کد خبر: 17781تاریخ انتشار : 12:57:00 - چهارشنبه 3 فوریه 2021

تهیه و توزیع ۵۰۰ گوشی موبایل برای دانش آموزان نیازمند در قائم شهر

در سومین روز از دهه مبارک فجر و با حضور مدیران دستگاههای اجرایی ، طی مراسمی ۱۰ عدد تبلت و گوشی موبایل به دانش آموزان دبستان پسرانه شهید خوشبین ساروکلا اهدا شد. مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان قائم شهر ، در آیین اهدای تبلت و گوشی موبایل به دانش آموزان این روستا ، گفت: […]

تهیه و توزیع ۵۰۰ گوشی موبایل برای دانش آموزان نیازمند در قائم شهر

در سومین روز از دهه مبارک فجر و با حضور مدیران دستگاههای اجرایی ، طی مراسمی ۱۰ عدد تبلت و گوشی موبایل به دانش آموزان دبستان پسرانه شهید خوشبین ساروکلا اهدا شد.
مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان قائم شهر ، در آیین اهدای تبلت و گوشی موبایل به دانش آموزان این روستا ، گفت:
حدود یک سال از ورود ویروس منحوس کرونا به کشور می گذرد و در این مدت تغییرات بسیاری در حوزه های اقتصادی و آموزشی ایجاد شده است.
هوشنگ اصغریان ، تامین سخت افزارهای آموزشی برای دانش آموزان نیازمند را یکی از مهمترین دغدغه های وزارت آموزش و پرورش توصیف نمود و افزود:
با توجه به اینکه کلاسهای درس امروز به صورت مجازی برگزار می شود و دانش آموزان و معلمان مجبورند در محیط خانه و از راه دور به تعلیم و آموزش بپردازند ، لزوم تهیه دستگاههای تلفن همراه و یا تبلت برای دانش آموزان بیش از پیش احساس می شد.
وی در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری شورا و دهیاری روستای ساروکلا و خیرین و همچنین از محل سرانه دبستان ابتدایی شهید خوشبین ، ۱۰ تبلت و گوشی همراه تهیه شده که به دانش آموزان این مدرسه اهدا می گردد.
اصغریان از تهیه و توزیع ۵۰۰ موبایل در میان دانش آموزان قائم شهر خبر داد و تصریح کرد: آموزش و پرورش قائم شهر ۴۰۰ مورد تسهیلات قرض الحسنه ای نیز به عنوان کمک هزینه خرید گوشی یا تبلت در اختیار دانش آموزان این شهرستان قرار داده است. مدیر آموزش و پرورش قائم شهر احداث مجتمع آموزشی و خوابگاهی دانش آموزی را از دیگر طرحهای این اداره در شهر ستان عنوان نمود و افزود: به منظور اسکان و ساماندهی دانش آموزان بد سرپرست یا بی سرپرست قائم شهری ، یک مجتمع آموزشی خوابگاهی به ارزش ۲۵ میلیارد تومان در حال احداث است که صد در صد هزینه های آن را خیرین شهرستان و مقیم پایتخت تقبل کرده اند.
وی همچنین یاد آور شد: در طول یک سال گذشته ، خیرین مدرسه ساز قائم شهری بیش از ۴۰ میلیارد تومان اهدا نموده اند که برای ساخت ۱۲ مدرسه در حال ساخت ، هزینه می شود.