کد خبر: 1651تاریخ انتشار : ۱۲:۱۵:۳۸ - چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷

لزوم انتقال فرهنگ مسئولیت پذیری بین دانش آموزان

مازنی خبر : محمد اسلامی پیش ازظهر چهارشنبه در جلسه شورای اداری آموزش‌وپرورش با تأکید بر اینکه باید از کارهای کلیشه‌ای در برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت جلوگیری کرد، اظهار کرد: باید برنامه‌ریزی لازم برای اوقات فراغت دانش آموزان انجام شود تا بتوانند درزمینهٔ های مختلف رشد پیدا کنند وبرای سال تحصیلی جدید آماده شوند. وی […]

لزوم انتقال فرهنگ مسئولیت پذیری بین دانش آموزان

مازنی خبر : محمد اسلامی پیش ازظهر چهارشنبه در جلسه شورای اداری آموزش‌وپرورش با تأکید بر اینکه باید از کارهای کلیشه‌ای در برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت جلوگیری کرد، اظهار کرد: باید برنامه‌ریزی لازم برای اوقات فراغت دانش آموزان انجام شود تا بتوانند درزمینهٔ های مختلف رشد پیدا کنند وبرای سال تحصیلی جدید آماده شوند.
وی افزود: جامعه مخاطب در شهرهای مختلف متفاوت است و باید در برنامه‌ریزی اوقات فراغت به این مسائل توجه شود.
استاندار مازندران بابیان اینکه باکارهای کلیشه‌ای مخالف هستم، گفت: انسان به نیروی لایزال الهی متصل است بنابراین شکوفایی استعداد آن‌ها وظیفه ما است.
اسلامی به تغییر سبک زندگی اشاره کرد و افزود: پیشرفت و توسعه جوامع نباید فرهنگ ما را تغییر دهد بنابراین باید در این حوزه برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهیم.
وی با تأکید بر اینکه باید فرهنگ مسئولیت‌پذیری را به دانش آموزان آموزش دهیم، ادامه داد: باید در برنامه‌های اوقات کار فردی را حذف و کار تیمی را جایگزین آن کنیم.
استاندار مازندران به ورود در حوزه پژوهشی تأکید کرد و گفت: ظرفیت‌های علمی زیادی در استان مازندران وجود دارد که باید دانش آموزان با این ظرفیت‌ها آشنا شوند.
اسلامی بابیان اینکه باید خودباوری را در بین دانش آموزان تقویت کنیم، گفت: بسیاری از مردم ما با ظرفیت‌های کشور آشنا نیستند و اوقات فراغت می‌تواند در این زمینه نقش ویژه‌ای داشته باشند.
وی افزود: نباید از الزامات گریزان باشیم و باید در اوقات فراغت به دانش آموزان قانون پذیری را آموزش دهیم.
وی با تأکید برافزایش مهارت‌های دانش آموزان، ادامه داد: بسیاری از افراد مدرک دکتری دارند ولی مهارتی برای کار و کارآفرینی ندارند که باید دوره‌های مهارت‌آموزی از دوران تحصیلی آموزش داده شود.
کد خبر