کد خبر: 17907تاریخ انتشار : 18:05:09 - پنج‌شنبه 11 فوریه 2021

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران: ۴۴۵ طرح بهداشتی و درمانی مازندران در دولت یازدهم و دوازدهم افتتاح شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که در دولت یازدهم و دوازدهم ۴۴۵ طرح بهداشتی و درمانی در این استان به بهره‌برداری رسید. دکتر سید عباس موسوی در آیین افتتاح دو طرح بیمارستانی مازندران در قالب هفدهمین پویش سلامت افزود که در دولت تدبیر و امید در مجموع ۳۵۱ هزار متر مربع فضای بهداشتی و […]

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران: ۴۴۵ طرح بهداشتی و درمانی مازندران در دولت یازدهم و دوازدهم افتتاح شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که در دولت یازدهم و دوازدهم ۴۴۵ طرح بهداشتی و درمانی در این استان به بهره‌برداری رسید.

دکتر سید عباس موسوی در آیین افتتاح دو طرح بیمارستانی مازندران در قالب هفدهمین پویش سلامت افزود که در دولت تدبیر و امید در مجموع ۳۵۱ هزار متر مربع فضای بهداشتی و درمانی به مساحت فضاهای موجود استان اضافه شده است.

وی با اعلام این که در حال حاضر نیز ۹۵ طرح بهداشتی و درمانی به مساحت ۳۸ هزار متر مربع در مازندران در حال اجرا است ، گفت که ۴۴ طرح از این تعداد مربوط به حوزه بهداشتی و ۵۱ طرح دیگر نیز در حوزه درمانی است.

موسوی از توسعه اورژانس و بیمارستان نوشهر و تنکابن به عنوان دو طرح مهم در دست اجرا یاد کرد و افزود که این طرح ها نیز تا پایان دوره فعالیت دولت دوازدهم به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد : هم اکنون هم تعدادی طرح بیمارستانی در سطح استان آماده بهره برداری است که با برنامه ریزی وزارت بهداشت در قالب پویش سلامت افتتاح خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین گفت که پیش از این در سال جاری بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی خاتم الانبیاء شهرستان بهشهر به بهره برداری رسید که از طرح های بهداشتی و درمانی مهم استان بود.

ساخت ۷۷۴ تخت کرونایی

دکتر موسوی همچنین گفت که از آغاز شیوع کرونا در مازندران تاکنون ۷۷۴ تخت بیمارستانی جدید به ظرفیت بستری استان اضافه شد تا مورد استفاده بیماران کرونایی قرار گیرد.

وی با اشاره به گذر مازندران از پیک موج سوم کرونا ، افزود : میزان ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در پیک موج سوم نسبت به دو موج قبلی ۵۰ درصد کمتر بود و در این دوره تنها ۵۰ درصد از تخت های اختصاصی برای بیماران کرونایی اشغال شد.

همزمان با افتتاح طرح های ملی حوزه سلامت وزارت بهداشت، اورژانس و طرح توسعه ۱۲۰ تخت مرکز آموزشی درمانی بوعلی سینا ساری با اعتبار ۱۶۰ میلیارد تومان و طرح توسعه ۷۰ تخت بیمارستان ۱۷ شهریور آمل با اعتبار ۶۵ میلیارد تومان به صورت ویدئو کنفرانس با دستور رییس جمهوری و حضور استاندار مازندران افتتاح شد.

طرح توسعه بیمارستان ۱۷ شهریور آمل شامل یک واحد اورژانس ۲ طبقه به مساحت چهار هزارمتر مربع است.

طرح توسعه ٧٠ تخته بیمارستان ١٧ شهریور آمل با اعتبار ٦٥٠ میلیارد از محل اعتبارات ملی تامین شد که برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی ایجاد می‌کند.

 از مجموع تخت های اضافه شده ٣٨ تخت به بخش جراحی اختصاص یافته است که در بخش تازه تاسیس اورژانس بیمارستان ۱۷ شهریور مستقر شد و اکنون برای ارائه خدمات در اختیار مردم آمل قرار گرفت.

یکهزار متر مربع بخش تصویر برداری مجهز به ۲ دستگاه رادیولوژی و جدیدترین دستگاه سی تی اسکن با قدرت ٣٢ اسلاید که توسط بهداشت جهانی به وزارت بهداشت اهدا شد نیز در این بیمارستان و به دستور رییس جمهور به بهره برداری رسید.

این دستگاه یکی از مجهزترین دستگاه سی تی اسکن در استان مازندران و کشور است که مدت زمان پاسخگویی آن کمتر از ٣٠ ثانیه می باشد و دارای دقت بالایی است.

طرح توسعه ۱۲۰ تخت خواب بستری جدید بیمارستان بوعلی ساری مرکز استان مازندران با زیربنای هفت هزارو ۵۰۰ مترمربع شامل بخش‌های اورژانس، بستری، جراحی، بخش مراقبت‌های ویژه و اتاق‌های عمل از دیگر پروژه های درمانی بود که امروز با دستور رییس جمهور به بهره برداری رسید.

با بهره برداری طرح توسعه بیمارستان بوعلی ساری نیز برای حدود ۲۵۰ نفر شامل کادر درمان، نیروی خدماتی و اداری اشتغال زایی شده است.

http://www.ostan-mz.ir/OstanFiles/NewsImage/NewsImage3702635778787002-cdec-40bc-96f1-14866f8a346f.jpg