کد خبر: 1729تاریخ انتشار : ۱۸:۴۴:۱۸ - پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷

سخنی با فرماندار جدید ساری؛ عباسعلی رضائیِ مردم باقی بمان!

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه: ماراتن انتخاب فرماندار ساری بالاخره به پایان رسید و عباسعلی رضائی به عنوان فرماندار مرکز استان مازندران منصوب و معارفه شد. «عباسعلی رضائی» شخصیت متفاوتی با فرمانداران دیگر استان دارد زیرا اساساً پیش از آنکه شخصیت سیاسی داشته باشد ، شخصیت مردمی دارد و در سال های اخیر نیز […]

سخنی با فرماندار جدید ساری؛ عباسعلی رضائیِ مردم باقی بمان!

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه: ماراتن انتخاب فرماندار ساری بالاخره به پایان رسید و عباسعلی رضائی به عنوان فرماندار مرکز استان مازندران منصوب و معارفه شد.

«عباسعلی رضائی» شخصیت متفاوتی با فرمانداران دیگر استان دارد زیرا اساساً پیش از آنکه شخصیت سیاسی داشته باشد ، شخصیت مردمی دارد و در سال های اخیر نیز در نهادی خدمت کرده است که مستقیماً با بخش مهمی از جامعه روبرو بود.

برادر سه شهید بودن و حضور در راس مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران از وی شخصیتی خاص و مردمی ساخته است و این مهم باعث شده کمتر کسی پیدا شود به او برچسب سیاسی و جناحی بزند.

رضائی خوب می داند مهمترین مشکل و چالش عدم توسعه ساری ، یکدل نبودن شخصیت های سیاسی و مبارزه آنها با یکدیگر بر سر مسائل مختلف است. او خوب می داند که عده ای در ساری خود را امپراطور مطلق می دانند و عده ای دیگر نیز سعی دارند امپراطوری دیگری را بنا نهاده و خود را اَبرامپراطور معرفی نمایند. همین درگیری ها باعث شده است که مرکز استان مازندران از ارتفاعات چهاردانگه تا سواحل فرح آباد ، نه تنها رنگ توسعه را به خود نبیند بلکه هر روز موج ناامیدی در این شهرستان بیشتر هم شود.

در وسط این همه درگیری ها که ریشه در منافع جریانی دارد (البته جریان های منفعت طلب) ، از فرماندار جدید ساری انتظار می رود بدون وابستگی به هیچ جریان یا شخصیت خاص! ، همان عباسعلی رضائیِ مردمی باقی بماند و مثل گذشته فقط و فقط مردم را خط قرمز خود بداند. مطمئناً نظارت درست فرماندار جدید بر عملکرد سازمان های شهری و همچنین ریل گذاری صحیح برای به حرکت درآمدن قطار توسعه شهرستان ، انتظاری است که عموم مردم ساری از فرماندار جدید شهرستان‌شان دارند.

به نظر می رسد رضائی با توجه به مقبولیت عمومی و تجربه ای که به دلیل سال ها مدیریت آنها را اندوخته است ، مسیر دشواری در ساری نداشته باشد به شرطی که «مردم» را فراموش نکند. لحظه ای غفلت از حق مردم می تواند خسارات جبران ناپذیری هم به ساری و هم به شخصیت دوست داشتنی رضائی بزند و مطمئناً این خواسته ی علاقه مندان به رضائی و ساری نیست.