کد خبر: 16293تاریخ انتشار : 19:20:01 - چهارشنبه 9 سپتامبر 2020

عزم جدی کتابخانه های عمومی مازندران در تکمیل پروژه ها و حرکت در مسیر عدالت فرهنگی در روستاها

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از دو پروژه احداث کتابخانه در ساری بازدید کرد.  آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با همراهی معاونین و رئیس اداره کتابخانه های عمومی ساری از پروژه های احداث کتابخانه در روستاهای اسبوکلا و بندارخیل این شهرستان بازدید کرد. پروژه روستای اسبوکلا در زمینی به مساحت ۳۰۰ و با […]

عزم جدی کتابخانه های عمومی مازندران در تکمیل پروژه ها و حرکت در مسیر عدالت فرهنگی در روستاها

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از دو پروژه احداث کتابخانه در ساری بازدید کرد.

 آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با همراهی معاونین و رئیس اداره کتابخانه های عمومی ساری از پروژه های احداث کتابخانه در روستاهای اسبوکلا و بندارخیل این شهرستان بازدید کرد.

پروژه روستای اسبوکلا در زمینی به مساحت ۳۰۰ و با زیربنای ۲۶۰ مترمربع می باشد که پیشرفت ۸۰ درصد دارد و پروژه روستای بندارخیل هم در زمینی به مساحت ۳۰۰ و با زیربنای ۳۹۰ مترمربع است که پیشرفت ۲۰ درصدی داشته است.

ولیپور در خصوص توسعه کتابخانه های روستایی اظهار داشت: بیش از سی کتابخانه در حال ساخت در استان وجود دارد که اکثر آنها روستایی هستند و زمین این کتابخانه ها را هم اهالی روستا تامین کرده اند که نشاندهنده توجه شان به اهمیت مساله کتابخوانی و همت آنها برای توسعه فرهنگ است.

وی ابراز امیدواری کرد با ورود خیرین و توجه بیشتر مسئولین برای اختصاص اعتبارات کافی، شاهد بهره برداری از این کتابخانه ها در آینده ای نزدیک باشیم و روستاهای بیشتری را به عدالت فرهنگی نزدیک تر کنیم.