواست تا در شناسایی و معرفی افرادی که به عنوان مدیر کاروان یا هر عنوان دیگری اقدام به ثبت نام برای سفر به عراق در اربعین حسینی می کند به نیروی انتظامی ، دستگاه های نظارتی و سازمان حج همکاری کنند.

وی تاکید کرد : بهتر است امسال زائران و عاشقان حسینی هزینه سفر اربعین خود را نذر اقشار آسیب پذیر و کمک به آنها کنند تا از محرومیت این اقشار در برابر ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی کاسته شود.

شیوه ویروس کرونا که از اسفند ماه سال گذشته مهمان ناخوانده مردم ایران است بسیاری از برنامه‌های فرهنگی از جمله محرم را تحت تاثیر قرار داد اما نتوانست منجر به تعطیلی آن شود.

مردم مازندران همراه با سایر نقاط کشور محرم امسال را با رعایت پروتکل های بهداشتی به سوگ امام حسین (ع) و یارانش نشستند.

اربعین سال پیش حدود ۱۱۵ هزار نفر از مازندران به عتبات عالیات سفر کردند.