کد خبر: 17777تاریخ انتشار : 10:32:42 - سه‌شنبه 2 فوریه 2021

دستگیری مزاحم اینترنتی در پوشش خواستگار در نور

پلیس فتا مزاحم اینترنتی که با سوء استفاده از تصاویر شخصی شاکیان اقدام به تهدید و اخاذی آنها کرده بود را در نور دستگیر کرد. رئیس پلیس فتا مازندران گفت: در پی مراجعات چند نفر از شهروندان خانم به پلیس فتا استان و شهرستان نور مبنی بر اینکه فردی ناشناس تهدید به انتشار تصاویر و […]

دستگیری مزاحم اینترنتی در پوشش خواستگار در نور

پلیس فتا مزاحم اینترنتی که با سوء استفاده از تصاویر شخصی شاکیان اقدام به تهدید و اخاذی آنها کرده بود را در نور دستگیر کرد.

رئیس پلیس فتا مازندران گفت: در پی مراجعات چند نفر از شهروندان خانم به پلیس فتا استان و شهرستان نور مبنی بر اینکه فردی ناشناس تهدید به انتشار تصاویر و فیلم‌های خصوصی در شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده است، پرونده قضائی تشکیل و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.

سرهنگ سامع خورشاد افزود: متهم با خواستگاری از شاکیان به منزل آنها رفت و آمد داشته، پس از شنیدن جواب رد، بعد از گذشت مدتی با جعل هویت و ایجاد حساب کاربری جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، با تهدید انتشار تصاویر خصوصی شاکیان از آنها اخاذی می کرد که با هماهنگی مقام قضائی این مجرم سایبری دستگیر و به مقامات ذی‌صلاح قانونی تحویل داده شد.

او با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی محل امنی برای نگهداری تصاویر خصوصی و خانوادگی افراد نیست، از شهروندان خواست: از بارگذاری عکس‌های شخصی و خانوادگی به عنوان عکس پروفایل در حساب‌های کاربری و اشتراک گذاری در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی جدا خودداری کنند.

سرهنگ خورشاد از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری در میان بگذارند.