کد خبر: 16283تاریخ انتشار : 17:57:39 - دوشنبه 7 سپتامبر 2020

پايان کار رمال کلاهبردار در شهرستان فریدونکنار 

فرمانده انتظامی “فریدونکنار” از دستگيري رمال کلاهبردار در اين شهرستان خبر داد.  سرهنگ “حسن هاشم پور” در بیان جزئیات این خبر، گفت: در پی اعلام خبری مبنی بر این که فردي با شیوه های رمالی و دعانویسی اقدام به کلاهبرداری از مردم می کند موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت. فرمانده انتظامی شهرستان […]

پايان کار رمال کلاهبردار در شهرستان فریدونکنار 

فرمانده انتظامی “فریدونکنار” از دستگيري رمال کلاهبردار در اين شهرستان خبر داد. 

سرهنگ “حسن هاشم پور” در بیان جزئیات این خبر، گفت: در پی اعلام خبری مبنی بر این که فردي با شیوه های رمالی و دعانویسی اقدام به کلاهبرداری از مردم می کند موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان فریدونکنار، تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی با انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی فرد مورد نظر را شناسایی و پس از هماهنگی های وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

سرهنگ “هاشم پور” با کشف مقادیر قابل توجهی مدارک شناسایی افراد در بازرسی از محل فعالیت این فرد کلاهبرداری خبر داد و گفت: متهم براي سير مراحل قانونی تحويل مراجع قضائي شد.

وی همچنین، خاطر نشان کرد: رمالي و دعا نويسي از جمله کارهايي است که افراد سود جو با استفاده از عدم آگاهي برخي از مردم، اقدام به اغفال شهروندان مي کنند که در بسياري از موارد نتايج و اثرات جبران ناپذيري را بر روي افراد و سلامت جسمي و رواني آنان مي‌گذارد.

كشف چوب قاچاق در شهرستان گلوگاه 

جانشین انتظامي شهرستان گلوگاه، از کشف یک تن چوب جنگلي قاچاق از یک قاچاقچی محصولات جنگلی در این شهرستان خبر داد 

سرهنگ”اسماعیل حسن زاده”درتشريح اين خبر،گفت: در پی کسب خبری مبنی بر برداشت غیر مجاز محصولات جنگلی توسط فردی در این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

جانشین انتظامي شهرستان عباس آباد،افزود: در اجرای این ماموریت، ماموران کلانتری ۱۱ با بررسی های همه جانبه متهم را شناسایی و وی را در حال حمل چوب با یک دستگاه تراکتور باری دستگیر کردند.

سرهنگ حسن زاده، از کشف یک تن چوب در این عملیات خبر داد و افزود: متهم پس از تشکيل پرونده، براي سير مراحل قانوني به مرجع قضائي معرفی شد.

وی از عزم راسخ پليس براي برخورد با پديده قاچاق کالا خبر داد و به شهروندان توصيه كرد: در صورت مشاهده هرگونه قاچاق کالا مراتب را سريعاً به پليس ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری سارق منزل با ۶فقره سرقت درسوادکوه شمالی 

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه شمالی” ازدستگيري سارق منزل و کشف ۶ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ “حمیدرضا فرهودی” در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس،در تشریح این خبر گفت: در پي وقوع چند فقره سرقت از منازل در حوزه استحفاظی این شهرستان، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت .

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه شمالی، افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتي و بررسی های همه جانبه، ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی سارق را شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ فرهودی افزود: در تحقيقات و بازجویی به عمل آمده متهم تاکنون به ۶ فقره سرقت منزل در این شهرستان اقرار کرد و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

وی در پایان به شهروندان توصیه کرد: ضمن رعایت موارد امنیتی و استفاده از سیستم های مداربسته به هشدار های پلیس توجه کرده و هرگونه موارد مشکوک و مظنون را به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند .

کشف ۳ تن چوب جنگلي قاچاق در تنکابن 

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن، از کشف ۳ تن چوب جنگلي قاچاق از یک قاچاقچی محصولات جنگلی در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ محمدصادق شاه نظری با اعلام اين خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر برداشت غیر مجاز چوب از جنگ های این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن، افزود: ماموران کلانتری نشتارود با بررسی های همه جانبه و تحقیقات پلیسی متهم را شناسایی کردند.

وی خاطر نشان کرد: در عملیاتی غافلگیرانه متهم دستگیر و در بازرسی از محل دپوی چوب توسط وی ۳تن چوب جنگلی کشف شد .

سرهنگ شاه نظری، ارزش چوب های قاچاق کشف شده را بالغ بر ۱۲۰ میلیون ریال عنوان کرد و اظهار داشت: محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و متهم نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن با اشاره به اينكه قطع درختان جنگلی، به تاراج بردن منابع ملي بوده و تبعات زيست محيطي زيادي در پي دارد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده فعاليت غيرقانوني قاچاقچيان چوب و محصولات حاصل از چوب مراتب را سريعا به پليس ۱۱۰ اطلاع دهند.

آزاد سازی ۱۵ هزار متر از اراضی کشاورزی در کلاردشت 

فرمانده انتظامی شهرستان کلاردشت از آزاد سازی بیش از ۱۵ هزار متر از اراضی کشاورزی این شهرستان از چنگ زمین خواران خبر داد. 

سرهنگ ” قاسم عزیــــزی “در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس اظهار داشت: به منظور حفظ کاربری اراضی کشاورزی و در راستای مبارزه با ساخت و ساز های غیر مجاز، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت. ۵۰ مورد

فرمانده انتظامی شهرستان کلاردشت افزود: در اجرای این طرح، ۵۰ مورد از ساخت و ساز غیر مجاز در زمین هایی بالغ بر ۱۵ هزار متر شامل دیوار کشی و بناهای غیر مجاز این شهرستان شناسایی شد.

سرهنگ عزیزی، تصریح کرد: پس از هماهنگی های قضائی، با همکاری ماموران انتظامی و نمایندگان سازمان جهاد كشاورزي بناهای غیر مجاز احداث شده در این زمین های وتخریب شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کلاردشت در خاتمه با بیان این که مبارزه با متصرفان اراضي ملي يکي از اولويت هاي ماموریتی پلیس است از شهروندان خواست: قبل از خريد واحدهاي مسکوني در محيط هاي روستايي قبل از هرگونه احداث بنا در آن از مراجع قانونی کسب تکلیف کرده و در صورت مواجهه با موارد مشکوک مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.