کد خبر: 17765تاریخ انتشار : 10:18:13 - سه‌شنبه 2 فوریه 2021

زمین گیر شدن کلاهبردار اینترنتی ۳ میلیارد ریالی در تنکابن

کلاهبردار اینترنتی ۳ میلیارد ریالی در تنکابن زمین گیر شد. رئیس پلیس فتا استان مازندران از دستگیری فردی که با ایجاد درگاه جعلی خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان مازنی کرده بود، توسط پلیس فتا تنکابن خبر داد. این مقام انتظامی ادامه داد: مالباختگان در اظهاراتشان […]

زمین گیر شدن کلاهبردار اینترنتی ۳ میلیارد ریالی در تنکابن

کلاهبردار اینترنتی ۳ میلیارد ریالی در تنکابن زمین گیر شد.

رئیس پلیس فتا استان مازندران از دستگیری فردی که با ایجاد درگاه جعلی خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان مازنی کرده بود، توسط پلیس فتا تنکابن خبر داد.

این مقام انتظامی ادامه داد: مالباختگان در اظهاراتشان عنوان کردند بدون توجه به آدرس سایت طراحی شده، با این تصور که اطلاعات کارت بانکی خود را در سایت رسمی و معتبر ثبت می کنند، برای خرید شارژ و بسته های اینترنتی اقدام کرده اند در حالی که سایت مذکور، شبیه سازی شده سایت اصلی بوده و بدون توجه به این موضوع در دام کلاهبرداران اینترنتی افتاده اند.

سرهنگ خورشاد بیان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شده و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده ، به بزه انتسابی اقرار نموده و مبلغ کلاهبرداری به میزان ۳٫۰۰۰٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال اعتراف کرده، و انگیزه خود را کسب درآمد و کلاهبرداری از شهروندان عنوان کرده.