کد خبر: 16389تاریخ انتشار : 7:26:47 - پنج‌شنبه 17 سپتامبر 2020

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران : فرهنگ کتابخوانی باید در جامعه نهادینه شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت : باید فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه نهادینه شود. حسین حسن نژاد در آیین اختتامیه برنامه های کتاب محور استان مازندران در ساری افزود : خوشبختانه در این استان با برخورداری از پتانسیل های بالا در سطح کشور صاحب نام و جایگاه است. وی گفت : […]

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران : فرهنگ کتابخوانی باید در جامعه نهادینه شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت : باید فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه نهادینه شود.

حسین حسن نژاد در آیین اختتامیه برنامه های کتاب محور استان مازندران در ساری افزود : خوشبختانه در این استان با برخورداری از پتانسیل های بالا در سطح کشور صاحب نام و جایگاه است.
وی گفت : باید از مقوله کتاب و کتابخوانی در استان مازندران حمایت شود و عملکرد نهاد های مرتبط نیز باید مورد ارزیابی قرار گیرد و از علاقه مندان کتاب و کتابخوانی نیز به درستی قدردانی شود تا این فرهنگ گسترش یابد.
معاون استاندار مازندران خاطرنشان کرد : گسترش نفوذ مطالعه در اقصی نقاط استان اعم از شهر و روستا نشان دهنده این است که مردم ما از رشد و بالندگی فکری و فرهنگی و اجتماعی بالایی برخوردارند و این امر مایه مباهات برای استان است.
حسن نژاد خواهان یافتن راهکاری برای تشویق جوانان و نوجوانان به کتاب و کتابخوانی شد.

فعالیت ۷۹۷ باشگاه کتابخوانی در مازندران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران هم در این مراسم گفت : ۷۹۷ باشگاه کتابخوانی در این خطه شمال کشور فعالیت دارند.
عباس زارع افزود : در چهارمین جام باشگاه های کتابخوانی در سطح کشور ۶۶۲ جلد کتاب از سوی ۱۷ کتابفروشی در سطح استان توزیع شد که افزون بر ۱۲ هزار نفر در این طرح مشارکت کردند.
وی پیشتازی مازندران را در امر کتابخوانی مورد ستاسش قرار داد و ادامه داد : در طرح پویش کتاب در خانه که در نوروز سال جاری برگزار شد از حدود یک هزار و ۳۸ اثری که از سطح ملی ارسال شد حدود ۲۶۹ اثر ( ۲۵ درصد ) مربوط به استان مازندران بود.
زارع گفت : از بین ۶۰ برگزیده در این پویش در سطح ملی ۹ نفر از استان مازندران بودند که نشان از پیشتازی این استان در زمینه کتابخوانی دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در مورد پیشتازی روستاهای مازندران در امر کتابخوانی نیز اظهارداشت : در ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در سطح کشور ۱۰۷ روستای این استان شرکت کردند که ۲ روستا برگزیده این رویداد ملی شدند.
زارع قرارگیری چهار شهر استان در رتبه برگزیده جشنواره پایتخت کتاب ایران را نیز نشاننگر علاقه مندی مردم این استان به کتاب و کتابخوانی دانست.

در این نشست از برگزیدگان برنامه های کتاب محور استان مازندران قدردانی شد.

https://img9.irna.ir/d/r2/2020/09/16/4/157620662.jpg