کد خبر: 16850تاریخ انتشار : 17:34:42 - شنبه 21 نوامبر 2020

استاندار : اجرای محدویت کرونایی در مازندران رضایت بخش است

استاندار مازندران گفت : اجرای محدودیت‌های کرونایی و رعایت مردم در شهرهای مختلف این استان تاکنون رضایت‌بخش بوده است. احمد حسین زادگان شنبه پس از بازدید از شهرهای قرمز کرونایی استان در گفت و گو با خبرنگاران افزود : به نظر می رسد در روزهای آینده با نهادینه شدن دستورالعمل ها و پروتکل‌ها ، محدودیت […]

استاندار : اجرای محدویت کرونایی در مازندران رضایت بخش است

استاندار مازندران گفت : اجرای محدودیت‌های کرونایی و رعایت مردم در شهرهای مختلف این استان تاکنون رضایت‌بخش بوده است.

احمد حسین زادگان شنبه پس از بازدید از شهرهای قرمز کرونایی استان در گفت و گو با خبرنگاران افزود : به نظر می رسد در روزهای آینده با نهادینه شدن دستورالعمل ها و پروتکل‌ها ، محدودیت های کرونایی در بخش اجرایی با رعایت بیشتر مردم به حد مطلوب تری خواهد رسید.
وی گفت : اصناف و بازاریان استان به عنوان مشمولان اصلی اجرایی این طرح که اشتغالشان بویژه در شهرهای قرمز به جز سطح یک تعطیل است نیز بخوبی محدودیت ها را رعایت کرده اند و باید این رویه همچنان ادامه یابد.

رییس ستاد مقابله با کرونای مازندران اظهار داشت : گروه های نظارتی بخصوص ماموران نیروی انتظامی ، سپاه و بسیج به همراه دستگاه های دولتی بر اجرای محدودیت های کرونایی نظارت خوبی دارند و با متخلفان در شهرهایی که محدودیت فعالیت مشاغل را به خصوص در شهرهای قرمز رعایت نکنند ، برخورد خواهند کرد.
حسین زادگان افزود : قطعا رعایت پروتکل های بهداشتی ، استفاده از ماسک و اجرای محدودیت و ممنوعیت های کرونایی در مازندران می تواند زمان این محدودیت ها را با تغییر وضعیت کرونایی در شهرستان ها کاهش دهد و زیان ها و خسارت های ناشی از این محدودیت ها بر اقتصاد استانی نیز کمتر می شود.
نماینده عالی دولت در مازندران گفت : با وجود تاثیر منفی محدودیت و ممنوعیت کرونایی بر زندگی شهروندان ، انتظار می رود همانند گذشته مردم مازندران همراهی و همکاری با مجریان ، این محدودیت ها را رعایت کنند تا بتوانیم از جهش بیماری کووید-۱۹ در استان جلوگیری کنیم.
حسین زادگان اظهار داشت : مدیریت و کنترل ویروس کرونا در استان مازندران که پیش از این نیز با همراهی مردم تا حد زیادی امکان پذیر شده و تا حدودی این خطه شمال کشور را از پیک سوم کرونایی دور نگه داشت، بار دیگر می تواند کمک خوبی به درمانگران ما در بیمارستان ها و مراکز درمانی باشد تا بتوانند تجدید نیرویی برای شکست این ویروس داشته باشند.
استاندار مازندران با قدردانی از همراهی مردم این استان در رعایت پروتکل های بهداشتی ، از آنها درخواست کرد تا محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی را رعایت کنند و از دستگاه های نظارتی نیز خواست تا با متخلفان سلامت مردم بشدت برخورد قانونی داشته باشند.
براساس آخرین آمار ستاد مقابله با کرونای مازندران ، هم اکنون حدود ۷۷۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان های استان تحت درمان قرار دارند.

طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ، سه شهرستان آمل ، بهشهر و ساری در استان مازندران دارای وضعیت قرمز کرونایی هستند و ۱۹ شهرستان دیگر هم در وضعیت نارنجی قرار دارند.

طبق مصوبه این ستاد ، در شهرهای با وضعیت قرمز کرونایی تمامی کسب و کارها به جز سطح یک که با نیازمندی های مردم سر و کار دارد از امروز برای مدت دو هفته تعطیل است. ورود خودروهای غیربومی به این شهرها ممنوع است و خودروهای بومی هم حق خروج از آنها را ندارند.

همچنین برای شهرستان های دارای وضعیت نارنجی نیز ورود خودروهای غیر بومی و خروج خودروهای بومی ممنوع است. فعالیت مشاغل سطح ۲ و ۳ اگر چه در این شهرستان ها ممنوع نیست ولی تنها تا ساعت ۱۸ مجاز است.

همچنین برابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ، از امشب به مدت دو هفته تردد خودرویی در تمامی شهرهای دارای وضعیت قرمز ، نارنجی و زرد از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد ممنوع است.