کد خبر: 17758تاریخ انتشار : 10:31:59 - سه‌شنبه 2 فوریه 2021

بزرگ‌ترین شهرک صنعتی شمال کشور خرداد ۱۴۰۰ آماده بهره‌برداری می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با اشاره به اینکه توسعه صنایع های تک و سبز را در استان دنبال می‌کنیم، گفت: بزرگ‌ترین شهرک صنعتی شمال کشور تحت عنوان سردار سلیمانی، خرداد ۱۴۰۰ آماده بهره برداری است. سید مصطفی موسوی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران اظهار داشت: قطار توسعه شهرک‌های صنعتی در مازندران به حرکت درآمده […]

بزرگ‌ترین شهرک صنعتی شمال کشور خرداد ۱۴۰۰ آماده بهره‌برداری می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با اشاره به اینکه توسعه صنایع های تک و سبز را در استان دنبال می‌کنیم، گفت: بزرگ‌ترین شهرک صنعتی شمال کشور تحت عنوان سردار سلیمانی، خرداد ۱۴۰۰ آماده بهره برداری است.

سید مصطفی موسوی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران اظهار داشت: قطار توسعه شهرک‌های صنعتی در مازندران به حرکت درآمده و در شرایط تحریم ظالمانه نیز افسران اقتصادی و خط مقدم مقابله با توطئه‌های استکباری را باید در مدیران واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی جستجو کرد.

موسوی در این گفت‌وگو با اشاره به اینکه امسال قصد داریم جشن رونق تولید و افزایش توسعه اقتصادی را در واحدهای صنعتی مازندران برگزار کنیم، افزود: بر این اساس برای نخستین بار در شرق مازندران، در زمین شهرک ده هزار هکتاری شهرستان گلوگاه به نام مزین به سردار شهید قاسم سلیمانی، رشد صنعتی را در این منطقه اجرایی کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با بیان اینکه بنا داریم خرداد سال ۱۴۰۰ این شهرک صنعتی را به بهره برداری برسانیم، تصریح کرد: امیدواریم رونق صنعتی و شکوفایی اقتصادی به صورت توامان با راه اندازی شهرک صنعتی سردار سلیمانی در شرق مازندران محقق شود.

وی با اعلام اینکه جلوی انسداد توسعه صنعتی را در شهرک‌های صنعتی تا حدودی گرفتیم و زمین شهرک صنعتی گلوگاه در قالب منطقه آزاد صنعتی نیز به کشور معرفی خواهد شد، افزود: دسترسی به ریل، بندر امیرآباد و قرارگیری در مسیر ترانزیتی مشهد – تهران از مزایای بزرگ‌ترین شهرک صنعتی شمال کشور است.

موسوی با اشاره به اینکه طرح‌های بزرگ اقتصادی و صنعتی متعددی در شهرک‌های صنعتی در حال اجرایی شدن است، گفت: مجوز ایجاد شهرک صنعتی صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی را در استان دریافت و بزودی اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با بیان اینکه توسعه و بسته‌بندی برنج، کنسانتره، آبمیوه و کنسروها در شهرک صنعتی کشاورزی جانمایی خواهد شد، افزود: شهرک تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی مازندران در شهرستان میاندورود اجرایی که زیرساخت‌های آن در حال تکمیل شدن بوده و آماده جذب سرمایه‌گذار در این شهرک صنعتی هستیم.

وی با اشاره به اینکه گازرسانی به شهرک‌های صنتی دودانگه ساری و گرماب را در برنامه داریم، تاکید کرد: با کاهش بروکراسی اداری در حوزه زیست محیطی، امیدوار به افتتاح زودتر واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی هستیم.

موسوی با بیان اینکه امسال احداث تصفیه‌خانه شهرک صنعتی تشبندان محمودآباد با ظرفیت ۷۵۰ متر مکعب در شبانه‌روز با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان تکمیل خواهد شد، افزود: در سال جاری نیز تصفیه‌خانه شهرک صنعتی بابلکنار را با ظرفیت ۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با اشاره به اینکه بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد تصفیه‌خانه در شهرک‌های صنعتی استان هزینه می‌کنیم، تاکید کرد: امسال شهرک بابلکنار، رستمکلا، سلمانشهر، بابلسر به شبکه فیبرنوری متصل خواهند شد.

موسوی با بیان اینکه ۳۸ پروژه بزرگ و کوچک را امسال در شهرک‌های صنعتی استان بهره‌برداری کردیم، افزود: ۴۲۳ هکتار از اراضی شهرک‌های صنعتی استان دارای سند تفکیکی شدند.

وی با اشاره به اینکه حاصل جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع صنعتی فعال سازی واحدهای راکد صنعتی به چرخه تولید بوده است که از این حیث مازندران رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: ۶۷ واحد راکد صنعتی استان بزودی به چرخه تولید صنعتی بازخواهند گشت.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی مازندران با تاکید بر واگذاری اراضی در شهرک‌های صنعتی بر اساس اهلیت، گفت: امسال ۲۵ واحد صنعتی خلع ید شده را به صنعتگران جدید واگذار تا چرخ توسعه در شهرک‌های صنعتی از حرکت بازنماند.

موسوی با بیان اینکه همزمان با فجر انقلاب قصد داریم دفتر فن بازار منطقه ای را در مازندران با همکاری پارک علم و فناوری و سازمان صنایع کوچک در ساری احداث کنیم، تاکید کرد: دفتر شورای حل اختلاف صنعت را در شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران نیز مستقر خواهیم کرد تا از این طریق مشکلات و دعاوی بین واحدهای صنعتی و تولیدی توسط این شوراها حل و فصل شود.

وی با بیان اینکه قرارداد احداث بیست و سومین نیروگاه مقیاس کوچک را در شهرک‌های صنعتی استان منعقد کردیم، افزود: در سال ۹۴ تعداد دو خودروی آتش نشانی داشتیم که این تعداد اکنون به عدد ۲۳ رسیده است.