کد خبر: 17044تاریخ انتشار : 14:15:08 - دوشنبه 30 نوامبر 2020

دانش‌آموز فریدونکناری چشم الکترونیکی برای نابینایان ساخت

علیرضا خانی، دانش‌آموز فریدونکناری با اختراع چشم الکترونیکی برای نابینایان در جمع ۱۰ دانش آموز پژوهشگر برتر کشور در اولین جشنواره علمی – پژوهشی پژوهش سراهای کشور قرار گرفت. خانی دانش آموز پایه هفتم دبیرستان مرحوم شکرانه فریدونکنار است که پس از کسب مقام نخست در مازندران به جمع ۱۰ دانش آموز پژوهشگر برتر کشور […]

دانش‌آموز فریدونکناری چشم الکترونیکی برای نابینایان ساخت

علیرضا خانی، دانش‌آموز فریدونکناری با اختراع چشم الکترونیکی برای نابینایان در جمع ۱۰ دانش آموز پژوهشگر برتر کشور در اولین جشنواره علمی – پژوهشی پژوهش سراهای کشور قرار گرفت.

خانی دانش آموز پایه هفتم دبیرستان مرحوم شکرانه فریدونکنار است که پس از کسب مقام نخست در مازندران به جمع ۱۰ دانش آموز پژوهشگر برتر کشور قرار گرفته است.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار گفت که این دانش‌آموز در رشته کد نویسی گرایش کنترل سخت افزار در مسابقات شرکت کرد.

سید عظیم اسماعیل زاده با اشاره به کاربردی بودن اختراع این دانش آموز نخبه فریدونکناری ، افزود : دستگاه چشم الکترونیک که به ابتکار این دانش‌آموز ساخته شده، با جذب سرمایه‌گذار در مرحله قراردادهای اولیه برای تولید انبوه قرار دارد.

وی با اشاره به موفقیت‌های یک سال اخیر پژوهش سرای دانش آموزی فریدونکنار و انتخاب این مرکز به عنوان قطب انرژی‌های نوین استان مازندران ، گفت : در بخش تأمین تجهیزات این مرکز علمی پژوهشی دچار کمبودهای جدی است و نیازمند یاری خیرین هستیم.

https://img9.irna.ir/d/r2/2020/11/29/4/157742233.jpg