کد خبر: 1635تاریخ انتشار : ۱۸:۴۷:۴۲ - سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷

صدور حکم حبس و اقامت اجباری برای دهیاری یک روستای کلاردشت

دهیار دوره چهارم یکی از روستاهای کلاردشت به اتهام کلاهبرداری و صدور ۲۴ فقره جواز غیرمجاز به حبس و اقامت اجباری در جنوب کشور محکوم شد. به گزارش مازنی خبر ، دادگاه کیفری شعبه دو کلاردشت، دهیاری دوره چهارم یکی از روستاهای کلاردشت به اتهام کلاهبرداری، استفاده از اوراق مجهول، تحصیل مال از طریق نامشروع […]

صدور حکم حبس و اقامت اجباری برای دهیاری یک روستای کلاردشت

دهیار دوره چهارم یکی از روستاهای کلاردشت به اتهام کلاهبرداری و صدور ۲۴ فقره جواز غیرمجاز به حبس و اقامت اجباری در جنوب کشور محکوم شد.

به گزارش مازنی خبر ، دادگاه کیفری شعبه دو کلاردشت، دهیاری دوره چهارم یکی از روستاهای کلاردشت به اتهام کلاهبرداری، استفاده از اوراق مجهول، تحصیل مال از طریق نامشروع با سوءاستفاده و تقلب از امتیازات، جعل، صدور جواز غیرمجاز و تحصیل مالی از طریق نامشروع، محکوم شدند.

علیرضا ذکاییان بخشدار مرکزی کلاردشت با اشاره به صدور حکم حبس، رد مال و اقامت اجباری برای دهیار قبلی یکی از روستاهای غربی شهرستان از سوی دادگاه کلاردشت اظهار داشت: پرونده این دهیاری و شورا با اعتراض جمعی از خانواده های معظم شهدا و اهالی روستا در دستور کار بخشداری و دستگاه قضایی قرار گرفت و سرانجام منجر به صدور حکم محکومیت برای متخلفان شد.

طبق رای دادگاه، دهیاری این روستا به دلیل صدور جواز نسبت به املاکی که خارج از محدوده بافت روستا بوده و دریافت وجه از متقاضیان بابت امور دهیاری و تحصیل مال نامشروع به تحمل دو سال حبس تعزیری و رد مال نامشروع محکوم شده است.

علاوه بر این بابت صدور ۲۴ فقره جواز غیرمجاز به استناد تبصره ۲ ماده ۳ اصلاحی قانون حفظ کاربری اراضی، زراعی و باغ‌های با احتساب بهای اراضی زراعی به قیمت روز زمین با کاربری جدید، ضمن ابطال مجوزهای صادره به پرداخت دو برابر بهای مذکور چهار میلیارد و ۵۰۷ میلیون تومان به‌عنوان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم‌شده است.

همچنین دادگاه کیفری کلاردشت، از بابت بزه تحصیل مال از طریق نامشروع و از حیث تکمیل مجازات با استناد به ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی،متهم را به دو سال اقامت اجباری در شهرستان شادگان استان خوزستان محکوم کرده است.

 

مهر