کد خبر: 17773تاریخ انتشار : 10:28:01 - سه‌شنبه 2 فوریه 2021

علی بابائی مطرح کرد: بودجه اصلاحی کمیسیون تلفیق برای سال آینده راهگشا نیست

مخالفان لایحه بودجه ۱۴۰۰که توسط کمیسیون تلفیق اصلاح شده است معتقدند این بودجه نمی‌تواند درسال آینده مشکلات معیشتی، عمرانی و عدم وابستگی کشور به نفت را محقق کند. «علی بابایی کارنامی» در جلسه علنی مجلس و در مخالفت با لایحه بودجه ۱۴۰۰ اظهار کرد: کاهش اتکا به نفت و کاهش وابستگی شرکت‌های زیرمجموعه به نفت […]

علی بابائی مطرح کرد: بودجه اصلاحی کمیسیون تلفیق برای سال آینده راهگشا نیست

مخالفان لایحه بودجه ۱۴۰۰که توسط کمیسیون تلفیق اصلاح شده است معتقدند این بودجه نمی‌تواند درسال آینده مشکلات معیشتی، عمرانی و عدم وابستگی کشور به نفت را محقق کند.

«علی بابایی کارنامی» در جلسه علنی مجلس و در مخالفت با لایحه بودجه ۱۴۰۰ اظهار کرد: کاهش اتکا به نفت و کاهش وابستگی شرکت‌های زیرمجموعه به نفت در لایحه بودجه دیده نمی‌شود.

نماینده مردم ساری افزود: عدم وابستگی به نفت دغدغه رهبر معظم انقلاب است ولی در لایحه بودجه همچنان رانت و فشار بر اقشار آسیب پذیر و وابستگی به نفت وجود دارد و توجه به تولید که برای مردم بسیار مهم است در بودجه دیده نمی‌شود.

وی ادامه داد: دغدغه امروز مردم سلامت و معیشت است که در این زمینه راهکارهای درستی در بودجه وجود ندارد. داشتن فضای مبتنی بر عدالت، اصلاح حقوق و دستمزد در بخش خصوصی و دولتی نیز از دیگر مسائلی است که در بودجه وجود ندارد و ۳۲۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه در این لایحه دیده می‌شود که سبب تورم است.

کارنامی افزود: قرار بود لایحه بودجه سفره اقشار آسیب پذیر جامعه را بیشتر کند ولی امروز این سفره کوچکتر شده و این لایحه بودجه نمی‌تواند انتظار مجلس انقلابی را برآورده کند.

نماینده مردم ساری با بیان اینکه موضوع مالیات در بودجه به درستی تعریف نشده است، گفت: درحالی که سال ۱۴۰۰ سال سیاسی است و قرار است دو تشکل برای انتخابات ریاست جمهوری با یکدیگر رقابت کنند و زیر ساخت لازم با توجه به شرایط فعلی برای این مهم وجودندارد.