کد خبر: 16637تاریخ انتشار : 10:19:16 - دوشنبه 12 اکتبر 2020

روند صعودی بستری بیماران کرونایی در مازندران

مازندران تهران در حال حاضر جزو استان‌هایی با وضعیت خطرناک کرونایی است و بنابراین با توجه به نزدیکی مازندران به این استان طبیعتا در تعطیلات آخر هفته ها شاهد حضور بالای پایتخت نشینان در مازندران خواهیم بود واین اتفاق از لحاظ گسترش ویروس کرونا در این منطقه یک زنگ خطر است، این استان همچنان در […]

روند صعودی بستری بیماران کرونایی در مازندران

مازندران تهران در حال حاضر جزو استان‌هایی با وضعیت خطرناک کرونایی است و بنابراین با توجه به نزدیکی مازندران به این استان طبیعتا در تعطیلات آخر هفته ها شاهد حضور بالای پایتخت نشینان در مازندران خواهیم بود واین اتفاق از لحاظ گسترش ویروس کرونا در این منطقه یک زنگ خطر است، این استان همچنان در خط قرمز کرونا است و نتواسته از این وضعیت نجات یابد و تاکنون ۵۲۸ بیمار کرونایی در این خطه بستری هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران،سید عباس موسوی رئیس این دانشگاه، اعلام کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۸۰ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: ظرف همین مدت تعداد ۸۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه م اکنون ۴۰۰ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی دراین مراکز بستری هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۹۶ نفر با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

آخرین آمار کرونا در بابل

بر اساس گزارش روابط‌ عمومی و امور بین ‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل در حال حاضر ۱۲۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

بر اساس این آمار در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ بیمارجدید بستری و ۱۸ بیمار هم ترخیص شدند، ۳۵ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

در حال حاضر ۵۲۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های تحت حمایت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند./ایسنا