کد خبر: 17042تاریخ انتشار : 14:14:03 - دوشنبه 30 نوامبر 2020

انتشار دهنده مطالب غیراخلاقی فضای مجازی در شهرستان نور دستگیر شد

فرمانده انتظامی نور از دستگیری جوانی خبر داد که اقدام به انتشار محتوای هنجارشکنانه و غیر اخلاقی در فضای مجازی در این شهرستان می‌کرد. سرهنگ محمد زمان شالیکار گفت: این فرد با انتشار پست های هنجارشکنانه همچون آواز و رقص بانوان و تبلیغات مشروبات الکلی در یک پیج اینستاگرام با بیش از ۴۰ هزار بیننده […]

انتشار دهنده مطالب غیراخلاقی فضای مجازی در شهرستان نور دستگیر شد

فرمانده انتظامی نور از دستگیری جوانی خبر داد که اقدام به انتشار محتوای هنجارشکنانه و غیر اخلاقی در فضای مجازی در این شهرستان می‌کرد.

سرهنگ محمد زمان شالیکار گفت: این فرد با انتشار پست های هنجارشکنانه همچون آواز و رقص بانوان و تبلیغات مشروبات الکلی در یک پیج اینستاگرام با بیش از ۴۰ هزار بیننده به تشویق و ترغیب چالش های مغایر با اخلاق، عفت عمومی و شئونات عام رفتاری و هنجارهای جامعه جرم اقدام کرد.

وی گفت که این جوان ۳۲ ساله پس از دستگیر و تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

فرمانده انتظامی نور از مردم خواست در صورت مشاهده و گزارش موارد مشکوک و یا نیاز به مشاوره و راهنمایی به سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cybrpolice.ir بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری مراجعه کنند و با پلیس فتا در ارتباط باشند.

طبق ماده ۷۴۲ قانون جرایم رایانه‌ای بخش تعزیرات حکومتی هر فردی که به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای، مخابراتی یا حامل‌های داده محتویات مستهجن را منتشر، توزیع یا معامله کند یا به قصد تجارت یا افساد تولید، ذخیره یا نگهداری کند، به حبس از ۹۱ روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

همچنین برابر ماده ۱۴ قانون جرائم رایانه‌ای اشاعه محتوای خلاف عفت و اخلاق عمومی حتی در صفحات کاربری خصوصی که امکان بازنشر این‌گونه محتواهای مجرمانه وجود دارد برای کاربران مسئولیت قانونی در پی دارد.

سرهنگ شالیکار همچنین از بازداشت زنی خبر داد که به عنوان فرد خیر اقدام به اغفال افراد سالخورده می‌کرد.

وی گفت که: این خانم ۳۰ ساله با به کارگیری روش‌های مختلف همچون صحنه سازی و استفاده از پول‌های تقلبی اقدام به اغفال افراد مسن می‌کرد.

فرمانده انتظامی نور با اشاره به ۲۶ فقره سرقت اعلام شده در سطح استان توسط این فرد گفت: بعد از شناسایی این متهم در یک عملیات ضربتی این خانم دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

شهرستان نور با جمعیتی بیش از ۱۲۱ هزار نفر در غرب مازندران قرار دارد.