کد خبر: 16746تاریخ انتشار : 8:00:05 - دوشنبه 26 اکتبر 2020

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد: تخصیص ۳۳۹۹ میلیارد ریالی اعتبارات طرح اشتغال روستایی مازندران به بانک های عامل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بابیان اینکه سهم استان مازندران از اعتبارات مشاغل خانگی با توجه به حجم زیاد متقاضیان در سامانه مشاغل خانگی و صدور مجوز خواستار افزایش سهم اعتبار استان شد. کامران اصغری با بیان اینکه اعتبارات اشتغال روستایی از محل منابع صندوق توسعه ملی، در چهار مرحله به مبلغ چهار […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد: تخصیص ۳۳۹۹ میلیارد ریالی اعتبارات طرح اشتغال روستایی مازندران به بانک های عامل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بابیان اینکه سهم استان مازندران از اعتبارات مشاغل خانگی با توجه به حجم زیاد متقاضیان در سامانه مشاغل خانگی و صدور مجوز خواستار افزایش سهم اعتبار استان شد.

کامران اصغری با بیان اینکه اعتبارات اشتغال روستایی از محل منابع صندوق توسعه ملی، در چهار مرحله به مبلغ چهار هزار و ۶۷۵ میلیارد ریال اعتبار به استان ابلاغ شد که تاکنون سه هزار و ۳۹۹ میلیارد ریال به بانک‌های عامل تخصیص داده‌شده است.

وی افزود: تعداد ۱۵۹۳ طرح به مبلغ سه هزار و ۸۹۶ میلیارد ریال به بانک‌های عامل جهت بررسی توجیه فنی، مالی و اقتصادی ارسال شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اعلام کرد: ۳ هزار و ۱۵۶ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک‌های عامل هزار و ۵۶۱ طرح اختصاص پیدا کرد.

اصغری با اشاره به اینکه سهم بخش‌های هدف (صنعت، کشاورزی، خدمات و سرمایه‌درگردش) در آیین‌نامه سازمان برنامه و بودجه کشور به استان‌ها ابلاغ و سهم استان در بخش کشاورزی ۶۵% تعیین شد، ادامه داد: با توجه به طرح‌های حوزه بخش کشاورزی به ویژه پرورش دام سبک و سنگین که مشمول ممنوعیت معرفی و پرداخت تسهیلات شده‌اند؛ ترتیبی اتخاذ شود تا با توجه به مزیت‌ها و قابلیت‌های موجود در روستاهای استان و وجود تعداد زیاد متقاضیان رسته پرورش دام سبک و سنگین ثبت‌نام‌شده در سامانه کارا نسبت به افزایش سهم‌بری استان در این بخش و یا تفویض اختیار به استان تمهیدات لازم صورت گیرد.

وی به دستورالعمل حمایت از اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی اشاره و پیشنهاد کرد: در خصوص دوران مشارکت مدنی با توجه به اینکه حداکثر دو سال در نظر گرفته‌شده در صورتی که طرح به دلایل موجه ازجمله افزایش قیمت‌ها و هزینه‌ها و سایر مشکلات به بهره‌برداری نرسیده باشد، تمدید و افزایش دوران مشارکت تا سقف ۳ سال مشروط به عدم تجاوز از سقف کلی دوران بازپرداخت و تأمین مالی (حداکثر ۹ سال) امکان‌پذیر باشد.

اصغری بابیان اینکه سهم استان مازندران از اعتبارات مشاغل خانگی با توجه به حجم زیاد متقاضیان در سامانه مشاغل خانگی و صدور مجوز خواستار افزایش سهم اعتبار استان شد.