کد خبر: 17074تاریخ انتشار : 15:47:14 - سه‌شنبه 1 دسامبر 2020

۴۶ واحد صنفی متخلف کرونایی در چالوس پلمب شد

معاون فرماندار چالوس با اشاره به اجرای مصوبه ستاد مقابله با کرونا در خصوص اعمال محدودیت فعالیت واحدهای صنفی، گفت: از آغاز اجرای این مصوبه تاکنون ۴۶ واحد صنفی در چالوس پلمب شده است. حمید محمدی فیروز افزود : ۸۰ درصد از این واحدهای صنفی همچون صنوف مشاورین املاک، باشگاه ها و لوازم آرایشی و […]

۴۶ واحد صنفی متخلف کرونایی در چالوس پلمب شد

معاون فرماندار چالوس با اشاره به اجرای مصوبه ستاد مقابله با کرونا در خصوص اعمال محدودیت فعالیت واحدهای صنفی، گفت: از آغاز اجرای این مصوبه تاکنون ۴۶ واحد صنفی در چالوس پلمب شده است.

حمید محمدی فیروز افزود : ۸۰ درصد از این واحدهای صنفی همچون صنوف مشاورین املاک، باشگاه ها و لوازم آرایشی و بهداشتی که جزو گروه های صنفی سطح ۲ ، ۳ و ۴ بودند ، به دلیل عدم توجه به مصوبه کرونا بر عدم فعالیت بعد از ساعت ۱۸ پلمب شدند.

وی ادامه داد: ۲۰ درصد از صنوف نیز با توجه به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی که بیشتر از واحدهای صنفی قهوه خانه و نانوایی بودند از ابتدای اجرای طرح در بیستم آبان ماه تا به امروز در این شهرستان پلمب شد.

معاون فرماندار چالوس با اشاره به فعالیت ۶ تیم بازرسی مشترک در شهرستان ، گفت: در این مدت سه هزار و ۷۰۰ مورد بازرسی انجام و به یکهزار و ۴۰۰ واحد صنفی متخلف هم تذکر داده شد.

وی همچنین از رعایت ۹۵ درصدی طرح محدودیت واحدهای صنفی از سوی اصناف این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: بیش از ۷۵ درصد مردم شهرستان چالوس هم از ماسک استفاده می کنند.

محمدی فیروز به محدودیت های تردد از ۱۲ روز پیش تاکنون اشاره کرد و افزود : ۴۲ نیرو به صورت شیفتی در چهار ایستگاه بازرسی کندوان، نمک آبرود، خط هشت و بلوار امام رضا(ع) به صورت شبانه روزی مشغول اجرای طرح محدودیت تردد در شهرستان می باشند.

وی به اجرای ۸۵ درصدی ممنوعیت تردد پلاک های غیربومی به شهرستان اشاره کرد و گفت: برابر اعلام نیروهای پلیس در این مدت یکهزار و ۲۸۰ خودرو تذکر و ۲۱۱ خودرو نیز جریمه ۵۰۰ هزار تومانی دریافت کرده اند.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری چالوس با برخورداری از سه نقطه شهری مرزن آباد، هچیرود و چالوس و حدود ۱۷۰ روستا ، یکی از شهرهای گردشگر پذیر در غرب مازندران است.