کد خبر: 17814تاریخ انتشار : 12:00:10 - شنبه 6 فوریه 2021

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران: اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر را یکی از دغدغه های اصلی بنیاد است

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر را یکی از دغدغه های اصلی بنیاد است. به گزارش مازنی خبر و به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران،‌ هدایت مظلومی معضل اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر را یکی از دغدغه های اصلی بنیاد دانست و […]

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران: اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر را یکی از دغدغه های اصلی بنیاد است

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر را یکی از دغدغه های اصلی بنیاد است.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران،‌ هدایت مظلومی معضل اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر را یکی از دغدغه های اصلی بنیاد دانست و گفت: با پیگیری مجدانه که از سوی مهندس اوحدی معاون محترم رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در امر اشتغال صورت گرفت و تفاهم نامه ای که با چهار دستگاه صمت، میراث فرهنگی و گردشگری، جهاد و کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضا رسیده، اقدامات موثر و گام های خوبی برداشته شده است که جایی بس امیدواری است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این دستگاهها، تفاهم نامه ای از سوی این بنیاد با نیروی انتظامی استان به امضا رسیده که بر اساس آن معرفی تعدادی از فرزندان ایثارگر استان برای جذب انجام گرفته است.

مظلومی گفت: برای اینکه به یک نقطه قابل قبول در امر اشتغال زدایی فرزندان ایثارگران برسیم اولین گام این است که لیست تمامی همکاران احصاء شده و پس از بررسی نهایی به دستگاههای ذیربط ارسال شوند.

وی اصلاح هویتی شغلی ایثارگران را گام مهم عنوان کرد و اظهار داشت: با هماهنگی و ساماندهی خوبی که توسط شهرستانهای این استان در بحث اشتغال صورت گرفته است تا پایان اسفند ماه سال جاری، تمامی فرآیندهای مربوط به ایثارگران ( مدرک تحصیلی، وضعیت شغلی و … ) این عزیزان نهایی خواهد شد.

مظلومی بررسی دقیق و جامع از فرزندان شاهد و نیز فرزندان جانبازان ۷۰ درصد به دلیل در پیش بودن آزمون را ضروری دانست و گفت: تلاش همکاران ما در بنیاد مازندران این است که از تمامی ظرفیت ها برای رفع دغدغه های شغلی این قشر معظم استفاده کنیم.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران افزود: در این ویبنار معاون تعاون و امور اجتماعی و رئیس اداره اشتغال بنیاد مازندران در رابطه با اصلاح نهایی هویت شغلی فرزندان شاهد و ایثارگران، تصمیم گیری درست و پاسخ قانع کننده، آموزش های فنی حرفه ای، وام اشتغال، شفافیت در پاسخگویی، جلوگیری از تضییع حقوق دیگران، بررسی وضعیت شاغلین در بخش دولتی و خصوصی، مطالعه دقیق دستور العمل های مربوط به اشتغال و … توضیحات لازم را ارائه داشتند.